خانه
6.2K

اگــر موهــای صورت‌تان درنیامـده یا موهای صورتتان ریزش دارد:

 • ۱۱:۵۴   ۱۳۹۱/۸/۲۴
  avatar
  دو ستاره ⋆⋆|843 |2439 پست
   پاسخ به سؤال‌هایی مانند «آیا مینوكسیدیل روی رشد موهای صورت همنقش دارد و اینكه چرا پسران نوجوان بهتر است زرده تخم‌مرغ بخورند و سفیده آن را نه»، را می‌توانید در این مطلب پیدا كنید.

                                              پاسخ به سؤال‌هایی مانند «آیا مینوكسیدیل روی رشد موهای صورت همنقش دارد و اینكه چرا پسران نوجوان بهتر است زرده تخم‌مرغ بخورند و سفیده آن رانه»، را می‌توانید در این مطلب پیدا كنید. یكی از مشكلات پسران نوجوان و جوان-البته گروهی از آنها- رشدنكردن موهای صورت است اما این مسئله در بیشتر موارد فقطبا گذشت زمان حل می‌شود و نشان‌دهنده مشكل خاصی نیست. این گروه از جوانان و
  نوجوانان با خواندن این مطلب می‌توانند نكته‌های زیادی یاد بگیرند
  .                                   اصلاح کردن پرشمار فایده دارد؟

  یكی از دوستان من خیلی دوست داشت كه صورتش به اندازه كافی و حتیبیشتر از حد معمول، مو داشته باشد، برای همین از سن خیلی پایین، از 13 سالگی شروعبه اصلاح‌كردن صورتش كرد، به این امید كه اصلاح مرتب صورتش باعث رشد بیشتر موهایصورت شود اما او هیچ نتیجه‌ای نگرفت و حتی گاهی فكر می‌كرد كه نتیجه عكس گرفتهاست. واقعیت این است كه این فقط یك تصور عمومی است كه مطالعات علمی آن را تاییدنكرده است. به جای این كار می‌توانید از چند شیوه بهتر كه مبنای علمی دارند،استفاده كنید. در زیر می‌توانید درباره این شیوه‌ها مطالبی بخوانید.   

  هفته ایی دوبار شست وشوی صورت با شامپوی ضدشوره  اگر موهای صورت‌تان خیلی كم رشد می‌كند، نگران نشوید. باید مراقبهمان موهای كوچك و كم‌ هم باشید. به طور منظم صورت‌تان را تمیز كنید، بشویید ونگذارید كه ذرات گردوغبار و سلول‌های مرده روی پوست‌تان بنشینند و به موهای صورت‌تانصدمه برساند. آلودگی و گردوغبار می‌توانند ریشه‌های موهای صورت شما را نابود كنند.ممكن است در ناحیه رویش موهای صورت‌تان دچار جوش و حساسیت شوید، به این دلیل برایشستن صورت‌تان از شامپوهای مخصوص ضدشوره استفاده كنید. این كار را دو بار در هفتهانجام دهید. در ضمن می‌توانید از مخلوط پوست لیمو و آبلیمو برای تمیزكردن صورت خوداستفاده كنید.


                                           

   

  ماساژ با روغن اکالیپتوس


  اگر كرم شست‌وشو یا مواد مخصوص ماساژ صورت را روی پوست صورت‌تان بهآرامی ماساژ دهید، به خصوص روی گونه‌ها، می‌توانید شاهد تاثیر ماساژ روی رشد موهایصورت‌تان باشید؛ البته شاید این تاثیر خیلی زیاد نباشد اما سرانجام می‌تواند بهافزایش موهای صورت شما كمك كند ولی حواستان باشد كه ماساژ شدید پوست صورت می‌تواندبر رشد موهای صورت تاثیر عكس بگذارد.ماساژ صورت با روغن اكالیپتوس هم یكی از راه‌هاییاست كه می‌تواند به رشد موهای صورت شما كمك كند. نكته آخر: مهم‌ترین مسئله دربارهافزایش موهای صورت در پسران نوجوان این است كه آنها نباید نگران باشند، در واقع در

  اكثر قریب به اتفاق موارد مسئله رشد نكردن موی كافی در صورت و ریش ناشی از مسئلهسن و زمان است و اگر زمان بگذرد در بسیاری از موارد این مشكل خود به خود حل خواهدشد.

  چرا باید زرده تخم مرغ بخورید

  ویتامین7 B یا بیوتین برای رشدموهای صورت مؤثر است. شاید در دسترس‌‌ترین منبع بیوتین زرده تخم‌مرغ است اما یكنكته جالب این است كه اگر سفیده تخم‌مرغ را هم همراه با زرده آن بخورید ازتاثیرگذاری این ویتامین در بدنتان كاسته خواهد شد و برای همین باید پسران جوان فقطزرده تخم‌مرغ را بخورند. یك منبع دیگر بیوتین هم بادام‌زمینی است. البته می‌توانیدبیوتین را به صورت قرص و مكمل و مثلا ویتامین‌های ب‌كمپلكس هم تهیه كنید. امایادتان باشد كه مصرف بیوتین به صورت موضعی هیچ فایده‌ای ندارد و برای همین نبایدزرده تخم‌مرغ را به صورت مالید.اگر بپرسید كه مینوكسیدیل بهتر است یا بیوتین، بهشما خواهیم گفت كه مینوكسیدیل مؤثرتر است اما باید گفت كه امكان بروز عوارض جانبیهم با استفاده از مینوكسیدیل بیشتر از بیوتین است اما بیوتین كمتر اثرگذار است ولیعوارض جانبی بسیار كمی هم دارد. حالا تصمیم‌گرفتن با شماست. اگر مصرف مینوكسیدیلباعث بروز عوارض ناخواسته شد، باید سریع مصرف آن را قطع كنید اما درباره بیوتینلازم نیست اینگونه رفتار كنید.


   


   داروی ضدریزش مو، روی صورت شما

  داروی مینوكسیدیل یا روگاین داروی مشهوری در جهان است. از این داروسال‌هاست كه برای درمان ریزش مو و افزایش رشد مو در نواحی كم شده استفاده می‌شود.این دارو، دارویی است كه نیاز به تجویز پزشك ندارد و می‌توانید آن را به‌راحتی بهشكل پماد، شامپو یا محلول استفاده كنید. شما می‌توانید برای رویش موهای صورت‌تاناز شكل موضعی مینوكسیدیل استفاده كنید. این محلول را روی صورت‌تان بمالید و برای
  چند ساعت آن را نشویید. بعد از مدتی استفاده احتمالا رشد موهای صورت‌تان افزایشپیدا می‌كند. داروی مینوكسیدیل عوارض جانبی هم دارد، یكی از شایع‌ترین و اصلی‌ترینعوارض، سوزش و درد چشم است.

                
  ویرایش شده توسط مریم در تاریخ ۲۴/۸/۱۳۹۱   ۱۱:۵۹
 • leftPublish
 • ۱۹:۴۴   ۱۳۹۱/۱۱/۲۰
  avatar
  بلوندی
  کاربر فعال|567 |644 پست
  چقدر جالب فکر نمی کردم آقایون اینقدر به داشتن مو روی صورتشون علاقه مندن.
 • ۲۰:۳۳   ۱۳۹۱/۱۱/۲۰
  avatar
  مهندس مشعوف
  کاربر فعال|173 |612 پست
  جالب بود
 • ۱۰:۴۹   ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
  avatar
  بهارناز
  کاربر فعال|62 |238 پست
  این مردا چه موجودات عجیبی هستن اول ماینوکسیدیل میزنن به صورتشون که صورتشون مو در بیاره بعد همون مو رو شیو می کنن.
 • ۱۲:۰۳   ۱۳۹۲/۲/۲۴
  avatar
  مریم
  دو ستاره ⋆⋆|843 |2439 پست
 • ۱۰:۴۶   ۱۳۹۲/۵/۲۷
  avatar
  sara* *
  کاربر فعال|58 |268 پست
  وای خیلی بده من دیدم خیلی هارو که ریخته ریششون
 • leftPublish
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان