خانه
4.08K

آنچه باید درباره کرم های ضد چروک بدانید!

 • ۱۱:۲۲   ۱۳۹۲/۶/۲۵
  avatar
  کاربر فعال|324 |534 پست

  آنچه باید درباره کرم های ضد چروک بدانید!

  بیشتر خانم ها می خواهند بدانند با این همه تبلیغ وســوسه انگیزدرمــورد انواع کرم های ضدچروک از کرم حلزون گرفته تا بوتولیز واقعاچقدر آنها در رفع چین و چروک های پوست موثر هستند.

  بیشتر آنها شاید هم پا را فراتر گذاشته و برخی را امتحان کرده باشند. در اینجا 2 پزشک از برترین متخصصان پوست ایران درمورد تاثیر واقعی کرم ها و مواد ضدچروک برای شما توضیح می دهند.

  کرم ها معجزه نمی کنند!

  کرم های پوست انواع مختلفی دارند و هریک با هدف خاصی تولید می شوند.برای مثال می توان به کرم های مرطوب کننده، ضدلک، لایه بردار، ضدچروک و... اشاره كرد. به هرحال نباید از کرم ها انتظار معجزه داشت. برای مثال هیچ کرمی نمی تواند تمام الیافی که طی زمان حالت شبکه ای شان را از دست داده اند و کلاژن هایشان جمع شده را به حالت اول برگرداند و افتادگی پوست را کاملا از بین ببرد.

  علاوه بر پوست، عضلات قسمت زیرجلدی نیز طی زمان لاغر شده و استخوان ها بیشتر مشخص می شوند. کرم ها نمی توانند چین وچروک ها را به طور کامل برطرف کرده و فقط تا اندازه ای می توانند پوست را لطیف و شفاف کنند.کرم هایی که در رسانه های گروهی و ماهواره ها می بینیم بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند.

  هنوز در جهان هیچ کرمی به صورت علمی تولید نشده که بتواند تمام مشکلات پوستی را از بین ببرد، فقط کسانی که مقابل آفتاب پوست شان آسیب دیده و دچار چین وچروک شده، می توانند حداقل به مدت 6 ماه از کرم هایی مانند ترتینوئین استفاده كنند تا چین و چروک هایشان بهبود یابد.

  ضرر هم می رسانند!

  کرم هایی مانند کرم حلزون، شترمرغ، خرچنگ و... هیچ کار مثبتی انجام نمی دهند و فقط جنبه تبلیغاتی دارند. در مورد تاثیر هیچ کدام از این کرم ها منبع علمی ای وجود ندارد. اینها معمولا حاوی اسید هیالورونیک یا ماکسی لیپ هستند. این مواد می توانند تا اندازه ای پوست را نرم و آبدار کنند و از این طریق به طور موقت ظاهر چین و چروک ها را صاف تر می کنند.

  برخی کرم ها نیز ادعا دارند (مانند آمپول بوتاکس) حاوی سم بوتولینیوم هستند، اما باید بدانید که بوتولینیوم از روی پوست جذب نمی شود.عملکرد این کرم ها مانند پمادی است که به پوست زده می شود و برای مدت بسیار کوتاهی رگ های پوست را می بندد و پوست را سفیدتر و سفت تر نشان می دهد.

  این کرم ها اثر بوتاکس را ندارند زیرا آمپول بوتاکس مستقیما داخل عضله زده می شود و به صورت علمی چین و چروک ها را محو می کند. این کرم ها حتی ممکن است باعث حساسیت و ورم شوند.

  فقط 30 درصد تأثیر

  کرم های درمانی چیزی حدود 30 تا 40 درصد در کم کردن و پیشگیری از چروک های پوستی تاثیرگذارند. البته تاثیر آنها معمولا پس از استفاده 6 تا 9 ماهه مشخص می شود.

  تولیدکنندگان کرم هایی که در بازار تحت عنوان کرم حلزون، شترمرغ، خرچنگ و... به منظور برطرف کردن چروک ها، جوش ها و لک ها فروخته می شوند متاسفانه با افکار عمومی بازی می کنند. تاثیر این کرم ها هنوز به اثبات نرسیده است.

  برای این کار باید تست ها و مطالعات بالینی انجام شود و کرم موردنظر با دارونما مقایسه شود. اگرچه در پشت این داروها جنبه علمی وجود ندارد اما تبلیغات زیاد باعث می شود افراد به سمت مصرف این کرم ها بروند.

  این با آن متفاوت است

  چندسالی است که کرم بوتولیز هرچند وقت یک بار با بالا رفتن قیمت بوتاکس در بازار ایران طرفداران زیادی را به خود جلب می کند، درحالی که هنوز در دنیا تکنیکی ابداع نشده که بتوان از طریق آن با نفوذ موضعی بوتاکس، عضلات را فلج کرد.

  کرم بوتولیز تنها برای مدت خیلی کوتاهی عضلات را به صورت موضعی شل می کند، درحالی که با تزریق بوتاکس می توان حدودا برای 6 ماه عضلات را فلج کرد.اگرچه تاثیر این کرم مانند کرم حلزون هنوز کاملا اثبات نشده اما تبلیغات زیادی درمورد آن صورت می گیرد و مصرف بالایی دارد. این در حالی است که متخصصان پوست این دارو را نسخه نمی کنند.

  ضخیم تر بودن لایه کرم تاثیر آن را بیشتر نمی كند

  درمورد میزان مجاز مصرف کرم ها و داروها تحقیقات زیادی انجام شده است. این میزان برای هر کرم و ماده موثری متفاوت است. معمولا میزان مجاز و طریقه مصرف هر کرم در بروشور آن نوشته شده است.

  برای مثال میزان و طریقه مصرف کرم ضدآفتاب با کرم ضدچروک یا کرم دور چشم متفاوت است. ضخیم تر بودن لایه کرم روی صورت لزوما اثربخشی آن را بیشتر نمی کند. تنها در بعضی کرم ها مانند مرطوب کننده ها استفاده از لایه ضخیم تر درصد چرب کنندگی کرم را بیشتر می کند.

  این درحالی است که مصرف بیش از حد کرم های ضدچروک و ضدآفتاب ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود. کرم بوتولیز تنها برای مدت خیلی کوتاهی عضلات را به صورت موضعی شل می کند درحالی که با تزریق بوتاکس می توان حدودا برای 6 ماه عضلات را فلج کرد.

  کرم شب؟ كرم روز؟

  از حدود 40 سال پیش که مصرف کرم های آرایشی و بهداشتی افزایش پیدا کرد سازندگان کرم ها برای اینکه فروش محصولات شان را بالا ببرند، ادعا کردند که اگر فردی از کرم شبش استفاده می کند باید برای دیدن تاثیر آن از کرم روزش نیز استفاده کند، در صورتی که چنین چیزی حقیقت ندارد. برخی کرم ها به نور خورشید حساس هستند و باید شب استفاده شوند. البته نور چراغ، مهتابی و مانیتور کامپیوتر روی این کرم ها تاثیری ندارند. برخی کرم ها نیز به نور حساس نیستند و می توان در روز از آنها استفاده کرد.

  از طرف دیگر برای اینکه در مصرف کرم ها تداخلی پیش نیاید و فرد مجبور نشود هنگام شب چند لایه کرم مختلف روی هم بزند، توصیه می شود برخی کرم ها در روز و برخی دیگر هنگام شب استفاده شوند.

  اگر شما کرم شب X را مصرف می کنید ضرورتی ندارد که حتما کرم روز Y را نیز مصرف کنید. نكته دیگر اینكه مرطوب کننده ها را می توانید هنگام روز و ضدلک ها را هنگام شب استفاده کنید زیرا ضدلک ها معمولا به نور حساس هستند. ضدآفتاب ها نیز باید طی روز استفاده شوند تا از پوست در برابر آفتاب محافظت کنند، بنابراین کرم مرطوب کننده و ضدآفتاب عنوان کرم روز و کرم ضدلک عنوان کرم شب را می گیرند.

  کرم های دور چشم درواقع همان کرم های ضعیف شده صورت هستند

  کرم هایی که برای چروک و لک صورت استفاده می شوند برای اینکه در ناحیه دور چشم حساسیت کمتری ایجاد کنند، تضعیف می شوند. کرم های دور چشم در تمام افراد تاثیر یکسانی نمی گذارند زیرا هر فردی وضعیت پوستی متفاوتی دارد.

  تاثیر این کرم ها برحسب سن فرد، چرب یا خشک بودن و روشن یا تیره بودن پوست متفاوت است، به همین دلیل نمی توان توصیه کرد تمام افراد از کرم دور چشم X استفاده کنند. درکل کرم های دور چشم بهتر است هنگام شب استفاده شوند تا کمتر نور ببینند.

  استفاده از ویتامین A بهترین گزینه برای مرطوب کردن دور چشم در طول روز است. مصرف بیش از حد کرم های ضدچروک و ضدآفتاب ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود.

  اغراق شده است!

  یکی از علل پیری پوست و سلول ها، ایجاد مواد اکسیدان داخل سلول است. داروهایی که حاوی آنتی اکسیدان هستند ازجمله ویتامین ها می توانند به عنوان داروهای ضدچروک استفاده شوند اما گاهی اوقات در تبلیغ این مواد زیاده روی می شود.

  کرم آلوورا، محصولات خوراکی و دیگر محصولاتی که از آن به دست می آید بیشتر خاصیت مرطوب کنندگی دارند و تاحدودی ضدالتهاب و بسیار کم آنتی اکسیدان هستند.اگر روزی یک لیوان آب آلوورا یا قرص و محصولات دیگرش را بخورید و انتظار داشته باشید چروک هایتان باز شود، مطمئن باشید چنین چیزی اتفاق نمی افتد

 • leftPublish
 • ۱۵:۲۶   ۱۳۹۲/۷/۱
  avatar
  ستاره
  یک ستاره ⋆|314 |1473 پست
 • ۱۶:۳۱   ۱۳۹۲/۷/۱
  avatar
  بهارک
  یک ستاره ⋆|455 |1240 پست
  خیلی ممنون
 • ۰۹:۵۲   ۱۳۹۲/۷/۲
  avatar
  مهتا کرامت
  دو ستاره ⋆⋆|954 |2274 پست
  مارک خاصی استفاده می کنید که به منم بگید بزنم رده سنی داره استفاده ازش ؟؟؟؟
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2023 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان