خانه
2.98K

از مخلوط چند ماده شوینده با یکدیگر جدا بپرهیزید

 • ۱۰:۲۹   ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  avatar
  مدیر سایت|1064 |654 پست

  رییس جامعه متخصصان داخلی «استفاده از مواد شوینده» را به عنوان عامل تهدید کننده‌ای برای سلامت در ایام خانه‌ تکانی معرفی کرد و گفت: زمانی که موادی چون جوهر نمک به داخل آب ریخته می‌شوند، گازی متصاعد می‌شود که می‌تواند مضر باشد. همچنین مخلوط کردن چند ماده شوینده با یکدیگر بسیار خطرناک است.

  ران تأمین‌کننده تنها حدود یک سوم بودجه دولت است. همچنین بر اساس آمارهای موجود که در جدول(1) نشان داده شده است، نسبت درآمدهای مالیاتی به درآمدهای دولتی از 7/34 درصد در سال 1384 به 1/48 درصد در سال 1388 رسیده است ک این مقام مسئول بیان کرد: امیدواریم دوستان تلاش کنند تا پایان سال این حساب ن البیجاوی ه

   
  دکتر ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز و انجام خانه‌تکانی عنوان کرد: در این روزها دو مسئله سلامت زنان را تهدید می‌کند. نخست تشدید درد در مبتلایان به بیماری‌های استخوان و مفاصل از جمله آرتروز و پوکی استخوان است، به گونه‌ای که حتی در شب هنگام نیز اجازه نمی‌دهد بخوابند.

  ا هماهنگی طرف‌های ذیربط فعالیت می کنند.نمایشگاه تخصصی کتاب‌های دانشگاهی به ناشران پرداخت نشده است، بخشی پرداخت شده و برای پرداخت باقی هنوز کاری صورت نگرفته، درحالی که سال هم رو به پایان است. مختلف دولتی از جمله قوه مقننه و در راس آن مجلس اقداماتی در جهت کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت با سرعتی بیش ا

   
  رییس جامعه متخصصان داخلی به این افراد توصیه کرد تا از انجام کارهای سنگین نظیر تمیز کردن و شست‌وشوی دیوار یا فرش جدا خودداری کنند.

  پیگیری نحوه اعزام به محلهای اسکان و نیز خروج عمره گزاران از این محلها و تلاش برای اجرای درست آن و بررسی وضعیت عمره گزاران در محل‌های اسکان آنها و پیگیری خدمات ارائه شده به آنها در هتل‌ها و ساختمان‌های محل اسکان آنها تاکید کرد.لیاتی در ایران تأمین‌کننده تنها حدود یک سوم بودجه دولت است. همچنین بر اساس

   
  وی «استفاده از مواد شوینده» را به عنوان عامل تهدیدکننده دیگر سلامت معرفی کرد و گفت: زمانی که موادی چون جوهر نمک به داخل آب ریخته می‌شوند، گازی متصاعد می‌شود که می‌تواند مضر باشد. همچنین مخلوط کردن چند ماده شوینده با یکدیگر بسیار خطرناک است.

  خسرونیا اضافه کرد:‌ برخی به هنگام شست‌وشو در حمام یا دستشویی را می‌بندند و این امر اثرات مخرب بیشتری به دنبال خواهد داشت.

  رییس جامعه متخصصان داخلی با بیان اینکه گازهای سمی ایجاد شده از طریق مجاری تنفسی بینی و دهان و همچنین پوست وارد بدن می‌شود و به شکل سرفه و تنگی نفس تظاهر می‌یابد. گاهی شدت صدمه به قدری است که فرد را روانه بیمارستان می‌کند.

  وی توصیه اکید کرد: زنان خانه‌دار از مخلوط کردن دو ماده شوینده با یکدیگر خودداری کنند، در حمام یا دستشویی را به هنگام نظافت باز بگذارند، به محض اینکه احساس سوزش در گلو کردند، محیط را ترک کنند و برای ادامه کار پافشاری نکنند، در صورت بروز مسمومیت سریعا دست و صورت را با آب شست وشو دهند و از مایعات و لبنیات استفاده کنند.

 • leftPublish
 • ۲۱:۲۸   ۱۳۹۱/۱۲/۱۲
  avatar
  نسیم جوون
  یک ستاره ⋆|544 |1149 پست
  وای زمان توی خوابگاه یکی از دوستام اینکار رو کرده بود به خاطر گاز گرفتگی حسابی حالش بد شده بود و ترسیده بود. اون از جوهر نمک استفاده کرده بود
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان