آموزش ترکیب رنگ مو

  دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم اولیه صید کپور و قزل آلا بصورت آکادمیک
کپی لینک با موفقیت انجام شد
تعداد بازدید : 325
آخرین پست تاپیک : ۱۱:۱۴   ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
صفحه مورد نظر

تفاوت آرایش شب و روز

به اشتراک گذاری در تگرام
کاربر جديدتعداد پست :54
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 4

آرایش شب و روز و مرز میان آن ها، اکثر خانم ها و آرایشگران را به اعمال سلیقه ها و تئوری های مختلف در این زمینه ترغیب نموده است. برای آنکه با نکات کلی درباره آرایش شب و روز بیشتر آشنا شویم بهتر است با هم تا پایان این مقاله همراه باشیم.

نکته اول نیاز به آرایش

چند سوال مهم:

بهتر است قبل از آنکه پشت میز آرایش خود بنشینیم، ابتدا برخی موارد را با خود بررسی کنیم. سن ما مهم ترین سوال است. پس از آن پوست و درجه زیبایی نرمال ما حائز اهمیت است. سوال سوم و مهم هم این است که قرار است به کجا برویم و یا قرار است در چه جمعی حاضر شویم؟

بیاید با هم قدم به قدم پیش رویم…

سوال اول:

سنین کمتر از ۲۰ سال:

اگر شما کمتر از ۲۰ سال سن دارید، پیشنهاد ما که شاید خیلی هم با آن موافق نباشید، آرایش نکردن است. اگر هم با توجه به اجزای صورت خود و یا دعوت به یک مهمانی خاص، آن را مهم می دانید، بهتر است با یک تعدیل خوب پوست با حفط تن رنگ مادرزادی و یک ریمل و رژلب منطبق با پوست، کار آرایش را به بهترین نحو به اتمام برسانید. شما در اوج جوانی هستید و پوست زیبایتان توانایی دفاع از نجابت وآراستگی شما را به تنهایی دارد.

بین ۲۰ تا ۳۰ سال :

شما اوج خواستنی بودن را می گذرانید. اگر اعتماد به نفس کافی دارید و از نعمت پوست و جایگیری مناسب اجزای صورت برخوردارید، پیشنهاد تکراری ما به شما هم آرایش در حد زیرسازی و متعادل کردن پوست، انتخاب رژگونه و رژلب مناسب رنگ پوست و ریملی مناسب نوع مژه هایتان است.

۳۰ تا ۴۰ سال:

شما زیبای تان ثابت شده است. اخلاق و رفتار شما پیش از این تصویر مناسب را در اذهان باقی گذاشته است. درون شما ثابت شده و بهتر است تنها به پوست خود بیشترین اهمیت را بدهید. درمان های پوستی و مراقبت های حداکثری از آن را به شدت مورد توجه قرار دهید. پوست شما امانتی است که در صورت بی توجهی شما را درگیر رکود اعتماد به نفس می کند.

توصیه ما برای شما نگه داشتن و حتی ساختن پوستی بی عیب و نقص در ناحیه صورت و گردن است. از کرم ها و سرم های ضد چروک برای پیش گیری حتما بهره برده و برای آرایش حتما دست به سوی رنگ های جوان کننده مناسب با رنگ پوستتان ببرید.

علاوه بر خط چشمی منطبق بر تعادل سازی مدل چشم، استفاده از ریمل را نیز جدی گرفته و تا جایی که شرایط اجازه می دهد، برق نگاهتان را حفظ کنید.

۴۰ تا ۵۰ سال:

شما قطعا زیباترین فرد زندگی همسر و فرزندانتان هستید؛ اما برای داشتن اعتماد به نفسی بیشتر، لحظه ای مراقبت از پوست خود را رها نکنید. ماساژ با روغن زیتون صورت و استفاده از روغن بادام را بر روی موهایتان از یاد نبرده و سعی کنید حتما در شستن صورت از آب خنک بهره ببرید.

برای آرایش کردن نیز حتما دست به سوی محصولات با پایه گیاهی برده و از استفاده کردن محصولات نامرغوب شدیدا بپرهیزید. شما با توجه به اصول تعادل سازی و بهترین حالتی که می پسندید، بهتر است از رنگ های جوان کننده مناسب با پوست خود بهره ببرید.

۵۰ سال و بیشتر:

شما نیز چون گروه قبل، تنها به پوست خویش بیندیشید، چرا که ماساژها و استفاده از کرم های ضدچروک می تواند تا حدی زیبایی طبیعی شما را پایدار نگه دارد.

سوال دوم:

پوست و درجه زیبایی ما:

ما با هم تعارف نداریم، بهتر است اگر پوست پُرمشکلی داریم، حتما همقدم با یک پزشک مجرب پس از گذراندن سن بلوغ، در هر سنی به مراقبت حداکثری پوست خود بپردازیم.

و اما درجه زیبایی:

درجه زیبایی، جایگیری و اندازه اجزای صورت است که با توجه به فرم چهره تان باید در حالت استاندارد باشد. قرار گرفتن دو چشم در فاصله یک چشم با هم، صاف و اندازه معمول بینی و تناسب درصد حجم ۴۰ به ۶۰ لب بالا به لب پایین از جمله این اصول است. دقت کنید که برخی از این اصول را می توان با یادگیری صحیح اصول آرایش و سایه روشن رعایت نمود. در موارد حادتر می توان در دایره اعتدال از برخی عمل های زیبایی نیز بهره صحیح و صدالبته طبیعی برد!

سوال سوم:

به کجا می رویم؟

این سوال بسیار مهم است. اهمیت این سوال را تقریبا تمام خانم ها خود به خوبی می دانند. رفتن به محل کار، رفتن به مصاحبه کاری، رفتن به مهمانی دورهمی، رفتن به مراسم عروسی اطرافیان و… همه و همه آرایش، مدل مو، لباس و کفش مخصوص به خود را می طلبد.

اما در کنار این سوال بحث شب یا روز بودن زمان نیز مطرح است. با هم در ادامه به این قسمت بحث بیشتر می پردازیم…

شب یا روز؟

با توجه به تمام موضوعاتی که مطرح شد، ما در مرحله ای هستیم که می خواهیم تفاوت آرایش شب و روز را درک نموده و با آن بیشتر آشنا شویم.

با توجه به تفاوت زیاد شرایط شب و روز به دو دلیل عمده تفاوت دما و نور، می توان متود متفاوتی درباره آرایش به خانم ها ارائه داد.

همین دو عامل می تواند ما را در انتخاب لوازم آرایش مناسب یاری کند. با توجه به نور کمتر شب نسبت به روز، لوازم آرایش براق در دایره سلیقه و تمام نکات ذکر شده، برای شب مناسب تر و نوع مات آن برای طول روز توصیه می گردد.

نکته بعدی بحث همان سوال سوم است؛ ما در طول روز در اغلب مواقع به محل کار رفته و در شب بیشتر به دورهمی و مهمانی! با توجه به این درصد احتمالی، بهتر است آرایش ملایم را برای روز و آرایش کمی غلیظ تر را برای شب انتخاب کنیم.

عامل مهم دیگری که گفتیم دما بود، دمای هوا در تمام روزهای سال بیشتر از شب است. پس با توجه به این اختلاف دما، اقلامی چون رژلب ها و خط چشم های مایع را بهتر است تنها برای شب مورد استفاده قرار دهید.

رنگ ها:

تفاوت آرایش شب و روز بیشتر از مات یا براق بودن، به رنگ ها بخصوص رنگ رژلب ها مربوط می شود. رنگ های کرم تا صورتی را در نگاه کلی مخصوص روز و رنگ های قرمز تا زرشکی را مخصوص شب می دانند.

برای آرایش شب و روز برای چشم؛ رنگ های تیره تر، خط چشم های ضخیم تر و مژه های بلندتر را مربوط به شب دانسته اند و درباره پوست نیز ابدا در شب هنگام، رنگ برنزه توصیه نمی گردد.

پس در یک حالت کلی و نرمال جهت  آرایش شب و روز با توجه به تمام نکات مهم ابتدای بحث، پوستی کمی برنزه تر، لبانی کمرنگ تر و چشمانی ساده تر برای روز و همچنین پوستی روشن تر، لبانی تیره تر و چشمانی به نسبت پرآرایش تر برای شب ها در نظر گرفته می شود.

در مدل موها، مدل لباس، کفش و حتی رنگ ناخن برخی افراد نظراتی دارند که برچسب روز و شب بر آن ها می زنند. به طور مثال لباس های رنگی تر و روشن تر مخصوص روز و لباس های تیره تر مخصوص شب یا مدل موی باز برای روز و مدل موی جمع را بیشتر مخصوص مهمانی های شب دانسته اند. باید دوباره ذکر کنیم که تمامی این موارد از بسیاری از جهات باید مورد بررسی خود شما قرار گیرد.

نکته مهم اعتماد به نفس:

این را فراموش نکنید که در هر روزی از سال و در موقعیتی از روز اگر شما اعتماد به نفس نرمال بالایی داشته باشید، یک کرم ضد آفتاب یا مرطوب کننده به اضافه یک عطر گیرا و لباسی ساده و شیک را برای نشان دادن شخصیت بالای خود بر می گزینید.

دیگر نکات مهم:

در هر سن و موقعیتی که هستید علاوه بر اعتماد به نفس نرمال، تغذیه مناسب و ورزش اصولی را در برنامه زندگی خود حتما بگنجانید تا پوستی شاداب و زیبایی خیره کننده ای همواره داشته باشید.

 مجله پزشکی مثبت سبز

یک کاربر از این پست مفید تشکر کرده است. نمایش سپاس ها
کاربر چهار ستاره ⋆⋆⋆⋆تعداد پست :4462
ارسال پیام خصوصیکاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
avatar
سپاس شده  : 8903
خیلی جالب بود مرسی
صفحه مورد نظر
برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع بعد »
زیربخش
«  موضوع قبل
دریافت آخرین مطالب زیباکده از طریق ایمیل
زیباکده