خانه
10.6K

آشنایی با ۵ اشتباه دکوراسیونی

 • ۱۵:۰۹   ۱۳۹۱/۱۰/۲۹
  avatar
  یک ستاره ⋆|544 |1149 پست
  1. استفاده بیش از حد از عکس‌ها

  اگر فردی با علاقه زیاد به عکس و عکاسی هستید، باید به شما بگوییم که قاب کردن و به نمایش گذاشتن تعداد زیادی از عکس‌ها در دکوراسیون، کاری اشتباه است. اگر تمام عکس‌هایی را که می‌گیرید دوست دارید، توصیه می‌کنیم از یک آلبوم عکس برای نمایش آنها استفاده کنید؛ بهتر است عکس‌های خانوادگی و نیز عکس‌هایی را که در سفرهای خود گرفته‌اید به زیبایی و مرتب در آلبوم عکس قرار دهید و آلبوم را در قفسه کتابخانه خود در دسترس بگذارید؛ تنها چند عکس خانوادگی و خاطره‌انگیز را انتخاب و آنها را قاب کنید تا در دکوراسیون به نمایش بگذارید.

  2. نادیده گرفتن راهروی ورودی و سالن انتظار

  راهروی ورودی در هر خانه فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد یک فضای زیبا و ایده‌آل است، پس این فرصت را از دست ندهید. دیوارهای این فضا را با رنگ‌های روشن و زیبا نقاشی کنید و آینه‌ای بزرگ روی دیوار آن نصب کنید. همچنین قسمتی را برای قرار دادن کلیدها و قبوض ماهیانه در نظر بگیرید تا فضایی سازمان یافته و تمیز داشته باشید.

  3. استفاده از لوازم جانبی منسوخ

  اجازه ندهید تا دکوراسیون خانه شما به‌واسطه استفاده از اکسسوری‌ها و سخت افزارهای قدیمی و از مد افتاده، کسل کننده و قدیمی جلوه کند. دستگیره‌ کابینت‌ها را با انواع جدید آن عوض کنید و اکسسوری‌های قدیمی را که سال‌هاست در دکوراسیون خانه شما هستند از دکوراسیون حذف یا آنها را با انواع جدید تعویض کنید.

  4. مبلمان بی‌قرینه و نامتعادل

  برخی از افراد هرگز توجهی به تعادل و هم‌خوانی مبلمان و عناصر موجود در دکوراسیون ندارند. شما باید توجه بیشتری به تصاویر دکوراسیون‌های موفق بکنید تا به مرور با چیدمان‌های ایده‌آل آشنا شوید. برای مثال اگر کاناپه‌ای دارید که قسمت پایینی آن سنگین و حجیم است، نباید از یک میز پذیرایی سنگین در همجواری آن استفاده کنید، بلکه باید از یک میز پذیرایی ظریف، شیشه‌ای و پایه‌دار بهره گیرید و یک چراغ زمینی بلند و کشیده را در کنار چیدمان میز جانمایی کنید تا چشم‌ها را به سمت بالا سوق دهد. هنگام چیدمان و انتخاب مبلمان و وسایل، حتما به این فکر کنید که چیدمان وسایل در کنار یکدیگر با ایجاد تعادل بصری برای چشم، آزار دهنده نباشد.

  5. نگهداشتن عناصری که از آنها متنفرید

  نگهداشتن عناصری که از آنها متنفرید در دکوراسیون خانه، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات دکوراسیونی محسوب می‌شود. این کار می‌تواند لطمه زیادی به دکوراسیون شما بزنید. توصیه می‌کنیم عناصری را که دوستشان ندارید یا دور بریزید یا به یک سازمان خیریه اهدا کنید و جای آن را به عنصری جدید و مورد علاقه خود بدهید.
 • leftPublish
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2022 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان