خانه
2.69K

علاقمندان به سریال گیم او ترونز بیان اینجا لطفا

 • ۱۰:۴۶   ۱۳۹۸/۲/۱۱
  avatar
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10311 |5673 پست

  هشدار: خطر اسپویل شدن سیزن 8 برای کسانی که هنوز دیدن این سیزن رو شروع نکردن! 95

 • ۱۴:۲۶   ۱۳۹۸/۲/۱۷
  avatar
  مهرنوش
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10311 |5673 پست

  سوال پنجم

  فقط بحثِ تعداد بسیار زیاد ارتش مردگان و غلبه‌ی آنان نیست. درست گفتم؟ انگار که نایت کینگ کنترل کامل میدان نبرد را در دست داشت.

   پاسخ رایان گریر

  نایت کینگ توانست کنترل حساب‌شده‎ای روی نیروهایش داشته باشد. مثلاً دیدیم که دستور داد وایت‌ها روی خندق بخوابند و پلی برای عبور نیروها درست کنند. اما در بخشِ زندگان، شما چنین کنترلی را مشاهده نمی‌کنید. وقتی که طوفان وارد میدان شد، فرماندهان دیگر قادر به دیدن نبودند. جان و دنی داشتند دنبال نایت کینگ می‌گشتند اما هیچ چیزی نمی‌دیدند.

  پاسخ میک کوک

  آب و هوا، عنصر خیلی مهمی در نبرد وینترفل بود. اژدها مثل نیروهای هوایی است و از نیروهای زمینی حمایت می‌کند اما در هر آب و هوایی به کار نمی‌آید. جت‌های جنگنده امروزی هم همین طور هستند و در چنین هوایی کاربرد کمتری دارند.

 • ۱۴:۳۳   ۱۳۹۸/۲/۱۷
  avatar
  مهرنوش
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10311 |5673 پست

  حالا یک تئوری نسبتا جدید:

  قسمت سوم از فصل هشتم سریال Game of Thrones یا همان «شب طولانی» این روزها به موضوعی جنجالی تبدیل شده است. برخی به پایان رسیدن خط داستانی نایت کینگ را به همین سادگی نمی‌پذیرند و هنوز عقیده دارند که سریال، در نهایت تماشاگران را غافلگیر خواهد کرد. به نظر شما این موضوع صحت دارد یا سازندگان به سادگی ماجرا را به اتمام رسانده‌اند؟ در ادامه با یک تئوری جدید درباره «برن استارک» همراه ما باشید.

  قبل از اینکه آریا موفق شود، نایت کینگ را با خنجر والریایی‌اش به قتل برساند، تماشاگران متوجه رفتار عجیب برن استارک شده بودند. او در هنگام نبرد، از جسم خود خارج شد و در حالی تئون و افرادش از او دفاع می‌کردند، اصلاً مشخص نشد او کجا رفته و چه کاری انجام داده است. اکنون برخی از طرفداران سریال، حدس می‌زنند که او کاری مهم‌تر از وارگ کردن در کلاغ‌ها انجام داده است. طبق تئوری جدید کاربر ردیت، که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشته و دلایل قابل قبولی برای آن مطرح شده است، احتمال ربط یافتن برن با «خدای روشنایی» وجود دارد! حتی گفته می‌شود شاید کلاغ سه‌چشم به نوعی همان خدای روشنایی باشد و نایت کینگ به همین دلیل به دنبال کشتن او بوده است. در ادامه به برخی دلایلِ این تئوری اشاره می‌کنیم:

  ۱ – برن قابلیت وارگ دارد. او می‌تواند گذشته و حال و آینده را مشاهده کند. بنابراین قادر است اتفاقاتی در گذشته را به نفع خودش دستکاری کند. لازم به ذکر است که ما اطلاع دقیقی از میزان قدرت و توانایی او نداریم.
  ۲ – می‌دانیم که نایت کینگ قادر است، مردگان را به زامبی‌هایی خبیث تبدیل کند. اما دیدیم که یک قدرت دیگر هم دارد، یعنی دستکاری آب و هوا و ایجاد طوفانی از یخ. پس طرفِ مقابل او، احتمالاً قدرت‌های مربوط به آتش دارد.
  ۳ – پیروان خدای روشنایی (رولور) عقیده دارند که این خدا دوگانه است. یعنی دو وجه خیر و شر دارد. آن‌ها باور دارند که همواره نبردی بین خیر و شر برقرار است. تاریکی در برابر روشنایی، یخ در برابر آتش و خوبی در مقابل بدی.
  ۴ – به نظر می‌رسد که کلاغ سه‌چشم و نایت کینگ، رقبایی دیرینه بوده‌اند. دیدیم که نایت کینگ کلاغ سه‌چشم قبلی را کشت و از آن پس، به دنبال برن بوده است.
  ۵ – احتمالاً خدای روشنایی برای هرچیزی «هدف» در نظر گرفته است. بنابراین کسانی که توسط خدای روشنایی از مرگ نجات یافتند (مانند بریک دنداریون و جان) در واقع به هدفی بزرگ‌تر که کشته شدن نایت کینگ به دست آریا بوده، خدمت کرده‌اند.
  ۶ – برن همان کسی بود که خنجر والریایی را به آریا داد. احتمالاً او می‌دانسته روزی فرا می‌رسد که آریا قرار است از آن برای شکست نایت کینگ استفاده کند.
  این کاربر ردیت یک دلیل دیگر هم دارد و به مصاحبه جرج آر. آر. مارتین با مجله TIME در سال ۲۰۱۷ اشاره می‌کند. این نویسنده گفته بود:
  بریک دیگر یک آدم زنده نیست. قلب او نمی‌تپد و خون در رگ‌هایش جریان ندارد. او یک وایت است، اما وایتی که به جای یخ، با آتش به زندگی بازگشته است.

  اگر نایت کینگ، بخش شرور ماجرا باشد، باید یک نفر وجود داشته باشد که به طور فیزیکی، نماینده‌ی بخش خیر باشد. اگر نایت کینگ قادر است، مردگان را به ارتش خود ملحق کند، بخش دیگر هم باید این توانایی را داشته باشد که شخصیت‌هایی را زنده کند. صحبت مارتین می‌تواند دلیلی بر وجود نوعی دیگری از وایت یعنی «وایت آتشین» (در تضاد با وایت یخی متعلق به نایت کینگ) باشد. مثلاً بریک دنداریون را دیدیم که ضربات زیادی از سوی وایت‌ها دریافت کرد اما مثل یک انسان عادی نمرد.

  در بخش دیگری از تئوری، کاربر ردیت درباره خنجر والریایی نوشته است. این خنجر نقش مهمی در کشته شدن لیتل‌فینگر و نایت کینگ یعنی دوتا از مهم‌ترین شخصیت‌های منفی سریال داشته است. اما آیا این خنجر به همین سادگی به دست آریا رسیده، یا اینکه برن عامل اصلی این اتفاق بوده است؟ طبق حدس این کاربر، ماجرا به این شکل است:

  برن در تمام این مدت داشته داستان و اتفاقات را دستکاری می‌کرده. او دقیقاً می‌دانسته که نبرد چگونه پایان می‌یابد و کاملاً می‌دانسته چطور باید از شر نایت کینگ خلاص شود، چونکه خودش نقشه طعمه شدن را مطرح کرده بود. هنگامی که برن وارگ کرد، احتمالاً مشغول دستکاری اتفاقات بوده تا به همان هدفی که دارد، برسد. هرکاری که او انجام داده، برای این بوده که آریا و خنجر والریایی را به نایت کینگ برساند تا کار او را تمام کند. این طور در نظر بگیرید که برنِ آینده (کلاغ سه‌چشم) طوری همه چیز را برنامه‌ریزی کرده تا آن خنجر برای کشته شدنش در کودکی (فصل ۱) استفاده شود. احتمالاً هر چیزی که به عنوان معجزه خدای روشنایی دیده‌ایم، همان برن بوده که با دستکاری و تغییر اتفاقات گذشته، کاری کرده تا افرادی مانند بریک و جان اسنو به زندگی بازگردند و همین طور خنجر والریایی در نهایت به دست قاتل بدون چهره‌ای به نام آریا برسد.

  علاقمندان به سریال گیم او ترونز بیان اینجا لطفا

  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۱۷/۲/۱۳۹۸   ۱۷:۵۹
 • ۱۴:۳۳   ۱۳۹۸/۲/۱۷
  avatar
  مهرنوش
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10311 |5673 پست