خانه
135

سین مثل سنجد سنجد مثل سلامتی

 • ۲۲:۱۰   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
  avatar
  کاربر جديد|3 |62 پست

  یکی دیگر از اجزای سفره هفت سین سنجد است این میوه کوچک اما قدرتمند را به چه علت در سفره هفت سین می گذارید ،آیا می دانید سنجد در هفت سین نماد چیست؟آیا از خواص درمانی سنجد اطلاع دارید؟پاسخ تمامی این سوالات را می توانید با مطالعه این نوشته بیابید.

  میوه سنجد چیست؟

  میوه سنجد یا زیتون روسی Elaeagnanceae  با نام علمی Elaeagnusan gastifolial یکی دیگر از اجزای خوراکی سفره هفت سین است که به رنگ قهوه ای بوده و دارای طبعی خشک و سرد می باشد.این میوه درختی بوده و خصوصیات گیاه شناسی آن به شرح زیر است:

  خواص سنجد برای کبد


  گیاه شناسی میوه سنجد

  میوه سنجد میوه ای درختی می باشد که ارتفاع این درخت در حدود 2 تا 5 متر بوده و در برخی مواقع خاردار و یا بدون خار می باشد.برگ های این گیاه بیضوی دراز و نوک تیز ،گل های معطر آن کوچک و شبیه زنگ به رنگ زرد در سطح داخل و به رنگ نقره ای در سطح خارجی پوشش گل است. گل های این گیاه به سه صورت نر – ماده ، نر و ماده است که در گل های نر درخت سنجد 4 پرچم و در گل های ماده منحصراً یک مادگی و در گل های هر مافردویت 4 پرچم و یک مادگی دیده می شود. میوه سنجد به شکل بیضی ، گوشت دار و مشابه زیتون بوده که به رنگ زرد نارنجی مایل به قرمز می باشد.طبع سنجد سرد و خشک ،طعم سنجد شیرین می باشد. درخت سنجد بومی اروپا و آسیای شمالی بوده و در ایران در نواحی استپی کشور  مانند آذربایجان، کردستان ،کرمانشاه، همدان ، اصفهان ،فارس،خراسان و تهران می روید.نام های دیگر درخت سنجد درکتب مختلف شامل غبیده بادام ، چوب دانه ، نقد ، بل، صرع الکلبه ذکر نموده اند.

  ادامه این نوشته را در لینک زیر دنبال کنید:

  لینک منبع:https://salamatweb.ir/anthurium-fruit-its-benefits-health-harmful-corn-powder/

 • leftAds
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2019 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان