خانه
1.76K

ایران صاحب بهترین خط دفاعی مرحله گروهی جام‌جهانی فوتبال شد

 • ۱۰:۴۲   ۱۳۹۳/۴/۸
  avatar
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|20254 |8891 پست
  به گزارش تابناک، علی‌رغم اینکه در گزارش آماری که در پایان مرحله گروهی منتشر شده و بسیاری از وب‌سایت‌های داخلی و خارجی آن را پوشش داده‌اند، تیم ملی ایران هیچ رتبه درخوری را کسب نکرده و در پایان هم تیم بیست‌و‌هشتم جام شده اما وب‌سایت فیفا با متر و معیارهای خود ایران را صاحب بهترین خط دفاعی مرحله گروهی جام‌جهانی دانسته است.
  در آمار و ارقامی که بعد از مرحله گروهی اعلام شد، شاید بهترین رتبه ما مربوط به مهرداد پولادی مدافع جسور تیم ملی بود که با کسب 9.09 امتیاز در رتبه‌بندی بهترین بازیکنان جام در مکان بیست‌و‌نهم قرار گرفت و جزء سی بازیکن برتر جام تا این پایان مرحله شد. وگرنه سایر رتبه‌ها و ارقام مربوط به ایران چندان تعریفی نبود. ما در جمع تیم‌های حاضر در جام در رتبه سی‌ام هجومی‌ترین تیم‌ها قرار گرفتیم و با 604 پاس سالم آخرین تیم جام از نظر دقت پاس شدیم.
  هرچقدر که مشخصه‌های هجومی تیم ما ضعیف و غیرقابل‌دفاع بود؛ اما عملکرد تیم ملی ما در خط دفاعی از سایر تیم‌ها بهتر بود. وب‌سایت فیفا در بخش اعداد و ارقام خود بهترین تیم‌های هجومی و دفاعی مرحله گروهی را معرفی کرده که تیم ملی ایران با 92 تلاش موثر در خط دفاعی از این نظر بهترین تیم جام بود.
  در این بخش تیم ملی فرانسه با 62 تلاش برای حمله به سوی دروازه حریفان بهترین تیم هجومی جام شده. هلند با ده گل‌ زده بهترین خط حمله جام شده و آلمانی‌ها با 1792 پاس درست بهترین تیم در عملکرد تیمی شد و تیم ملی ایران با 92 تلاش موفق در خط دفاعی بهترین تیم دفاعی جام بودند. 
  بازیکنان تیم ملی ایران در سه بازی خود در مرحله گروهی اگرچه چهار گل دریافت کردند و از این نظر وضعیت بدتری نسبت به تیم‌هایی چون مکزیک، کاستاریکا و بلژیک دارند که در سه بازی جام تنها یک گل خورده بودند اما به دلیل 72 تکل، 12 سیو و 8 بلاک موفق بهترین عملکرد را در میان سی‌و‌دو تیم حاضر در مرحله گروهی جام‌جهانی داشتند.
  ایران صاحب بهترین خط دفاعی مرحله گروهی جام‌جهانی فوتبال شد
  یکی دیگر از عملکردهای جالب توجه تیم ملی کشورمان در جام‌جهانی دوندگی بالای بازیکنان تیم ملی بود که برای اولین بار در حد استانداردهای جهانی در این مسابقات دویدند و از نظر قوای جسمانی کم نیاوردند. سایت فیفا در مقایسه جالبی که میان تیم‌ها از این نظر انجام می‌دهد تیم ملی ایران را در رتبه 15 دونده‌ترین تیم‌های جام و بالاتر از برزیل، آرژانتین، انگلستان و ایتالیا قرار می‌دهد.
  ایران صاحب بهترین خط دفاعی مرحله گروهی جام‌جهانی فوتبال شد  به هرحال نظرها در‌خصوص عملکرد تیم ملی ایران در جام‌جهانی متفاوت است. خیلی‌ها معتقدند با پتانسیل فعلی همین عملکرد هم از بازیکنان فعلی تیم ملی ایران نمره قبولی می‌گیرد و فارغ از نتایج دستاورد این جام برای ملی‌پوشان ایران مهم بود که توانستند حداقل برای دو مسابقه کیفیتی برابر  با کیفیت تیم‌های بین‌المللی و سطح اول فوتبال دنیا را از برخی جهات به نمایش بگذارند.


 • leftPublish
 • ۱۱:۱۱   ۱۳۹۳/۴/۸
  avatar
  آزِِِِیـــــــــــنـاااا
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|13810 |7289 پست
  مرسی مونا جونی
 • ۱۱:۴۴   ۱۳۹۳/۴/۸
  avatar
  Nanayi joon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|4285 |6357 پست
  واقعاً
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2023 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان