خانه
502K

من شما را به چالش دعوت میکنم!

 • ۱۴:۰۴   ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
  avatar
  کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10986 |5344 پست
  بزرگترین ویژگی امسال برای من فشار اقتصادی و شروع مطالعات جدی برای خودشناسی عمقی بود. خب یعنی بدترین و بهترین ویژگی سال ۹۷.
  سالی بود که من خیلی از لحاظ ارتباطات با دوستام قدم مثبتی برداشتم و با همه روتینها و بایدهای زندگی ماشینی بیشتر با دوستام وقت گذروندم و از این بابت خوشحالم.
  یکی از بهترین دوستام که همسرش بهترین دوست همسرم بود مهاجرت کرد و به جمع کلکسیون دوستان مهاجرت کرده من پیوست و اینکه توی یه رفاقت و دوستی عمق زیادی به وجود بیاد و بعد اون فضا رو از دست بدی و این اتفاق چندین بار تکرار بشه تجربه خاصیه، احساس تنهایی دلتنگی قسمت بدشه و از سمت دیگه وارد شدن به روابط جدید موهبتش بود که آدم رو با تجربه تر می کنه.
  امسال سفر کم رفتم که با توجه به اینکه یکی از منابع اساسی بازیابی انرژی در من سفر هست یکی از فقدانهای امسال بود
  بهترین اتفاق امسال این بود که من بارها کتابهای شاگردان یونگ (پدر علم روانشناسی نوین)مواجه شدم و به علت علاقه خونده بودم و با مضامین روانشناسی یونگی کمی آشنا بودم، از سمت دیگه مطالعاتی در عرفان داشتم که احساس کردم به هرفان بیشتر از روان شناسی علاقه دارم، در کتابهای عرفانی خیلی با مفهوم اینکه ما انسانها خیلی رفتارمون مکانیکی یا اتوماتیک هست مواجه میشدم و آموزه هایی که چطور از حالت مکانیکی و از پیش تعیین شده(عادت وار) به سمت من برتر و آگاه باید حرکت کرد. امسال دوباره با آموزشهای یونگ مواجه شدم و با کمک علم روان شناسی یا شناختن ناخوداگاه(همون مکانیک) درک بهتری نسبت به مضامین عرفانی پیدا کردم. همچنان در حال مطالعه و یادگیری هستم. یاد یک جمله از حضرت علی افتادم که هر کس خود را بشناسد ، خدایش را خواهد شناخت. این جمله رو وقتی مدرسه می رفتم شنیده بودم اما امسال شروع به درک کردنش کردم.
  دیگه همین. این بود انشای من در مورد اینکه سال ۹۷ را چطور گذراندید.
 • leftAds
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2019 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان