خانه
2.31K

ایرانی‌ها از چه راهی ثروت به‌دست‌ آوردند؟!!

 • ۱۰:۵۲   ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
  avatar
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|20254 |8895 پست
   به نظر شما ثروتمندان ایران به طور معمول از چه راهی ثروت خود را به دست آورده اند؟ ۸۳ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که ثروتمندان ایران ثروت خود را از طریق "رانت و رابطه" بدست آورده‌اند.

  برنامه زنده تلویزیونی پایش دیشب در سوال خود از خبرگان اقتصادی نحوه ثروتمند شدن ایرانیان را به نظرسنجی گذاشت. سوال نظرخواهی از خبرگان به این شرح بود : به نظر شما ثروتمندان ایران به طور معمول از چه راهی ثروت خود را به دست آورده اند ؟

  ۸۳ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که ثروتمندان ایران ثروت خود را از طریق "رانت و رابطه" بدست آورده‌اند. ۱۲ درصد نیز به "کار و تلاش" و ۵ درصد نیز به "بخت و اقبال" رای دادند.

  تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران ستاد اقتصادی دولت و وزارتخانه ها، مدیران شرکت‌های خصوصی و دولتی، استادان دانشگاه و خبرنگاران اقتصادی رسانه ها، در این نظرسنجی شرکت کردند.

  نظرسنجی عمومی این برنامه که نیم میلیون شرکت کننده داشت نیز به این شرح بود : اگر ثروتی افسانه ای داشته باشید، چه نوع خانه و خودرویی می خرید؟۱- اشرافی و لوکس ۲- در حد متعارف.

  در پایان این برنامه ۶۹ درصد از شرکت کنندگان گزینه دو را انتخاب کردند و ۳۱ درصد نیز به خرید خودروهای لوکس و اشرافی رای دادند.

 • leftPublish
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان