آموزش ترکیب رنگ مو

مقاله

تکنیک هایی مفید و راحت، برای اصلاح صورت آقایون

تعداد بازدید : 2657 نفر

برای بسیاری از مردان یکی از سختترین فعالیتهای روزانه اصلاح صورت است در زیر چند راه حل مفید و ساده برای پایان دادن به اجرای عذاب آور اصلاح صورت در مقابل آینه را ارائه می دهیم ولی قبلش شما را با اصلاح صورت و مراحل قبل و بعد آن آشنا میکنیم:اصلاح، صورت، تیغ،

انواع خودتراش:

1-خودتراش دستی
2-خودتراش برقی

انواع اصلاح:
1-اصلاح تر(wet):همان اصلاح با خودتراش دستی میباشد.
2-اصلاح خشک(dry):همان اصلاح با ماشین ریش تراش میباشد.

لوازم کمکی اصلاح:
1-خمیر، ژل، کف (فوم) و صابون اصلاح.
2-فرچه اصلاح.
3-لوسین های پس از اصلاح یا همان افتر شیو(after shave): حاوی مواد ضد عفونی کننده،معطر و مرطوب کننده میباشند.
4- لوسیون های قبل از اصلاح(pre-shave): حاوی مرطوب کننده و روغن میباشند.
5-مرطوب کننده ها.

عوارض جانبی اصلاح صورت:
1-بریدگی ها
2-خراشیدگی و ساییدگی ها.
3-تحریک پوست صورت.
4-سوزش خود تراش
5- جوش های اصلاح

راه صحیح اصلاح صورت با تیغ و جلوگیری از خراشیدگی پوست:
۱- آمادگی لازم را کسب کنید:
داشتن آمادگی صحیح کلید موفقیت و پایان خوش اصلاح صورت است به همین منظور قبل از هر کار صورت خود را مرطوب و نمناک کنید(حتی قبل از استفاده از صابون و یا کف ریش)
برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید پارچه های نم دار و گر م را روی پوست صورت قرار دهید و به مقدار بسیار کم آب گرم به صورت خود بپاشید.
۲- خطوط رویش مو را دنبال کنید:
یعنی در زمان اصلاح کردن دستگاه ریش تراش را در جهت رویش موی صورت که اغلب در جهت پایین است بکشید و برای زدودن موهای گردن دستگاه را در جهت بالا بگیرید.
۳- در حمام اصلاح کنید:
بهترین محل برای اصلاح صورت حمام است. به خاطر اینکه هوای گرم و مرطوب داخل حمام پوست صورت شما را نرم ومرطوب می نماید به همین منظور اصلاح صورت بلافاصله بعد از استحمام و داخل حمام حس خوبی را برای پوست صورت شما به ارمغان می آورد.
۴- صورت خود را از ته نتراشید:
هر چه قدر در تراشیدن و اصلاح صورت حساسیت به خرج دهید و بخواهید موی صورت را از ته بتراشید درد و سوزش بیشتری را تجربه خواهید کرد.
۵- از دستگاه های ریش ترا ش سه تیغه و یا دو تیغه استفاده نکیند:
از نظر متخصصان پوست استفاده از دستگاه های ریش تراش دو تیغه و یا سه تیغه بیشتر از اینکه برای پوست صورت مفید باشد دردناک و آسیب رسان است زیرا بعد از اینکه اولین تیغ سلولهای پوستی اطراف رستنگاه مو را می زداید تیغه دوم باعث خراش پوست و بریدن برآمادگی های پوست می گردد لذا بهتر است که از دستگاه های یک تیغه استفاده شود.
۶- تنها کف ریش کفایت نمی کند:
بعضی از مردان بر این اعتقادند که استفاده ا زکف ریش به تنهایی پوست صورت را مرطوب و نرم و آماده اصلاح می کند در صورتی که چنین نیست بلکه لازم است که قبل از استفاده از کف ریش از مرطوب کننده ها ی پوست صورت یا حتی از آب ولرم استفاده نمایید.
۷- از تیغ تیز و یک با رمصرف استفاده کنید:
تیغ های کند باعث خراش پوست می شود لذا بهتر است از تیغ ها تنها یک با راستفاده نمایید بخصوص موهای زبر و خشن تیغ را بعد از یکبار مصرف کند خواهد کرد لذا بهتر است بیش از یکبار از تیغ استفاده نکنید.
۸- از دستگاه های ریش تراش برقی استفاده کنید:
این دستگاه ها برخلاف مدل های دستی با دوتیغ یا بیشتر صورت را از ته نمی تراشد و آسیب کمتری به پوست می رساند و لذا بعد از استفاده سوزش و آسیب کمتری را تجربه خواهید کرد.
۹- از افتر شیو با کیفیت استفاده کنید:
الکل ماده ترکیبی اصلی در افتر شیو های ارزان قیمت است به همین خاطر بعد از پاشیدن آن روی صورت سوزش عذاب آوری را تجربه خواهید کرد یک افتر شیو با کیفیت باید باعث طراوت پوست و پاک کردن آن از باکتری ها شود و حتی پوست را بعد از تراشیدن التیام بخشد.
لذا در هنگام خرید افترشیو، بر روی برچسب خرید آن نگاه کنید تا از وجود تسکین دهنده های طبیعی مثل گیاه آلوئه ورا و غیره مطمئن شوید.
۱۰- از ضد آفتاب استفاده کنید:
یکی دیگر از راه حل های خانگی حذف افترشیو و استفاده از ضد آفتاب است این لوسیون مانع ابتلا به سرطان پوست می گردد و باعث می شود که پوست جوانتر به نظر رسد.
۱۱- از داروهای تسکین دهنده استفاده کنید:
اگر بعد از اصلاح دچا ر سوزش پوست می شوید بهتر از لوسیون های غیر تجویزی هیدروکورتیزون به عنوان افترشیو استفاده کنید. این لوسیون پوست شما را سریع تر التیام می بخشد.
۱۲- در فاصله زمانی کم اصلاح نکنید:
بهتر است زمان اصلاح صورت خود را به آخر هفته موکول کنید در این فاصله زمانی ضمن رویش مجدد موهای صورت فرصتی برای التیام و بهبود التهاب پوست فراهم می شود. و در زمان اصلاح بر تراشیدن مو از ته اصرار نورزید زیرا سوزش و تحریک پوست مجددا عود خواهد کرد.
۱۳- از داروهای قابض یا خون بند استفاده کنید:
این دارو را در خانه و در دسترس خود قرار دهید که در صورت بریدن پوست بلافاصله از آن استفاده کنید این دارو به دو صورت قلمی و پودر وجود دارد. که اگر در زمان استفاده مکررا آن را روی خراش قرا ردهید از خونریزی جلوگیری می کند زاج موجود در این دارو باعث قطع خون ریزی میشود سپس صورت خود را شست و شو دهید.

اطلاعات کلی:
1-یک مرد معمولی 30 هزار موی ریش در صورت خود دارد. بیشترین تراکم موی صورت در نواحی چانه و بالای لب بالا میباشد.
2-مو روزانه در حدود 0.8 میلی متر رشد میکند که این سرعت در طی روز بیشتر از شب است.
3-بر خلاف تصور تعداد دفعات تراشیدن موهای صورت در سرعت و ضخامت موهای تازه روییده تاثیری ندارد.
4-ایده آل ترین زاویه اصلاح با خود تراش دستی 28-32 درجه میباشد.
5-موهای گردن موازی با پوست گردن رشد میکنند.
6- 42 درصد مردان یا کاملا فاقد موی صورت هستند و یا از کم پوشت بودن موهای صورت خود ابراز نارضایتی میکنند.
7-چنانچه یک اصلاح معمولی تنها 3.5 دقیقه بطول انجامد، یک مرد با تراکم موهای صورت معمولی سالانه 10-15 ساعت را صرف اصلاح موهای صورت خود میکند.
8- مصریان باستان نخستین کسانی بودند که از تیغ های خود تراش استفاده میکرده اند جنس تیغ ها در آن عهد از برنز بوده است خود تراش های دستی کنونی توسط (kc.gillette) در سال 1903 ابداع گردید.

نحوه اصلاح صورت:
1-تیغ باید تیز و تمیز و صورت نیز گرم، تمیز و مرطوب باشد.
2-خود تراش یک تیغه بهتر است اما نوع دو تیغه و یا بیشتر آن اصلاح بهتر و تمیزتری را ارائه میدهد.
3-صورت را کاملا با آب و صابون بشویید.
4-یا یک حوله را با آب خیلی گرم (نه داغ آب داغ پوست صورت را خشک میکند) مرطوب کنید، و یا حوله را با آب مرطوب کرده وآن را به مدت 30 ثانیه درون مایکروویو قراردهید. سپس حوله گرم را به مدت چند دقیقه روی صورت قرار دهید. این کار موها را نرم و پوست صورت را نرم و قابل انعطاف میکند. به همین خاطر بهتراست پس از استحمام اقدام به تراشیدن ریش کنید.
5-خمیر و یا ژل ریش را توسط فرچه با حرکات دوار روی صورت پخش کنید.بیش از حد کف ریش به صورت نزیند چراکه باعث کاهش کارایی خود تراش میشود. خمیر اصلاح به قطر یک 5 تومانی کافیست
6-تیغ را زیر آب داغ بگیرید و سپس سینک دستشویی را تا 1/3 از آب خیلی گرم پر کنید.
7-توسط خود تراش و با حرکات ملایم و کوتاه شروع به تراشیدن موها کنید. موها را فقط در جهت رویششان بتراشید.
8-هر از چند گاهی خود تراش را درون آب گرم فرو کرده و تمیز کنید.
9-برای اصلاح خشک پس از شستن صورت آن را کاملا خشک کنید.
10-ترتیب تراشیدن موی صورت: 1-خط ریش و نواحی گونه ها.2 -استخوان آرواره. 3-گردن. 4-چانه. 5-بالای لب بالا (سبیل ها). این به این خاطر است که تراکم مو در چانه و قسمت فوقانی لب بیشتر بوده و هر چه بیشتر کف اصلاح روی آنها باقی بماند نرمتر میگردند.
11-افرادی که دارای پوست حساس بوده و با ماشین اصلاح میکنند نیز بهتر است ابتدا قسمتهای حساس صورت مانند گردن و گونه ها و سپس دیگر قسمت ها را اصلاح کننده. چراکه هرچه سر ماشین اصلاح گرمتر باشد تحریک پوستی نیز بیشتر خواهد بود.
12-در اصلاح خشک ریش را در خلاف جهت رویش موها بتراشید (اما بیش از حد فشار اعمال نکنید). اگر از نوع تیغه های دوار استفاده میکند با حرکات چرخشی و چنانچه از نوع فویل دار استفاده میکنید با حرکات مکرر و فواصل کوتاه موها را بتراشید.
13-صورت را آب بکشید و قسمت هایی که جا انداخته اید را مجددا اندکی کف بزنید و بتراشید.
14-در انتها صورت را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست بسته گردند.

گردآورنده: سایت زیباکده


 

   0
نظرات کاربران : تعداد0
Share
برچسب ها : آقایان , پوست , زیبایی , سلامتی ,
نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
نظر شما :

 
دریافت آخرین مطالب زیباکده از طریق ایمیل
زیباکده