خانه

آشنایی با انواع جراحی های زیبایی

 • 1- عمل جراحی Abdominoplasty
   توضیح ساده : بریدن و برداشتن چربی های بزرگ شکم
   موارد : در چاقی های بزرگ و حجیم شکمی که معمولا بیرون زدگی بد فرم یا آویزانی دارند و به دلیل حجم زیاد چربی و افتادگی پوست به انواع ساکشن و لیپولیز جواب نمی دهند

  2- عمل جراحی Face lift (کشیدن صورت-دوطرفه و کامل)
  توضیح ساده : در نوع دوطرفه با دو برش حدودا 5 سانتی متری در دو طرف صورت حدفاصل گوش و خط ریش صورت را به صورت وسط به طرفین باز میکند
   موارد : انواع چین و چروک های عمیق که به تزریق بوتاکس جواب نمی دهند و شلی ها و افتادگی های گونه لب ها و صورت را رفع میکند
   در نوع کامل برش بالای سر و حدودا وسط موی سر داده میشود که پوست صورت به بالا کشیده میشود

  3- عمل جراحی Rhinoplasty (زیبایی بینی)
   توضیح ساده : در این عمل با متد های گوناگون بینی شما به شکل دلخواهتان مبدل میشود
   موارد :
   برای بینی های استخوانی- قوز و تحدب استخوان بینی
   برای بینی های نوک پهن - تیز کردن نوک بینی
   گذاشتن استرات و سربالا
  کردن بینی
   ایجاد هلال و قوس در طول بینی
   کوچک کردن بافت بینی
   کاهش و افزایش ارتفاع نوک بینی
   تنگ کردن سوراخ بینی

  4- عمل جراحی لایپوساکشن (لایپولیز)
   توضیح ساده : در حال حاضر سه روش برای این عمل وجود دارد که به ترتیب از قدیمی به جدید شامل
   لایپوساکشن مکانیکال
   لایپوساکشن اولترسوند
   لایپوساکشن لیزر
   که هرکدام ازین سه روش مزایای خاص خود را دارند

   موارد : لایپوساکشن روشی مدرن و جدید برای از بین بردن چربی های شکم پهلو باسن کناره ران بازوها کتف و سینه(در آقایان) و... بدون جراحی و تنها با چند برش کوچک 2 میلی متری است
   بدین صورت که از طریق این شکاف ها با کانولا وارد فضای چربی زیر جلد شده سرم و داروهای معینی را وارد فضای چربی نموده چربی ها مایع می شوند و به کمک اولترا سوند یا لیزر سلول های چربی آن ناحیه کشته میشوند (به اصطلاح پزشکی لیز می شوند تا دیگر در آن مکان چربی تجمع پیدا نکند) سپس با کتتر دیگری وارد آن فضا شده و به کمک دستگاه ساکشن تمامی چربی های مایع شده بیرون کشیده می شوند
   مزیت منحصر بفرد لیزر نسبت به دو روش دیگر ممانعت از شل شدن پوست ناحیه لایپولیز شده است

  5- عمل جراحی Belpharoplasty (زدودن چربی های اطراف پلک ها)
   توضیح ساده : میتوان فقط دو پلک بالا یا دو پلک پایین یا هر چهار پلک را عمل کرد بافت اضافه را برداشت و اصطلاحا پلک ها را کشید
   موارد : برای شلی پوست اطراف پلک و افتادگی بافت اطراف پلک ها

  6- عمل جراحی Eyebrow lift (بالا کشیدن ابرو)
   توضیح ساده : در این عمل کوچک در کمتر از 30 دقیقه ابرو ها به شکل و ارتفاع مورد نظر در می آیند
   موارد : برای پایین افتادگی- ناقرینگی- و بالا کشیدن ابرو ها بعنوان زیبایی بکار برده می شود

  7- لیزر لیپولیز
   
  لیزر لیپولیز جدیدترین تکنولوژی در کاهش میزان چربی زیر پوست می باشد که بصورت سرپائی وطی یک جلسه باعث رفع چاقیهای موضعی می شود. تا کنون بهترین روش کاهش چربیهای موضعی لیپوساکشن بوده که عوارضی همچون ناهمواری و شلی پوست ،تورم و کبودی را به دنبال داشته است .
   روش لیزر لیپولیز بدلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن سبب سفت شدن پوست می شود و همچنین تورم وکبودی بسیار کمتر یا ناچیز نسبت به روش لیپوساکشن دارد.
   1. آیا لیزر لیپولیز نیازبه استراحت دارد ؟
   1 تا 2روز استراحت توصیه می شود .ولی بعضی ها قادرند همان روز به سر کار برگردند .
   2. لیزر لیپولیز برای چه نواحی قابل استفاده است؟
   برای بازوها ، پهلوها، رانها ، شکم ، غبغب کاربرددارد وهمچنین جهت رفع شلی پوست بازوهاوغبغب وشکم میشود.
   کاهش تعرق زیر بغل – کاهش اسکارهای عمیق جای جوش صورت از کاربردهای جدید تر این نوع لیزر می باشد .
   3. آیا نتایج بلافاصله قابل روئیت است ؟
   بله ،وبهبودی بیشترطی چندین ماه ادامه دارد .
   4.آیا اثر لیزر لیپولیز ماندگار است ؟
   بله ،بزرگسالان سلولهای چربی جدید تولید نمی کنند ووقتی شخصی وزن اضافه می کند حجم سلولهای چربی بزرگتر می شود .اگر فردی دوباره وزن اضافه کند اکثرا چربی در نواحی که لیزر لیپو لیز انجام نشده است تجمع می یابد .
   5.روش انجام لیزر لیپولیز چگونه است ؟
   پس از بی حسی موضعی سوراخ بسیار کوچکی در پوست ایجاد می شود و از طریق آن کانولا به قطر 1-2میلی متر به زیر پوست وارد می شود .سپس کانولا به آرامی به عقب وجلو حرکت داده میشود .تا تابش لیزر به زیربه سلولهای چربی برخورد کند وسبب پاره شدن دیواره سلولهای چربی وسپس آزاد شدن چربی مایع درون سلول شود . که بعد از آن این چربی مایع به راحتی با ساکشن با فشار کم خارج شده ویا توسط بدن متابولیز شده از بین برود .
   6.مزایای لیزر لیپوایز نسبت به لیپو ساکشن چیست ؟
   لیزر لیپولیز برخلاف ساکشن نیاز به بیهوشی ندارد .
   سبب ناهمواری سطح پوست نمی شود .
   کبودی وتورم ناحیه خیلی کمتر می باشد وفرد میتواند در طی 1تا 2روز به سرکار خود باز گردد.
   در ناحیه شکم مخصوصا که ساکشن اغلب باعث شلی پوست می گردد.لیزر لیپو لیزمی تواند جایگزین خوبی باشد زیرا تابش لیزر باعث جمع شدن و سفت شدن پوست میشود .
   
  لیپو لیز :
   
  لیپولیز به معنای تخریب بافت چربی به کار میرود .
   روش های مختلفی برای لیپولیز وجوددارد :
   1. به کمک تزریق مواد داخل بافت چربی (مزوتراپی )
   2. به کمک امواج صوتی (اولتراسونیک )
   

  لیزر لیپو لیز چیست وچگونه عمل می کند ؟
  این سیستم لیزر که در 13 اکتبر 2006در سازمان دارو وغذای آمریکا (FDA) به تاییدرسیده است ، روشی است که طی آن از یک فیبر نور لیزر به داخل بافتی جهت رفع چاقی استفاده می شود . در اثر تابش اشعه تیزر ، چربی ها به صورت نیم مایع در می آید که می تواننند به راحتی توسط بدن جذب شوند یا از بدن خارج شوند لیزر لیپولیز تحت بی حسی موضعی انجام می شود ویک جلسه آن به مدت 1تا 3ساعت طول می کشد .
   این روش منحصر به فرد از لیزر Diodeبه صورت پالسی می باشد که به صورت داخل بافتی اعمال می شود یعنی سوراخ های 1تا 2 میلی متری روی پوست ایجاد می شود و تحت بی حسی موضعی یک فیبر نوری باریک وارد زیر پوست می شود . بواسطه استفاده از لیزر لیپولیز ،‌لایه سطحی وزیر پوست به هیچ وجه نیاز به لیپوساکشن ناهمواری پیدا نمی کند در نتیجه صاف ویکدست است وعلاوه بر آن برخلاف لیپو ساکشن پوست شفت شده وجمع می شود .این روش در چاقی های خفیف ومتوسط کاملا کافی می باشد ودیگر نیازی به ساکشن نمی باشد ولی در چاقی های شدید تر در حالیکه در لایه سطحی فقط از لیزر استفاده میشود ، در لایه عمیقی علاوه بر لیزر نیاز به تخلیه چربی ها هم می باشد .
   

  مرحله اصلی انجام لیزر به چه شکلی است ؟
  ابتدا تحت شرایط استریل موضع مورد نظر کاملا بی حس می شود (بی حسی موضعی ) سپس سوراخهای کوچک 1تا2 میلی متری روی پوست ایجاد می شود وفیبر نوری بسیلر نازک وارد بافتهای چربی زیر پوست وانرژی معینی از لیز به چربی ها تابانده می شود که باعث تخریب سلولهای چربی می شود . در صورتی که چربی کمتر از 500 میلی لیتر باشد نیاز به اقدام دیگری نمی باشد و چربیهای تخریب شده توسط لنفاتیک بدن جذب می شود ولی در صورتی که چربی بیش از 500 میلی لیتر چربیهای مایع توسط مکش خفیفی تخلیه می شود . این کار حدود دو ساعت طول می کشد وبعد از مدت کوتاهی فرد مرخص می شود . مناسبترین نقاط بدن برای لیپولیزر عبارتند از بازو ها ،‌غبغب ، پشت ،‌پهلو ، شکم ، رانهاو.....

  مزایای لیزر لیپولیز نسبت به ساکشن
  لیزر لیپولیز بسیار ظریف وبا دستکاری بسیار کمتر ودردو تورم کمتری نشبت به لیپوساکشن همراه است به علت ظرافت کار با لیزر نتایج یبایی بسیار ایده آل وآثار ناهمواری برخلاف لیپو ساکشنهای معمولی وجود ندارد تابش لیزر درزیر پوست باعث تحریک و ساخته شدن کلاژن وسفت شدن همزمان پوست می شود تاباندن لیزر در لایه سطحی باعث رفع سلولیت میشود از نظر میزان ومقدار حذف چربیها در افرادی که مناسب باشند هیچ فرقی بالیپو ساکشن ندارد .ولی نتایج کیفی وزیبایی بسیار بهتر است وعوارض آن نا چیز است لیزر لیپولیز روش نوین رفع چربی موضعی است این تکنولوژی در ایتالیا ،‌انگلستان ، ژاپن،‌برزیل ، سوئد وطی 2سال اخیر در ایران به کار میرود .
   

  آیا لیزر وساکشن رقیب هم هستند ؟
  در تجمعات موضعی کوچک بافت چربی که حجمی کمتر ازgr500 دارند ،‌می توان از لیزر لیپو لیز یا لیپو ساکشن استفاده کرد،‌اما در حجم های بیشتر به gr500عملا باید لیپولیزیا در جلسات مکرر انجام شود یا همراه با ساکشن باشد . از مزایای دیگر لیپولیز به امواج الکتریکی یا اولتراسونیک یا لیزر افزایش کلاژن پوست وبهبودی جریان لنفاوی، جریان خون،کاهش ورم وبهبودی سلولیت است .
   

   

  دوره نقاهت به چه شکلی است ؟
   معمولا بعد از مدت کوتاهی (1تا4ساعت )‌ فرد مرخص می شود (سرپایی وبدون نیاز به بستری )و 1تا3 روز استراحت در منزل توصیه میشود زیرا بعد از رفع اثر داروهای بی حسی درد قابل تحملی مثل درد گوفتگی وجود دارد که فرد راحت تر است در منزل باشد .حدود 2-3 هفته محل کار شده تورم دارد که خود به خود رفع می شود وپوشیدن گن ضروری است .
   

  نتیجه نهایی چه موقع مشخص می شود ؟
  تقریبا در همان روزها وهفته اول نتایج ابتدایی کاملا مشخص است وبه وضوح ازحجم چربی موضع کاسته می شود. ولی نتیجه نهایی نیاز به 3تا12هفته زمان دارد.
   افرادی که مشکل چاقی دارند :به سه دسته تقسیم می شوند .
   1. افرادی که فقط چاقی موضعی دارند وبه طور عمومی چاق نیستند در این صورت لیزر برای آنها ایده ال وکافی است
   2. افرادی که چاقی منتشر شدید ویکدست دارند این افراد بایداز روشهای رژیم درمانی یا جراحیهای محدود کننده دستگاه گوارش استفاده کنند
   3. افرادی که چاقی متوسط دارند ولی یک یا دو منطقه ازبدنشان عدم تناسب بیشتری دارد.

   

  8- عمل جراحی Mastopexy لیفت سینه
   اکثر زنان پس از زایمان و شیردهی افزایش سن وتغییرات وزن تغییراتی در ظاهر سینه هایشان ایجاد میشود.در بیشتر موارد حجم سینه کم شده و پوست الاستیستی (کشسانی) خود را از دست می دهد، سینه ها شکل اولیه شان را از د
  ست میدهند و سفتی شان کم شده و شروع به شل شدن می کنند و هاله و نوک سینه از جای اصلی شان که در برجسته ترین قسمت سینه است به سمت پایین جابجا میشود. به این حالت اصطلاحا افتادگی سینه ها یا پتوز اطلاق میشود.در شدیدترین نوع پتوز نوک سینه ها کاملا در زیر سینه ها قرار میگیرد.
   به عمل جراحی اصلاح افتادگی سینه (بیماران بیشتر از اصطلاح کشیدن پوست سینه ها استفاده میکنند) ماستوپکسی اطلاق میشود. با این عمل سینه های شل شده مجددا شکل گرفته و بالا می آیند؛ بدون اینکه حجم کلی سینه تغییر کند. حتی بعلت آنکه در این عمل پوست اضافه برداشته شده و بافت سینه بحالت فشرده در می آید سینه ها کوچکتر دیده میشوند.
  ولی اگر فرد از سایز فعلی سینه اش راضی نیست ومیخواهد که سینه بزرگتری داشته باشد در این صورت عمل اصلاح افتادگی همزمان با گذاشتن پروتز باید انجام شود که هر چه افتادگی بیشتر باشد مقدار برش جراحی بیشتر خواهد بود برش دور هاله برای موارد جزئی تر افتادگی , برش دور هاله و برش عمودی زیر هاله برای موارد متوسط افتادگی انجام میشود.

  9- گونه گذاری-(پروتز گونه- تزریق ژل-تزریق چربی)
   
  کاشت گونه روشی موثر در افزایش فرم، برجستگی و متوازن کردن صورت یک فرد است. این به روش های گوناگون انجام می شود. استفاده از مواد مصنوعی مانند آلودرم، سیلیکون یا Gore-tex تقویت گونه همچنین با ت
  زریق چربی نیز انجام می شود که نگاه خسته و چشمان گود رفته را تا حدی اصلاح می کند.
   
  بهبودی:
   
  محدودیت های رژیم غذایی و محدودیت های فعالیتی بسته به نحوه عمل شما دارد. توانایی حرکت دادن دهان و لب هایتان ممکن است به طور موقت کم شود. زمان بهبودی بین 1 تا 2 ماه می باشد.
   

  نتایج:
   
  پروتزهای گونه دائمی هستند، در معدودی موارد، بسته به ماده استفاده شده نیاز به تعویض دارند.
   

  تکنیک عمل:
   
  اگر چه پروتز گونه با روش های زیبایی دیگر مانند لیفت صورت، لیفت پیشانی یا جراحی پلک ممکن است همراه باشد. پروتزها ممکن است از بین شکاف هایی کار گذاشته شوند. برشها ممکن است در لثه فوقانی و گاهی اوقات از پلک تحتانی است.

  10- عمل جراحی Otoplasty
   کاهش سایز (اندازه) گوش های بزرگ یا برگرداندن و نزدیک کردن گوش های برجسته به نزدیک سر
   این عمل برای تغییر شکل گوش شما به فرم دلخواه است
   معمولا بدون بیهوشی عمومی و با بیحسی موضعی هم میتوان این عمل را انجام داد.

  11- عمل جراحی Genioplasty
  برای افرادی که چانه های کوچک- عقب رفته و یا لب پایین بیرون زده و بد فرم در چانه دارند توصیه میشود

  12- عمل جراحی پروتز سینه
   با انجام جراحی پروتز سینه اعتماد به نفس ، احساس زنانگی و زیبایی توام با تناسب را دوباره بدست آورید
   
  بهبود شکل و تناسب اندام شما به وسیله روشهای مختلف جراحی پلاستیک ، باعث افزایش اعتماد به نفس شما شده ونیز باعث تغییر
   در نگرش دیگران نسبت به شما می شود.
   
  همه ساله تعداد زیادی از زنان در سرتاسر دنیا، عمل جراحی پرئوتز سینه را انجام می دهند و در واقع جراحی پروتز شایعترین عمل جراحی زیبایی بر روی پستانها می باشد.
   
  بر طبق مطالعات انجام شده میزان رضایت بیماران بعد از انجام این عمل بسیار بالا می باشد و انجام جراحی پروتز علاوه بر افزایش اعتماد به نفس فرد، باعث بهبود روابط زناشویی وی نیز شده است.
   
  آمار و ارقام در مورد جراحی پروتز سینه چه می گویند؟
   
  در آمریکا در مقایسه با سال 1992 میزان عمل جراحی پروتز سینه تا سال 2007 ، 476 درصد افزایش داشته است.
   
  تعداد موارد انجام جراحی پروتز سینه در سال 2003 در آمریکا 254140 مورد بوده است و بعد از عمل لیپوساکشن شایعترین عمل زیبایی انجام شده در این کشور بوده است.
   
  در سال 2006 تعداد 329000 عمل جراحی پروتز سینه در آمریکا انجام شده است.
   
  از سال 2004 به این طرف تعداد عمل جراحی پروتز انجام شده در امریکا از 300000 مورد در سال کمتر نشده است.
   
  در سال 2009 جراحی پروتز سینه ، شایعترین عمل زیبایی انجام شده در آمریکا شد و اعمال جراحی شایع مانند لیپوساکشن ، رینوپلاستی و آبدومینوپلاستی را پشت سر گذاشت.

   

  برچسب ها جراحی , زیبایی ,
     9
نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2019 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان