آموزش ترکیب رنگ مو
کپی لینک با موفقیت انجام شد
تعداد بازدید : 1287
آخرین پست تاپیک : ۱۲:۵۵   ۱۳۹۳/۹/۲۴
صفحه مورد نظر

کشف راز کاهش وزن قهوه

به اشتراک گذاری در تگرام
کاربر پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆تعداد پست :46496
ارسال پیام خصوصیکاپ قدمت کاپ آشپزی کاپ عکاس برتر 
avatar
سپاس شده  : 47711


تحقیقاتی که بر روی موش‌ها انجام شد نشان داد اسید قهوه از برخی اثرات مضر چاقی جلوگیری می‌کند؛ قهوه علاوه بر بیدار نگه داشتن اثراتی بر روی طول عمر، جلوگیری از مشکلات کبدی، سنگ کیسه صفرا، بیماری آلزایمر دارد و دارای مولکول آنتی اکسیدان مانند اسید است.


محققان دانشگاه جورجیا در مطالعه‌ای دو آزمایش بر روی موش‌ها انجام دادند و به فواید اسید کلروژنیک موجود در قهوه پی بردند؛ در اولین سری از آزمایش موش‌ها به مدت 6 هفته توسط یک رژیم غذایی استاندارد تغذیه شدند و دو بار در هفته به آنها 100 میلی‌گرم ACG تزریق شد؛ در سری دوم آزمایشات موش‌های چاق حدود 50 گرم، با تزریق ACG تحت درمان قرار گرفتند. چاقی اغلب مرتبط با تجمع چربی در کبد است که عملکرد کبد را ضعیف می‌کند. اسید کلروژنیک از افزایش وزن و چاقی جلوگیری می‌کند، سطح قند خون طبیعی می‌شود و التهاب کبد را از بین می‌برد.

نویسنده این مقاله می گوید: اسید کلروژنیک یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که باعث کاهش التهاب می‌شود، به خصوص جالب توجه است که شواهد متعدد نشان داده‌اند بیماری‌های مرتبط با چاقی به دلیل التهاب مزمن ایجاد می‌شود. نویسندگان این مطالعه اشاره کردند: ACG اکسیر نیست؛ یک رژیم غذایی سالم و ورزش بهترین راه برای کاهش وزن و خطرات مرتبط با چاقی است. آزمایشات انجام شده نشان دادند در طول مصرف طبیعی قهوه باید یک رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات داده شود و تحقیقات انجام شده به این معنا نیست که بیش از حد قهوه مصرف کنید بلکه باید رژیم غذایی همراه با ورزش و نوشیدن قهوه به اندازه باشد تا چاقی برطرف شود.


2  کاربر از این پست مفید تشکر کرده اند. نمایش سپاس ها
صفحه مورد نظر
برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع بعد »
زیربخش
«  موضوع قبل
دریافت آخرین مطالب زیباکده از طریق ایمیل
زیباکده