خانه
2693 بازدید

پندهای مثل قند

 • ۱۲:۳۴   ۱۳۹۷/۴/۲۴
  avatar
  کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10624 سپاس شده|5069 پست

  6 -ارائه خدمات ارزشمند

  خدمت کردن به دیگران عامل ششم موفقیت است. »شروین نوالند«، استاد جراحی دانشگاه یِیل آمریکا، خدمت در کِسوت یک پزشک را نوعی امتیاز ویژه می داند .بسیاری از کودکان و نوجوانان آرزو دارند روزی میلیونر شوند؛ پس باید به این بچه ها یاد داد که با ارائه خدمات ارزشمند به دیگران می توان به این آرزو رسید و ثروتمند شد.

  7 -ایده های ناب و خالق

  برخورداری از ایده های ناب و ارزشمند یکی دیگر از عناصر الزم برای دستیابی به موفقیت است. بیل گیتس، مدیرعامل مایکروسافت، می گوید: »من یک ایده ناب و فوق العاده داشتم و می خواستم نخستین شرکت تولیدکننده نرم افزارهای ویژه رایانه های شخصی و خانگی را راه اندازی کنم«. به نظر من هم ایده گیتس بسیار خوب بود. خلق ایده های ناب، فرآیندی عجیب و جادویی نیست؛ در واقع این فرآیند از چند مرحله بسیار ساده تشکیل شده است که توجه به اطراف و کنجکاوی از عناصر ضروری آن به شمار می رود.

  8 -مقاومت در برابر ناملایمات

  بالاخره نوبت هشتمین عامل، یعنی سماجت رسید. شما باید در برابر شکست سمج باشید، روحیه خود را نبازید، در برابر ناملایمات مقاومت کنید و در نهایت مقابل انتقادها، طرد شدن ها، فشارها و آزار دیگران جا نزنید. باور کنید با توجه به این هشت عامل می توانید به آسانی به فردی موفق تبدیل شوید. به من اعتماد داشته باشید و این هشت توصیه را سرلوحه کار خود قرار دهید. مطمئنم هرگز پشیمان نخواهید شد.

  ویرایش شده توسط فرک (Ferak) در تاریخ ۲۴/۴/۱۳۹۷   ۱۲:۳۶
 • ۰۹:۲۳   ۱۳۹۷/۴/۲۶
  avatar
  فرک (Ferak)کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10624 سپاس شده|5069 پست

  به خاطر داشته باشید که اعتماد به نفس، اولین شرط پیروزی است پس به خود اعتماد داشته باشید .

   

  *در مبارزه با مشکلات زندگی با تمام قوا پیش بروید و نهراسید . مثبت فکر کنید، ابتکار عمل داشته باشید و مطمئن باشید انجام کارها به بهترین نحو از شما بر می آید .

   

  *از خودتان تصویر خوبی در ذهن داشته باشید، زیرا همان خواهید شد که فکر می کنید می توانید بشوید .

   

  *خواستن، توانستن است » جمله ای است که پر از انرژی و قدرت است . آن را در صفحه ذهن خود وارد کنید .

   

  *دنیا با چنان سرعتی پیش می رود که شخصی که می گوید; نمی شود این کار را کرد، به وسیله کسی که آن را ممکن می سازد، از میدان به در می رود .

   

  *به خاطر داشته باشید شما بزرگ تر از هر اتفاقی هستید که ممکن است برای شما رخ دهد .

 • ۰۹:۲۶   ۱۳۹۷/۴/۲۶
  avatar
  فرک (Ferak)کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10624 سپاس شده|5069 پست

  از چه می ترسید، آن را فراموش کنید

  دانشمندان صد و یک مورد از انواع ترس را نام می برند: ترس از فضاهای وسیع، ترس از فضای بسته و محدود و ترس از بلندی و غیره ... .

   ترس واقعا وجود دارد و به عنوان یک مساله مطرح است و غلبه بر آن نیز واجب می باشد . بنابر نظر پزشکان، نگرانی بر اعصاب، قلب، گردش خون و کار تمام غدد داخلی، اثر نامطلوب دارد .

   دانشمندی گفته است: میزان مرگ و میر مردم در اثر نگرانی، بیش از تعداد مرگ و میر آنان در اثر کار است زیرا مردم بیشتر از کار کردن، به نگرانی های خود دل مشغولند .

  دو نیروی متضاد ترس و ایمان همیشه در درون آدمی از یکدیگر متاثر می شوند که در نهایت، نیروی ایمان نیروی غالب و پیروز است . افراد بسیاری هستند که به یاری ایمان در مقابله با نگرانی، پیش از آن که از پای در آیند، نجات یافته اند . هرگز نباید فراموش کنیم که داروی محرک و نیرو بخشی در اختیار ماست که ایمان نام دارد .

   هنگامی که از چیزی می ترسید، افکار خود را متوجه موانع نکنید، و با آن مواجه شوید و به سختی به آن ضربه بزنید . هر قدر ضربه سخت تر باشد موفق تر خواهید شد .

   کسی که از هیچ چیز نترسد و یا با ترس خود مبارزه کند، انسان خارق العاده ای می باشد . خودشناسی، مقدمه خداشناسی است و این حقیقت دارد که ایمان به خدا و نیروی فوق بشری، آدمی را از ترس و نگرانی هایی که سال ها در وجودش ریشه دوانده، رهایی می بخشد . چه خوب بود که از همان آغاز، ایمان قوی داشتیم تا هرگز گرفتار وحشت و هراس نمی شدیم .

   کسی که مایوس نمی شود روشنایی دو سر چشمه نور; ایمان و امید را، در زوایای تاریک و ظلمانی مشکلات و مصائب می تاباند و در پرتو چنین روشنایی هرگز راه را گم نمی کند .

  ویرایش شده توسط فرک (Ferak) در تاریخ ۲۶/۴/۱۳۹۷   ۰۹:۲۷
 • ۰۹:۲۹   ۱۳۹۷/۴/۲۶
  avatar
  فرک (Ferak)کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10624 سپاس شده|5069 پست

  چگونگی تحقق خواسته ها

  برای دست یابی به آرزوها و خواسته هایتان به قلم و کاغذ پناه ببرید . ابتدا خواسته های خود را یکی یکی بر روی کاغذ بنویسید، سپس راه های دست یابی به هر کدام از خواسته های خود را یادداشت کنید . پس از آن، هر کدام از راه ها را تجزیه و تحلیل کرده، مقدار هزینه ها، وقت و ... هر کدام را در نظر بگیرید . به یاد داشته باشید که مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید مشکلات و موانع هر کدام از راه هاست . با به کارگیری قدرت ابتکار به راحتی می توانید بهترین راه را برای دست یابی به آرزوهایتان بیابید . ایده ها را جدی بگیرید، خواه عملی باشند یا غیرعملی، زیرا در هر صورت قدرت ابتکار شما را بیشتر می کنند . برای پیدا کردن بهترین راه، باید راه های بیشتری را در نظر بگیرید .

   بدانید معجزه فقط در امور ماوراء الطبیعه نیست، بلکه در زندگی عادی و روزمره هم با تعمق و تفکر و کوشش مداوم، می توان معجزه کرد . همواره در خود، به دنبال قدرت خلاقه ای باشید که در زوایای وجودتان پنهان شده و کشف نگردیده است . خود را به حرکت بر انگیزید و نگذارید هیچ کس و هیچ چیز ناامیدتان کند .

   باز هم تکرار می کنم همواره به خاطر داشته باشید که خواستن، توانستن است .

 • ۰۹:۳۲   ۱۳۹۷/۴/۲۶
  avatar
  فرک (Ferak)کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10624 سپاس شده|5069 پست

  تمام منابع پیشرفت شما در مغز شما وجود دارد

  تمام انگیزه های لازم برای شادمانی و تعالی در زوایای مغز شما نهفته است . مغز شما پر از اندیشه های کارآمدی است که هر قت بخواهید، می توانید از آن بهره بگیرید . آرام باشید و کمی فکر کنید . راهکارهای زیادی در ذهن شماست، شجاع باشید و شروع کنید . این فرمول را فراموش نکنید که «به خود اعتماد کنید، به توانایی و خلاقیت خود ایمان داشته باشید و شجاع باشید» .

   وقتی از توانایی مغز آدمی سخن می گوییم، منظور ما صرفا ماده ای که در جمجمه قرار گرفته نیست، درون این ماده، اثری از قدرت خداوند نهفته است . هر گاه اراده کنیم و از تفکر خود کمک بگیریم، در واقع جزئی از قدرت خداوند را به کار گرفته ایم، و در واقع شکر نعمتی را که او به ما داده به جا آورده ایم، با چنین قدرتی دیگر از هیچ مشکلی نباید بیم داشته باشیم .

   رمز توانایی مقابله با بحران ها; ایمان و اندیشه های توان افزایی است که گنجینه آن در وجود آدمی پنهان است، بنابراین بسیار مهم است که مغز خود را از افکار تیره ناباوری و منفی بافی، خالی نگه داریم .

   با تفکر منطقی، همواره باید از نفوذ خیالات یاس آور به ذهنمان جلوگیری کنیم .

 • ۰۹:۳۴   ۱۳۹۷/۴/۲۶
  avatar
  فرک (Ferak)کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10624 سپاس شده|5069 پست

  فوق العاده باشیم

  اگر هر کدام از ما، از منابع غنی و سرشار و قدرت های نهفته در مغز و وجودمان آگاه شویم، به کارهای خارق العاده ای دست می یابیم که در بدو امر، باور کردنی نیست . آن که خود را حقیر می شمارد، حقیرانه هم می اندیشد، ایده هایش حقیرانه است و مغزش به تحجر می گراید . اما آن که خود را دست کم نمی گیرد و به بزرگی خویش می اندیشد، توانایی اش روز افزون می گردد .

   شجاعت، لازمه پیشرفت است; شجاعت، انگیزه تفکر منطقی است . باشجاعت به پیش رفتن، نیروهای بسیاری را از هر سو به کمک ما می خواند .

   راستی، چه قدرت عظیمی در خودباوری، نهفته است; در ایمان به توانایی خویش و این که هر کاری را اراده کنیم، توانستن آن قطعی است .

 • ۰۹:۵۵   ۱۳۹۷/۴/۲۶
  avatar
  فرک (Ferak)کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10624 سپاس شده|5069 پست
  اراده و انگیزه
  در فیلمی مشاهده کردم که یک گروه خبیث امپراتوری را کشتند و سپس فرمانده خبیث دستور داد رهبر سامورایی ها را در سیاه چال بیندازند تا اراده‌اش گرفته شود. این دیالوگ را من نوشتم روی کاغذی و مدت‌ها به دیوار اتاقم زدم. می‌دانید که سامورایی منشا اراده و قدرت است، در این فیلم متوجه شدم حتی اگر یک سامورایی را یک ماه در سیاه چاله نگه دارند، اراده اش را از دست می‌دهد، حال ما که سامورایی نیستیم و ساعت ها و روزها در سیاه‌چاله دفتر محل کار و خانه گیر افتاده‌ایم چه توقعی هست که دارای اراده‌ی قوی باشیم.

  ما ایرانی‌ها در چند شاخص منفی رکورد‌دار هستیم، رکورد قلیان، رکورد مصرف شکر و نوشابه، کمبود مطالعه، ساعات مفید کار، حوزه سلامت و سرطان و… که دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد، اما یکی از مهمترین آن‌ها همین کمبود اراده است. وقتی اراده ضعیف باشه، صبح بیدار شدن از خواب مشکل می‌شود، سحر خیزی غیر ممکن می‌شود، ورزش کردن مصیب محسوب می شود و اگر همینطور ادامه پیدا کند آسان ترین کارهای دنیا هم مشکل می‌شود.

  آیا شغلی آسان تر از این هست که روی تخت خواب خود دراز بکشی و لپ تاپ را روی پایت بگذاری و طراحی کنی در حالی که ساعت ۹ صبح از خواب بیدار شدی و جز اینکه برای خوردن یک لیوان شیرموز آماده رفتی تا آشپزخانه، دیگه از جایت تکان هم نخوردی. بله این روزگار من بود و تا آنجا پیش رفتم که حتی انجام یک طراحی نیم ساعته که همیشه عاشقش بودم هم برایم مشکل بود. در واقع من را انداخته بودند در سیاه چاله تخت خوابم و داشتم در بین مشتریانم مشهور میشدم که جبارپور تا ۱۱ در خواب به سر می برد و کم کم به واسطه بد قولی هایم داشتم حیثیت کاری خود را از دست می دادم. یک سال بعد همین جبارپور قبل از اذان صبح بیدار می‌شد و بعد از نماز حرکت می کرد به سمت دفترکارش در حالیکه خیابان ها فرش قرمزی اختصاصی برایش پهن کرده بودند و تا بعد از غروب یکسره کار می‌کرد. حتی روزهای جمعه را هم همان ساعت بیدار می‌شدم و به جای دفتر کار به کوه و جنگل میزدم. این شد که بنده متوجه شدم اراده یک رکن برای موفقیت محسوب می شود و با راهکارهایی افسار اراده را کشیدم و اختیارش را بدست آوردم.
 • ۱۱:۴۲   ۱۳۹۷/۶/۲۷
  avatar
  دلداده
  کاربر فعال|1575 سپاس شده|823 پست
  پس خیلی راحت میشه بهترین بود
  فرک چرا ادامش ندادی؟؟
 • ۲۲:۳۵   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
  avatar
  diba39
  کاربر فعال|1932 سپاس شده|906 پست

  مرسی فرک جان خیلی جالب بود ....فرصت نکردم کامل بخونمش فقط نصیحت پدران رو خوندم، جالب بود...زحمت کشیدی مرسی

  ویرایش شده توسط diba39 در تاریخ ۱۰/۱۱/۱۳۹۷   ۲۲:۴۲
 • ۲۳:۱۴   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
  avatar
  فرک (Ferak)کاپ قدمت کاپ عکاس برتر 
  کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|10624 سپاس شده|5069 پست
  مرسی بچه ها خوشحالم که مفید بوده
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به اين سايت (زیباکده ) میباشد و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است © Copyright 2019 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان