خانه
1.03K

درمان دیسک گردن بدون جراحی بدون دارو

 • ۱۳:۳۸   ۱۳۹۷/۸/۱۲
  avatar
  کاربر جديد|6 |137 پست
  https://schema.org/BlogPosting" itemprop="blogPost" style="box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 0px; border: 0px #e1e1e1; font-variant-numeric: inherit; font-variant-east-asian: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 16px; line-height: inherit; font-family: IRANSans; vertical-align: baseline; color: #666666; text-align: start;">
  https://schema.org/BlogPosting" itemprop="blogPost" style="box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 0px; border: 0px #e1e1e1; font-variant-numeric: inherit; font-variant-east-asian: inherit; font-stretch: inherit; line-height: inherit; vertical-align: baseline;">

  دکتر سپیده ترامشلوپور فارغ التحصيل رشته زيست شناسى از دانشگاه لوس انجلس آمريكا و دكتراى كايروپراكتيك از دانشگاه كليولند لوس آنجلس می باشد. وی از اعضای رسمی انجمن كايروپراكتيك آمريكا و ايران هستند. او پس از ١٣ سال اقامت در خارج از كشور تصمیم به بازگشت و ادامه طبابت در ایران را گرفتند. گاهی اوقات درمانگر کایروپراکتیک از روش های فیزیوتراپی برای کاهش درد بیمار استفاده میکند. روش هایی مانند سرما و گرما ماساژ اولتراسوند دیاترمی تحریک الکتریکی عضلات تحریک الکتریکی اعصاب کشش اشعه مادون قرمز همانطور که گفته شده زمینه اصلی فعالیت کایروپراکتیک درمان کمردرد و دردهای گردنی است. با این حال بعضی مواقع ممکن است در درمان سردرد و بعضی دردهای مفاصل دیگر هم فعالیت کنند.

  09390588764

  02122643758

  دیسک گردن

  گردن به قسمتی از بدن مهره‌داران گفته می‌شود که بین سر و تنه قرار می‌گیرد و شامل نسج نرم در بیرون و ستون فقرات گردنی و بخشی از نخاع در قسمت وسط آن است.
  وزن سر را ستون‌مهره‌ و بخشی از آن را نیز عضلات اطراف تحمل می‌کنند.
  ستون‌فقرات گردنی، بر خلاف دیگر مهره‌های بدن که حرکت کمی در کنار یکدیگر دارند، کاملا متحرک است، بنابراین بیشترین میزان چرخش و حرکات به جلو و عقب را در گردن مشاهده می‌کنیم.
  گردن از ۷ مهره و ۸ ریشه عصبی تشکیل شده است. این ۸ ریشه کنترل تنفس، حرکات سر روی بدن و حرکات دست را بر عهده دارند و بین هر دو مهره، دیسک قرار گرفته است.
  ساختمان دیسک از یک حلقه بیرونی و یک هسته مرکزی تشکیل شده است.
  در اثر ساییدگی دیسک، به‌تدریج حلقه احاطه‌کننده پاره می‌شود و هسته مرکزی از محل پارگی بیرون می‌زند. به این برجستگی، فتق دیسک بین مهره‌ای می‌گویند که باعث فشار روی ریشه‌های عصبی می شود و درد آغاز می‌شود.
  صاحبان مشاغلی مثل دندان‌پزشکی و کاربران طولانی‌مدت رایانه که لازم است برای تمرکز و دیدن یک محل خاص مدت‌ها سر و گردن را در وضعیت نامناسبی قرار دهند یا مشاغلی که لرزش طولانی به گردن وارد می‌کنند، مانند کارگرانی که با دریل زمین را سوراخ می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به دیسک گردن هستند.

  ۱. درد مکانیکی دیسک گردن

  این نوع درد، موضعی است و در خود ستون‌فقرات احساس می‌شود، یا اینکه خیلی نزدیک مهره‌هاست.
  بیمار هنگام صبح و برخاستن از خواب، دردی احساس نمی‌کند و به‌تدریج و با افزایش فعالیت روزانه، بر شدت آن افزوده می‌شود، به طوری که شب‌هنگام به اوج خود می‌رسد.

  ۲. درد انتشاری دیسک گردن

  دردهای ریشه‌ای یا انتشاری معمولا در ناحیه دست احساس می‌شوند، یعنی می‌توانند در شانه، بازو، ساعد و کف دست باشند.
  این نوع درد در بالای دست به صورت احساس برق‌گرفتگی و کوفتگی است و هرچه بیشتر به نوک‌انگشتان نزدیک‌تر می‌شویم، از میزان آن کاسته و علایم بی‌حسی آشکار می‌شود، یعنی وقتی بین انگشت سبابه و شست بیمار کاغذی قرار می‌دهیم، به‌راحتی می‌توانیم کاغذ را از بین انگشتانش خارج کنیم.
  پزشک از روی انگشت بی حس شده می‌تواند پی ببرد که آسیب به کدام ریشه عصبی وارد شده است، مثلا بی‌حسی انگشت وسط به معنای صدمه روی ریشه هفتم و بی‌حسی انگشت کوچک، نشانه صدمه به ریشه هشتم گردن است.

  درمان

  یکی از روش های درمان دیسک گردن ، روش درمان کایروپراکتیک است. درمان کایروپراکتیک بدین صورت توسط متخصص طب فیزیکی انجام می شود«
  این روش با وارد کردن نیروی ناگهانی به مفصل انجام می شود و مفصل بیشتر از دامنه حرکتی خود جابجا می شود. بیمار احساس راحتی می کند. متخصصین طب فیزیکی دوره جا اندازی را می بینند. این تکنیک روش های مختلفی دارد. متاسفانه برخی افراد به این کار جا انداختن دیسک تبلیغ می کنند. در این حالت تنها مفصل گردن کمی جابجا شده و احساس راحتی به بیمار می دهد. انجام جا اندازی کایروپراکتیک در دیسک حاد گردنی ممنوع است. انجام آن بیش از ۶-۱۰ جلسه باعث افزایش بیش از حد دامنه حرکتی مفصل شده و می تواند مضر باشد. با توجه به احتمال سکته مغزی و آسیب نخاع، بسیاری از متخصصین با انجام این کار بر روی گردن مخالف می باشند. روش های بی خطری برای جایگزینی روش های کایروپراکتیک وجود دارد. در صورت بروز سرگیجه و سردرد، اختلال تعادل، دوبینی پس از جا اندازی مهره گردنی، بیمار باید حتما بستری شده و تحت درمان داروهای ضد انعقاد قرار گیرد.

  تعداد جلسات درمانی در کایروپراکتیک دیسک گردن

  تعداد جلسات درمانی باید توسط متخصص مشخص شود. معمولا نتیجه مطلوب بین ۱۰ تا ۲۵ جلسه حاصل می شود. در حین کشش به دستورات فیزیوتراپیست توجه نمایید. پس از کشش به آرامی از تخت پایین آمده و از حرکات اضافی خودداری نمایید. با توجه به کاهش درد و احساس بهبودی پس از کشش، از انجام فعالیت بدون نظر پزشک و فیزیوتراپیست خودداری نمایید.

  https://schema.org/ImageObject" style="box-sizing: border-box; margin: 0px auto 10px; padding: 0px; border: 0px #e1e1e1; font-variant-numeric: inherit; font-variant-east-asian: inherit; font-stretch: inherit; line-height: inherit; vertical-align: baseline; position: relative; max-width: 100%; text-align: center; clear: both;">
  دیسک گردن

  انواع درد پهلو و روش درمان آن

  برخی از بیماران با درد پهلو مراجعه می کنند برخی از علل درد پهلو مربوط به استخوانها، مفاصل عضلات و اعصاب است که توسط متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی درمان می شود بنابراین اشاره ای به این مطلب نمودیم.

  علل گوناگون درد پهلو

  • آرتریت و عفونت ستون فقرات
  • اسپاسم و گرفتگی عضلات
  • شن سنگ کلیه،عفونت وآبسه کلیوی
  • اگر درد پهلو همراه تب، لرز،خون در ادرار یا فوریت دفع ادرار باشد علت ان بیشتر بیماریهای کلیوی است زونا که یک بیماری ویروسی است و درد یکطرفه دارد و همراه جوش های پوستی است.
  • شکستگی مهره ها

  درمان

  در صورت اسپاسم یا گرفتگی عضله ،استراحت و اقدامات طب فیزیکی ،ورزش و دارو برحسب نظر پزشک توصیه میشود.

  داروهای ضد التهابی برای التهاب مفاصل یا آرتریت و اقدامات طب فیزیکی توصیه می شود.

  آنتی بیوتیک برای عفونت کلیوی تجویز میشود

  در درمان شن کلیوی ، معمولا مسکن ومصرف مقدار زیاد مایعات توصیه میگردد.

  در تمام شرایط بالا ممکن است پزشک دستور بستری در بیمارستان را برای بررسی بیشتر و درمان صادر کند.

  درمان دیسک گردن بدون جراحی بدون دارو
 • leftAds
 • ۱۶:۵۸   ۱۳۹۷/۹/۲۶
  avatar
  lovely97
  کاربر فعال|1 |181 پست
  من دیسک گردن داشتم و خیلی دنبال دکتر گشتم و اصلا دوست نداشتم که جراحی کنم و با معرفی دوستم رفتم کلینیک درد پردیس واقعا مرکز خوبیه و بدون جراحی درمان شدم واقعا دکتر های خوب و باتجربه ای داره
 • ۱۷:۰۵   ۱۳۹۷/۹/۲۶
  avatar
  sara69
  کاربر جديد|0 |30 پست
  زیباکده
  lovely97 : 
  من دیسک گردن داشتم و خیلی دنبال دکتر گشتم و اصلا دوست نداشتم که جراحی کنم و با معرفی دوستم رفتم کلینیک درد پردیس واقعا مرکز خوبیه و بدون جراحی درمان شدم واقعا دکتر های خوب و باتجربه ای داره
  زیباکده

  منم چند روزه دستم از ناحیه مچ درد میکنه . عزیزم این کلینیک درد پردیس که میگید کجاست؟

 • ۱۷:۱۲   ۱۳۹۷/۹/۲۶
  avatar
  سارات
  کاربر جديد|0 |23 پست
  کلینیک درد پردیس همون که سمته ولیعصر هستش منم مامانمو یه بار بردم اونجا خیلی شلوغ بود و لی واقعا کلینیک که خیلی خوبی بود به نسبت جاهای دیگه که قیمتش مناسب تر بود الان کمر درد مامانم خیلی بهتر شده ولی تنها چیز بدی که داشت این بود که شلوغ بود ولی ارزششو داشت
 • ۱۷:۱۹   ۱۳۹۷/۹/۲۶
  avatar
  manely97
  کاربر جديد|0 |110 پست
  منم برای درمان آرتروز گردن رفتم کلینیک درد پردیس واقعا دکتر های خوب و باتجربه ای داره من که راضیم از اینکه رفتم اینجا خدا خیر بده دوستم و که اینجا رو بهم معرفی کرد و منو از جراحی نجات داد .
 • ۲۳:۵۹   ۱۳۹۷/۱۰/۴
  avatar
  drmahmadi
  کاربر جديد|8 |34 پست
  دکتر ترامشلو کارشون مورد اطمینان بنده هم هست
 • leftAds
 • ۰۲:۲۲   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
  avatar
  mahmm3
  کاربر جديد|6 |137 پست
  زیباکده
  manely97 : 
  منم برای درمان آرتروز گردن رفتم کلینیک درد پردیس واقعا دکتر های خوب و باتجربه ای داره من که راضیم از اینکه رفتم اینجا خدا خیر بده دوستم و که اینجا رو بهم معرفی کرد و منو از جراحی نجات داد .
  زیباکده

  ببخشید اینطوری میگم ولی احساس میکنم شما و ۲تا اکانت بالایی همتون برای کلینیک پردیس کار میکنید چون . خواهش میکنم اینجا تبلیغ نکنید

 • ۱۰:۰۷   ۱۳۹۸/۳/۲۷
  avatar
  میناعبادتی
  کاربر جديد|0 |2 پست
  من کمردرد افتضاحی داشتم. اما با یک جلسه مراجعه به کلینک درد بیمارستان مریم کرج به کلی از این درد خلاص شدم. درد خیلی بدیه امیدوارم سراغ کسی نیاد اما اگه خواستید من لینک این بیمارستان رو میذارم تا همه استفاده کنن.
  https://maryamhospital.ir/
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2019 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان