خانه
2.34K

جراحی پلک

 • ۲۳:۲۹   ۱۳۹۷/۳/۱۰
  avatar
  کاربر جديد|0
  ن
  11نوامبر

  جراحی پلک

  فهرست [hide]

  • 1 جراحی پلک
   • 1.1  توصیه های پس از جراحی پلک 
   • 1.2 جراحی افتادگی پلک و اقدامات قبل از عمل
   • 1.3 اقدامات قبل از جراحی افتادگی پلک
   • 1.4 آزمایشات لازم جهت عمل جراحی افتادگی پلک
   • 1.5 تعیین زمان جراحی بلفاروپلاستی
   • 1.6 مصرف دارو قبل از بلفاروپلاستی
   • 1.7 وضعيت ناشتايي قبل از بلفاروپلاستی
   • 1.8 مقدمه شروع عمل جراحی افتادگی پلک
   • 1.9 طراحي پلک قبل از جراحی بلفاروپلاستی
   • 1.10 تزریق بی حسی موضعی
   • 1.11 شروع جراحی بلفاروپلاستی

  جراحی پلک

  جراحی پلک یکی از عمل های بسیار رایج است . غالبا جراحی پلک به منظور زیبایی ( cosmetic ) انجام می شود. اما در موارد بسیاری نیز جهت رفع اختلالات عملکردی همچون محدودیت میدان دید و یا سنگینی پشت چشم ها صورت می گیرد.

  پلک های بالا ساختارهایی متحرک هستند که نقش محافظت از کره چشم و مرطوب کردن سطح قرینه را بر عهده دارند . وجود مژه ها در لبه پلک نیز نقش بسیار مهمی در زیبایی چشم ها و حالات چهره دارد.

  گذشت زمان و اثر اشعه ماوراء بنفش (uv) خورشید باعث شلی و افتادگی پوست و عضلات پلک ها و ابروها می شود . افتادگی زیاد پلک بالا میدان دید فوقانی چشم ها را محدود کرده و یا احساس سنگینی روی چشم ها ایجاد می کند . این بیماران غالبا در دید قسمتهای بالایی سرمثل دیدن چراغ راهنمایی و رانندگی مشکل دارند . اکثر بیماران حتی آنها که به دلیل مشکلات عملکردی چشم ، جراحی پلک انجام می دهند ، به دنبال نتایج زیبایی نیز هستند .

  برخی بیماران ممکن است انتظارات غیر واقعی از عمل پلک داشته باشند و به  دنبال تغییرات بسیار زیاد و دراماتیک باشند. باید ذکر شود که جراحی پلک بالا به هیچ عنوان روی خطوط پنجه کلاغی اثر ندارد و روی افتادگی ابروها نیز بی اثر است .

  در مواردی که افتادگی ابرو در کنار شلی پوست پلک بالا وجود دارد، بهتراست جراحی لیفت ابرو نیز در کنار جراحی بلفاروپلاستی انجام گیرد.

  درمورد جراحی پلک پایین ، برخلاف پلک بالا فقط دلایل زیبایی وجود دارد وهیچگاه مشکل عملکردی ایجاد نمی کند . جراحی پلک پایین به دلیل پف زیر چشم و بیرون زدگی چربی ، دور کره چشم انجام می شود. علت بروزآن نیز شلی پوست ، عضلات وغشاء نگهدارنده زیر چشم است . برخی درخواست های جراحی پلک پایین با تصور رفع چروک های پلک پایین است . جراحی پلک پایین به هیچ عنوان درمان چروک های پلک نیست بلکه صرفا جهت رفع پف زیر چشم انجام می گردد .

  جراحی پلک عملی سرپایی است که با بی حسی موضعی انجام می شود . عملی نسبتا ساده و بدون درد است . می توان جراحی پلک بالا و پایین را همزمان و در یک جلسه انجام داد.

  درمواردی که افتادگی ابروها نیز در فرد وجود دارد می توان همزمان با بلفاروپلاستی پلک بالا جراحی لیفت ابرو نیز انجام داد . برخی موارد افتادگی ابروها درحد متوسط است و بیشتر در قسمت دم ابروها وجود دارد . در این موارد می توان از طریق همان برش بلفاروپلاستی پلک بالا ، دم ابروها را در وضیعت بالاتری ثابت کرد . این عمل را تثبیت ابرو یا “Brow pexy” می نامند.

   

   توصیه های پس از جراحی پلک 

  1- تا 48 ساعت اول استراحت مطلق داشته باشید وازکمپرس سرد روی پلک ها استفاده نمایید.
  2- هربار کمپرس سرد معادل 20 دقیقه است . فواصل کمپرس در روز اول هر نیم ساعت ، روز دوم هر یک ساعت و روز سوم هر 2 ساعت باشد.
  3- ازفعالیت های سنگین تا مدت یک هفته پرهیز کنید.
  4- تا 48 ساعت اول استحمام نکنید.
  5- موقع خواب سروتنه زاویه 45 درجه به بالا داشته باشد.
  6- خروج مقداری خونابه از لای بخیه ها طبیعی است وبا گاز تمیزبه آرامی می توانید خشک کنید.
  7- درصورت بروز احتمالی خونریزی با گاز تمیز به مدت 10 دقیقه آرام روی پلک فشار دهید وسپس کمپرس یخ بگذارید.
  8- 24 ساعت بعدازعمل جهت ویزیت با مطب هماهنگ شوید.
  9- بخیه پلک ها 10-7 روزپس ازعمل کشیده می شوند.

  خط جراحی پلک بالا و پایین مدتی حالت قرمزرنگ و التهابی دارد و تدریجا طی چند ماه رنگ آن عادی می شود.

  اصولا خط جراحی پلک پایین بطورکامل از بین می رود وخط پلک بالا تا حد100 -90 درصد محو می شود.

  جراحی افتادگی پلک و اقدامات قبل از عمل

  جراحی افتادگی پلک یکی از موثرترین عمل های زیبایی برای جوانسازی ظاهر افراد است.
  در این مطلب با نظرات آقای دکتر قاسمی در رابطه با اقدامات قبل از عمل جراحی افتادگی پلک و نحوه عمل بلفاروپلاستی بیشتر آشنا می شویم.

  اقدامات قبل از جراحی افتادگی پلک

  اگر شما قصد دارید که عمل جراحی افتادگی پلک را انجام دهید، در وهله اول باید توسط دکتر، معاینه شوید. در جلسه اول مشاوره های لازم جهت تایید اینکه آیا شما به عمل بلفاروپلاستی نیاز دارید یا نه صورت می گیرد. برخي انتظارات غير منطقي طي اين جلسات مشاوره تصحيح مي گردد. سپس در صورت نیاز شما به این جراحی میزان افتادگی پلک شما توسط دکتر مورد بررسی قرار می گیرد.

  بعد ازتایید دکتر براي شما درخواست آزمایشات لازم مي شود .

  آزمایشات لازم جهت عمل جراحی افتادگی پلک

  شامل تعیین وضعيت انعقاد خون ،
  آزمایش هپاتیت و در صورت نياز قند خون است.
  بررسي فشار خون: اگر فرد مراجعه کننده دچار علائم فشار خون بالا باشد، از فرد خواسته می شود که دارو های فشار خون خود را مرتب مصرف کند و یا توسط دکتر داخلي تحت درمان دارویی قرار گیرد.
  تست دیابت: افرادی که دچار دیابت هستند حتما قبل از جراحی بايد قند خونشان تحت کنترل قرار گیرند .

  تعیین زمان جراحی بلفاروپلاستی

  بعد از مشخص شدن جواب آزمایشات و نبود مشکل، تاریخ و زمان جراحی تعیین می شود.

  مصرف دارو قبل از بلفاروپلاستی

  توصیه می شود که فرد مراجعه کننده از 5 روز قبل از جراحی پلک، از مصرف داروهای آسپرین، بروفن و ساير داروهای ضد التهاب مانند دیکلوفناک و ایندومتاسین، داروهای گیاهی و ویتامین ها خودداری کنند.

  وضعيت ناشتايي قبل از بلفاروپلاستی

  لازم نیست که شما قبل از انجام جراحی بلفاروپلاستی ناشتا باشید، اگر قرار است که جراحی شما ظهر انجام شود می توانید قبل از جراحی پلک، ناهار خود را میل کنید.

  مقدمه شروع عمل جراحی افتادگی پلک

  در ابتدا قبل از شروع جراحی، از پلک بیمار عکس گرفته می شود. سپس فشار خون بیمار و علائم حیاتی فرد کنترل می شود. بعد از انجام این عملیات، به مهم ترین بخش قبل از جراحی يعني طراحی پلک های بیمار مي رسيم كه با ماژیک جراحي انجام می شود.

  طراحي پلک قبل از جراحی بلفاروپلاستی

  طراحی پلک ها حدود ١٥ الي ٢٠ دقیقه زمان می برد، همانطور که گفته شد طراحی پلک یکی از حساس ترین مراحل كار است. طراحی کمک می کند تا پوست به اندازه برداشته شود ودکتر به مطلوب ترین نتیجه ممکن دست یابد.

  تزریق بی حسی موضعی

  بعد از طراحی پلک، اقدام به بی حس کردن پلک با استفاده از سرنگ انسولین که دارای سر سوزن های بسیار ظریف است، می شود. ممکن است افرادی نگران درد جراحی پلک به علت اینکه جراحی در ناحیه چشم هست، باشند. اما بهتر است بدانید که در طول عمل شما به هیچ عنوان احساس درد نخواهید کرد. قسمت دردناک عمل شما هنگام تزریق داروی بی حسی است که با استفاده از سرنگ انسولین این درد به حداقل می رسد. بعد از تزریق نیاز به 20 دقیقه زمان برای تاثیر داروی بی حسی و تاثیر مواد تنگ کننده عروق است.

  شروع جراحی بلفاروپلاستی

  بعد از اطمینان از تاثیر داروی بی حسی، عمل جراحی توسط دکتر و دستیار شروع می شود. جراحی دو پلک حدود ١ تا ١/٥ ساعت زمان می برد. دکتر بعد از برداشتن پوست و تخلیه چربی های اضافی، اقدام به ترمیم و بستن زخم خواهد کرد. برای بستن و بخیه زدن زخم، استفاده از نخ های ظریف و نازک در نتیجه عمل بلفاروپلاستی و حداقل آثار بعد از عمل، اهمیت بالایی دارد.
  بعد از جراحی نیازی به پانسمان زخم نیست و تنها کافیست که محل زخم با پماد آنتی بیوتیک پوشانده شود. سپس بیمار حدود نیم ساعت در اتاق جراحی برای مراقبت های بعد از جراحی و كمپرس سرد مي ماند و سپس مرخص مي شود. توجه داشته باشید که عمل به توصیه های پزشک برای مراقبت های بعد از جراحی برای گرفتن نتیجه مطلوب، بسیار مهم است.

  بعد از گذشت 24 ساعت، لازم است که بیمار برای ویزیت اولیه به مطب پزشک مراجعه کند. در این جلسه وضعیت زخم بیمار کنترل و نخ های بلندتر بخیه کوتاه می شود. بعد از یک هفته بیمار برای ویزیت دوم و کشیدن نخ بخیه به مطب پزشک باید مراجعه کند.

  دکتر علی قاسمی عضو انجمن کاشت موی آسیا متخصص در انجام انواع کاشت مو طبیعی سر ، ابرو ، مژه پیکرتراشی با انجام لیپوماتیک ، لیپولیز و … لیزر موهای زائد تزریق بوتاکس ژل و چربی و …

   آدرس مطب : تهران ، فلکه دوم صادقیه ، ابتدای ستارخان ، بلوار شهدای صادقیه ( جنوبی ) ، پلاک 41 ، طبقه دوم

  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۱۲/۳/۱۳۹۷   ۱۱:۴۱
 • leftPublish
 • ۱۵:۵۲   ۱۳۹۷/۵/۱۳
  avatar
  mamane 2 gholoha
  کاربر جديد|0 |36 پست

  دکتر عبدل المطلبی خم کارش خوبه من خالم پیشش جراحی پلک انجام داده
  توی کرجه

  جراحی زیبایی پلک

  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۲۹/۸/۱۴۰۲   ۱۱:۲۸
 • ۱۶:۳۰   ۱۳۹۷/۵/۱۳
  avatar
  هانی جون
  کاربر جديد|0 |32 پست
  خواهر دوستم پیش دکتر عبدالمطلبی عمل افتادگی پلک کرده واقعا عالیه کارش
 • ۱۶:۳۱   ۱۳۹۷/۵/۱۳
  avatar
  هانی جون
  کاربر جديد|0 |32 پست
  زیباکده
  mamane 2 gholoha : 
  دکتر عبدل المطلبی خم کارش خوبه من خالم پیشش جراحی پلک انجام داده
  توی کرجه
  زیباکده

  عااالیه کارش من نمونه کارشو دیدم

 • ۱۷:۰۵   ۱۳۹۷/۵/۱۳
  avatar
  lovely97
  کاربر فعال|1 |180 پست
  منم میرم پیش دکتر عبدالمطلبی خدایی جراحی بینیش حرف نداره من که راضیم نه مشکل تنفسی ندارم و نه مشکل زیبایی
 • ۱۱:۵۵   ۱۳۹۸/۷/۹
  avatar
  نورامیس
  کاربر جديد|0 |7 پست

  جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟
  لیفت پلک یا بلفاروپلاستی روشی برای حذف پوست و اضافه کردن یا حذف چربی از پلک ها است. اصطلاح “لیفت پلک” نامناسب است چرا که پلک ها واقعا در طول عمل جراحی لیفت نمی شوند.

  جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا از برش هایی برای برداشتن پوست و چربی استفاده می کند. سپس با بخیه هایی ظریف پوست را به هم نزدیک کرده و چین های روی پلک را شکل می دهد.

  جراحی پلک پایین می تواند شامل برش های پوستی مستقیما در زیر خط مژه یا برشی در داخل پلک می باشد. تکنیک برش درونی را ترنسکانجاکتیوال ((transconjunctival می نامند. این تکنیک اجازه می دهد که بتوان بدون نیاز به برش قابل مشاهده به پلک دسترسی داشت و برای بیمارانی که می خواهند چربی پلک حذف یا اضافه شود ایده آل است. این روش می تواند با لایه برداری مجدد لیزری پوست پلک برای کاهش خطوط و چین و چروک ترکیب شود. در ادامه هزینه و طول درمان جراحی پلک یا بلفاروپلاستی را بررسی نموده و اطلاعاتی در مورد این روش به شما خواهیم داد.  چرا عمل جراحی پلک انجام می شود؟
  پلک بالا در صورتی که دارای پوست و چربی اضافه باشد می توانند باعث شود که پلک ها ظاهری سنگین، مسن، پف کرده داشته باشد و بعضی اوقات قسمت بالای زاویه دید را از بین برده و دید طبیعی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. بلفاروپلاستی پلک بالا برای حذف پوست و چربی اضافه انجام می شود و می تواند زاویه دید را بهبود بخشد.
  برای مطالعه مطلب کامل بر روی سایت زیر کلیک کنید.
  www.zibache.com/هزینه-و-طول-درمان-جراحی-پلک-یا-بلفاروپل

  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۲۹/۸/۱۴۰۲   ۱۱:۲۸
 • leftPublish
 • ۱۱:۵۰   ۱۴۰۱/۵/۲۰
  avatar
  RahaBeauty
  کاربر جديد|0 |1 پست
  سلام دوستان این کلینیک رو کسی در موردش چیزی میدونه؟از دوستانتون برای عمل جراحی بلفاروپلاستی به این کلینیک مراجعه کرده؟
  rightmedicalchoices.com
 • ۱۹:۱۸   ۱۴۰۱/۵/۲۱
  avatar
  ریما رهاپور
  کاربر جديد|0 |1 پست

  مطلب خوبی بود
  یه سایت دیگه که مثل اینجا خوندمش و برام مفید بودو میذارم شاید به درد کسی بخوره 

  rightmedicalchoices.com/general/kinds-of-blepharoplasty

  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۲۳/۵/۱۴۰۱   ۱۱:۱۲
 • ۲۱:۵۴   ۱۴۰۱/۵/۲۱
  avatar
  abedeh_mahdavi
  کاربر جديد|0 |1 پست

  سلام
  من حدودا 30 سالمه
  اخیرا حس می‌کنم که دچار افتادگی پلک شدم ولی مطمئن نیستم

  یکی دوتا از دوستانم با این که خیلی افتادگی پلک نداشتن، با این حال برای زیبایی بیشتر، این عمل رو انجام دادن و خیلی راضی بودن، خیلی هم اذیت نشدن.

  چندوقت پیش، چندتا مقاله درباره‌‌ی بلفاروپلاستی از سایت زیر خوندم.

  rightmedicalchoices.com

  به نظر عمل مطمئنی میاد ولی خب من خیلی حساسم به ویژه این که این عمل به چشم ربط داره و این نگرانم می‌کنه،

  ممنون میشم کمکم کنید تا تصمیم درستی بگیرم.

  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۲۹/۸/۱۴۰۲   ۱۱:۲۹
 • ۱۸:۳۳   ۱۴۰۲/۸/۲۸
  avatar
  mobina_baghri
  کاربر جديد|0 |138 پست
  منم بخاطر رژیم غیر اصولی اینطوری شدم ولی دو ساله خوب شدم
  خدا رو شکر من تا الان واقعا راضی بودم و هستم
  هفته پیشم رفتم برا قسمت بیرونی زیر چشمم... چند روزی ورم داشتم که الان خیلی راضی ام دفه پیشم سه چهار روزی یکم ورم داشتم که خونواده هم متوجه نشدن چیکار کردم
  کاش زودتر میرفتم اعتماد به نفسم خیلی بالا رفته
  پوستم صاف و سفت ترم شده اصلا شل نشده
  من کلینیک دکتر کمالی رفتم
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان