آموزش ترکیب رنگ مو
کپی لینک با موفقیت انجام شد
تعداد بازدید : 15803
آخرین پست تاپیک : ۱۱:۳۷   ۱۳۹۱/۱۰/۲۷
صفحه مورد نظر

آموزش تصویری ایروبیک

به اشتراک گذاری در تگرام
کاربر چهار ستاره ⋆⋆⋆⋆تعداد پست :4921
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 3624

ورزش ایروبیک علاوه بر اینکه آرام بخشی بدون مسکن است و ایجاد روحیه و نشاط می‌کند، فواید بسیار ارزشمند دیگری نیز به شما هدیه می‌کند که در زیر به اختصار به آنها اشاره می‌شود:‌


 

۱ - اکسیژن‌گیری بیشتر
 
۲ - قوی شدن قلب
 
۳ - تولد رگ‌های بیشتر در بدن
 
۴ - از بین بردن دردهای عضلانی


 
 

 

اینکه چه مدت زمانی را برای انجام تمرینات اختصاص می‌دهید بستگی به وقت، انرژی، هدف و شرایط فیزیکی شما دارد. ۱۰ تا ۶۰دقیقه مناسب به نظر می‌رسد. تعداد دفعات نرمال و معمول انجام این تمرینات نیز دوبار در طول هفته است، اما به عقیده کارشناسان و فیزیولوژیست‌ها، انجام ۳ تا ۵ نوبت در طول هفته بهتر و موثرتر است.
 
البته به افراد بالای ۴۰سال توصیه می‌شود این ورزش را با مشورت پزشک، آزمایش تراکم استخوان و یک نوار قلبی آغاز کنند تا دچار مشکل نشوند. از طرفی افراد مسن بهتر است مراقب بافت‌های نرم خود باشند و با بالارفتن سن، وزنه‌های سبک‌تر را در انجام این تمرینات مورداستفاده قرار دهند.
 
 
توصیه‌ها و تجربه‌ها

 

 

در طول مدت تمرین در یک روز هر چند دقیقه حرکات خود را عوض کنید و از انجام فعالیت‌های تکراری خودداری کنید.
 
لباسی برای ورزش ایروبیک انتخاب کنید که راحت و قابلیت کشش داشته باشد.
 
کفش ورزشی مناسب بپوشید تا از آسیب رسیدن به بخش‌های مختلف کف پا جلوگیری شود.
 

حرکات ایروبیک را با موزیک انجام بدهید، چرا که به تجربه ثابت شده افرادی که در حین ایروبیک به موزیک گوش می‌دهند، دیرتر خسته می‌شوند.
بهتر است برای خود یک همراه پیدا کنید. مطالعات نشان داده است که یکی از دلایل اصلی کشیده شدن افراد به حرکات ایروبیک همراه بودن آنها با دوستان و افراد خانواده است. اگر در انجام ایروبیک از حمایت یک دوست برخوردار باشید موفق‌تر هستید.


 
 

در هر حال این نکته را به خاطر داشته باشید که هدف شما از ایروبیک رسیدن به یک تعادل و بالانس جسمانی و بالا بردن درصد سلامتی روحی‌تان است پس فراموش نکنید که تنها راه تاثیرگذار و موثر در این امر انجام مرتب و همیشگی تمرینات ایروبیک است. سعی کنید از ورزش ایروبیک لذت ببرید و تمریناتش را آسان بگیرید تا در طول مدت زمان مشخص تاثیراتش را ببینید.
 
از آنجا که عمده تمرینات ایروبیک روی تکرار حرکات تاکید دارد، به همین جهت نیاز به تمرکز کامل ندارد اما خواندن و گوش کردن به موزیک‌ها و نوارهای آموزشی ایده جالبی برای یادگیری بهتر تمرینات ایروبیک است.


 

حال که با فواید و اثرات معجزه‌آسای این ورزش ساده و کم‌هزینه آشنا شدید بهتر است در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به انجام آن مبادرت ورزید. اگر به تنهایی حوصله انجام آن را در خانه ندارید، به طور حتم در نزدیکی منزلتان می‌توانید باشگاهی بیابید که در آن به صورت گروهی به این ورزش بپردازید.

ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۱۱/۹/۱۳۹۴   ۲۲:۴۱
کاربر فعالتعداد پست :582
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 416
توی گوگل راجع به ایروبیک سرچ کردم که اینجا رو پیدا کردم. خیلی اینجا باحاله. من برای اضافه وزن خیلی کارای مختلف کردم که از شررش خلاص شم از رژیمو ورزش و هرکاری که بشه اما از هیچکدومش قدر ایروبیک نتیجه نگرفتم. الان چند وقته به خاطر کارم کلاس ایروبیکم قطع شده دنبال حرکات اصلی ایروبیک می گردم و نحوه زنجیره ساختن اگه بتونم خودم تو خونه انجام بدم خیلی محشره...کسی چیزی میدونه؟؟؟ آیا؟؟؟
کاربر یک ستاره ⋆تعداد پست :1476
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 314
جالب بوددددددددددددددددددددد... اما من تنبلیم میشه برم کلاس... خخخخخخ
صفحه مورد نظر
برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع بعد »
زیربخش
«  موضوع قبل
دریافت آخرین مطالب زیباکده از طریق ایمیل
زیباکده