خانه
2.49K

با صاحب چای احمد بیشتر آشنا شوید

 • ۱۶:۳۵   ۱۳۹۲/۹/۲۵
  avatar
  چهار ستاره ⋆⋆⋆⋆|3627 |4913 پست
  کمتر ایرانی یافت می شود که اسم چای احمد را نشینده باشد. در منزل اکثر ایرانی ها چای احمد یافت می شود بدون آنکه بدانند صاحب آن کیست، اما در بین دزفولی ها و بسیاری از ایرانیان معروفیت ایشان نه بخاطر چایش که بخاطر انجام کارهای بشردوستانه اش بود. هیچ دزفولی نیست که از بیمارستان افشار که او بنیادش نهاده بود بهره مند نشده باشد. زمانی که در شهر دزفول تنها درمانگاه شیرو خورشید(هلال احمر) با حداقل امکاناتی که عمدتاً جوابگوی نیازهای درمانی بهداشتی شهر دزفول و حومه اش نبود، او اقدام به تاسیس اولین بیمارستان مجهز در این شهر کرد. بیمارستان جندی شاپور اهواز نیز توسط خاندان افشار مرمت شد. قبل از آن بیمارستان جندی شاپور در اهواز علیرغم سابقه تاریخی اش یک بیمارستان کوچک با امکانات محدود بود. بیمارستان شماره ۲ جندی شاپور در منطقه گلستان اهواز با یاری حاج احمد افشار و خانواده اش پی ریزی و ساخته شد. (اکنون بیمارستان گلستان نام دارد. شهبانو فرح دیبا در افتتاحیه آن بیمارستان از آقای افشار تجلیل کرد).
   
  در اهواز و دزفول هیچ نیازمندی به در خانه آنان نرفت که نا امید برگردد. به بسیاری از محصلین ندار کمک می کرد تا به ادامه تحصیل بپردازند. در ایام عید نوروز برای اکثر محصلین غیر مرفه مدارس لباس نو تدارک می دید و بین آنان بخش می کرد. حاج احمد فشار و خانواده اش خدمات عدیده ای به نوع بشر کرده اند. آن مرحوم تنها بنیانگذار بیمارستانی در دزفول و اهواز نبوده است. ساخت بیمارستانها، مدارس، موسسات خیریه در ایران و سایر کشورهای دنیا مثل هندوستان، سریلانکا، چچن و ....... اعمالی هستند که باعث شده اند آنان بتوانند در قلوب بسیاری از مردم جهان جای بگیرند و آنان را شاد کنند.
   انسانیت انسان، به توجه‌ای است که انسان‌ها به انسانهای دیگر نشان می‌دهند. اولین بار که او را دیدم مهربانی‌اش را با تمام وجودم احساس کردم و زیبائی واقعی نیکی را در صورتش یافتم. او اصلی‌ترین امدادگر انجمن حمایت از معلولین ایرانی بود و توجهی خاص به معلولان و انجمن داشت و همواره جویای وضعیت انجمن بودند. مرحوم حاج احمد سنبل بشر دوستی و انسانیت بود او الگوی انسانیت جامعه‌ای بود که امروز انسان و انسانیت به پائین ترین سطحش تنزل کرده است.
   


  در دورانی که بی توجهی به انسانیت و انسانها و مسائل اخلاقی به سطح نازلی سقوط کرده است و بسیاری نظاره گر مرگ انسانیت شده اند، شادروان حاج احمد با اقدامات خیرخواهانه خود بذر انساینت می پاشید تا به انسانیت جان و شادابی دهد. او با کمک کردن به دردمندان و در آغوش گرفتن بی پناهان با دستان پر مهرش مبدل به مرید واقعی حضرت علی (ع) شده بود. علی گونه کمک می کرد و هیچگاه احسان و نیکی خود ر ا آلوده به منت نمی کرد. وقتی یکی از تلویزیون های ایرانی با من تماس گرفته بود تا از او مستندی بسازد، این پیام را به ایشان رساندم، در پاسخ گفت: "حاضرم بشرطی که فیلمم را بعد از مرگم نشان دهند.»
   حاج احمد افشار در دي ماه سال 90 در انگلستان به علت كهولت سن درگذشت و پيكر ايشان بعد از انتقال به ايران در زادگاه خود در جوار امام زاده رودبند طي آئيني شكوهمند به خاك سپرده شد.
   
  روحش شاد و يادش گرامي

 • leftPublish
 • ۱۴:۴۳   ۱۳۹۲/۹/۲۸
  avatar
  نسیم جوون
  یک ستاره ⋆|544 |1149 پست
  ممنون ساناز جون....چه آدم خوب و مهربونی بوده.
  روحش شاد.....
 • ۰۸:۲۰   ۱۳۹۲/۱۰/۵
  avatar
  نازلی
  یک ستاره ⋆|336 |1067 پست
  روحش شاد
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2023 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان