خانه

بیماری ای ال اس ALS چیست؟

 • در این هفته با موج کمک به بیماران ای ال اس برای خیلی افراد این بیماری نا شناخته است و اطلاعاتی در مورد این بیماری ندارند.در اینجا 5 نکته ای که باید در مورد بیماری ای ال اس ALS  بدانید ، با شما در میان می گذاریم.

  1.بیماری ای ال اس ALS چیست؟بیماری ای ال اس
  ALS یا آمیوتروفیک لترال اسکلروزیس یک بیماری پیشرونده عصبی است که در آن سلول های عصبی در مغز را تحت تاثیر قرار  می دهد. ALS باعث انحطاط پیشرونده نورونهای حرکتی است که بین مغز و نخاع حرکت می کنند. همانطور که نورونهای حرکتی می میرند، مغز دیگر نمی تواند سیگنال به عضلات بدن برساند و به تدریج باعث فلج آنها می شود.متاسفانه تا به امروز این بیماری درمانی ندارد.

  2.بیماری ای ال اس مسری نیست
  با اینکه علت دقیق این بیماری هنوز مشخص نشده است ، ولی پزشکان مطمئن هستند که این بیماری مسری نیست و با ازتباط طولانی مدت با افراد دارای این بیماری ، مشکلی به وجود نمی آید.

  3.از هر 100 هزار نفر ، 2 نفر دچار این بیماری هستند.
  طبق تحقیقات انجام شده از هر 100 هزار نفر ، 2 نفر دچار بیماری ای ال اس هستند.با اینکه تعداد افراد مبتلا به این بیماری کم است ولی باید آن را جدی گرفت و سریع برای درمان آن اقدام کرد.

  4.امید به زندگی در افراد مبتلا به بیماری ای ال اس بین دو تا سه سال است.
  افرادی که دچار ای ال اس می شوند ، پس از تشخیص بسته به کیفیت درمان بین دو تا سال زندگی می کنند.البته افرادی نیز بودند که تا پنج سال به زندگی خود ادامه دادند.البته هرچه جلوتر می روند زندگی برای آنها سخت تر می شود و کم کم تمام اعضای بدن آنها فلج می شود.

  5.علائم بیماری ای ال اس بسیار شبیه به علائم بیماری های ساده دیگر است
  این بیماری با ضعف عضلانی و خشکی بدن شروع می شود و در ادامه مشکل بلع و تنفس و کنترل بیان را دارد.

  اختصاصی سایت زیباکده
  برچسب ها بیماری , سلامتی ,
     6

نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2021 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان