خانه
213

بهترین ساز برای شروع موسیقی کودکان چیست؟

 • ۱۶:۱۲   ۱۳۹۸/۷/۲۳
  avatar
  کاربر جديد|0 |185 پست

  بهترین ساز برای شروع موسیقی کودکان

  در این مقاله به بررسی بهترین ساز برای شروع موسیقی کودکان می پردازیم.

  "ارف شول ورک" یا به طور ساده تر"رویکرد ارف" متدی پی شرفته برای آموزش موسیقی به کودکان است که از طریق ترکیب آواز خواندن ، حرکت و گفتار و با استفاده از ساز های پرکاشن، مغز و بدن کودکان را درگیر می کند.

  موارد یاد شده به صورت دروسی که بسیار به دنیای بازی کودکان نزدیک است، به آن ها منتقل می­شود.

  این شیوه توسط "کارل ارف"، آهنگساز آلمانی و همکارش گونایلد کیتمن در طول دهه­ ی 1920 میلادی تدوین گردید و ارتقا یافت. این متد امروزه در سراسر جهان برای آموزش موسیقی در فضایی راحت و طبیعی استفاده می­ شود.

   

  موسیقی کودک

   

  واژه ی شول ورک، در زبان آلمانی به معنای "کار مدرسه ای" است و به کار مدرسه ای با موضوع موسیقی اشاره می کند چرا که  این شیوه عمدتا در مدارس اروپا مورد استفاده قرار می­گیرد.

  در ایران ارف شول ورک، در سال 1348 توسط دکتر سعید خدیری که دانش آموخته مکتب ارف در آلمان بود، مطرح شد و از ان زمان آموزش موسیقی به کودکان تحت تاثیر این شیوه قرار گرفت.

  در طی سالیان این شوه توسط سایر دانش آموختگان و فعالان متد ارف ترویج و گسترش بیشتری یافت تا اینکه این تلاش­ها منجر شد تا  "همایشگاه بین المللی ارف شول ورک" در سال 1394 در ایران نمایندگی رسمی معرفی کند(گروه آدمک).

  در بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج، آموزشگاه موسیقی سازنو متد یاد شده توسط دانش آموختگان و اعضای کارگروه موسیقی کودک دانشگاه هنر تهران در محیطی شاد و مناسب در قالب ترم ها و گروه های مختلف و با تفکیک سنی برگزار می شود و پذیرای کودکان از سه و نیم تا 8 سال می باشد.

  طول مدت دوره به شرایط کلاس مرتبط است و بین یک و نیم تا دو نیم سال می باشد که در آن علاوه بر استفاده از گروه سازهای پرکاشن ارف، به طور ویژه بلز و فلوت ریکوردر در جهت نیل به اهداف ارف شول ورک  اموزش داده می­شوند.

  بهترین ساز برای شروع موسیقی کودک

   آموزشگاه زبان   –  بهترین جراح بینی  –  ایمپلنت دندان  – لمینت دندان

  آنچه در این دوره آموزش داده می شود در جهت ارتقای توانایی های متعددی در کودکان تنظیم شده که از آن جمله می توان به رشد توانایی های موسیقایی، مهارت های کلامی، مهارت های اجتماعی، عزت نفس و اعتماد به نفس اشاره کرد و هدف تنها به آموزش ارف به کودکان محدود نمی­ شود.

  در واقع می توان بیان داشت که بهترین ساز برای شروع موسیقی کودکان، ساز ارف می باشد تا با مفاهیم ابتدایی آشنایی یابند.

  گروه سازهای مورد استفاده در متد ارف، موسوم به "ساز های پرکاشن ارف" که شخص کارل ارف به اختراع و کشف و ترویج آن ها همت گمارد.

  این سازها شامل متالوفن ها(از جمله بلز)، زایلوفون ها، گلکن شپیل ها، ماریمبا و انواع فلوت ریکوردر ساز های دیگری مانند مثلث، خاشخاشک، چوبک، طبلک ها، قاشقک دقک و ... می باشد.

  لازم به ذکر است که رویکرد ارف اگرچه در غرب تدوین شده است ولی از اساس قابلیت بومی سازی آن مطابق فرهنگ در کشور و ناحیه، مورد توجه سازندگان آن بوده است.

  واژه­ ی "رویکرد" در حقیقت به همین مساله اشاره دارد. بدان معنا که استفاده ­ی گسترده از ملودی­ ها، شیوه ها و بازی های ایرانی ممکن، بلکه  لازم و ضروری است.

  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۶/۱۲/۱۳۹۸   ۱۱:۳۴
 • leftPublish
 • ۱۸:۵۷   ۱۳۹۸/۹/۱۱
  avatar
  سیاوش رونیا
  کاربر جديد|0 |8 پست
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2020 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان