خانه
15.4K

دستگاه کوچک کننده بینی آیدان

 • ۰۹:۲۵   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
   
 • leftPublish
 • ۰۹:۲۶   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
  دستگاه کوچک ‌کننده بيني دروغ است

  اين آگهي تبليغاتي را بخوانيد: "افتخاري ديگر براي ايرانيان، اولين دستگاه کوچک‌ کننده، فرم‌ دهنده و زيبا کننده بيني در جهان، بدون نياز به عمل جراحي» شايد اگر شما هم اين آگهي‌ را در يکي از روزنامه‌ ها و مجلات بخوانيد وسوسه شويد که يکي از اين دستگاه‌ هاي نه چندان ارزان ‌قيمت را بخريد و خودتان را از شر جراحي پلاستيک بيني ‌تان خلاص کنيد ولي موضوع به اين سادگي ‌ها هم نيست. هر از چند گاهي يک محصول بازاري مانند اين دستگاه، سر از بازار درمي ‌آورد و با جملات وسوسه‌ انگيز، مقدار زيادي فروش مي ‌کند ولي کسي واقعا نمي ‌داند که آيا اين دستگاه در بلندمدت، موثر است يا نه؟

  گفتگوي زير با دکتر ابراهيم رزم‌ پا، متخصص گوش و حلق و بيني و فوق ‌تخصص جراحي سر و گردن، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران درباره اين دستگاه کوچک ‌کننده بيني انجام شده است.

  آقاي دکتر! دستگاه کوچک‌ کننده بيني، اين ‌طور که در آگهي ‌هاي آن تبليغ مي ‌شود، موثر است؟ شما آن را به بيماران تان پيشنهاد مي ‌کنيد؟


  خير. به هيچ‌وجه. اين فقط يک حقه و فريب تبليغاتي است و هيچ پايه و اساس علمي ندارد. وقتي رشد صورت و بيني يک فرد به پايان مي ‌رسد و فرد به دوران بزرگسالي وارد مي‌ شود، با چنين روش‌ هايي نمي‌ توان اندازه بيني را کوچک کرد.
  ساخت دستگاهي به نام دستگاه کوچک ‌کننده بيني، با شعارهاي تبليغاتي ويژه آن، به‌هيچ ‌وجه معقول و منطقي به نظر نمي رسد.

  در سنين کودکي چه ‌طور؟


  در کودکان در حال رشد ممکن است بيني را تحت فشار قرار داد که در حين رشد، جهت آن تغيير کند، ولي در بزرگسالان که رشد سر و صورت آن ها به پايان رسيده است به‌ هيچ ‌وجه نمي ‌توان با چنين روش‌هايي، اندازه بيني و جهت آن را تغيير داد.
  در مورد پمادهاي کوچک ‌کننده بيني نيز نظر شما همين است؟
  در بعضي آگهي ‌ها مي ‌بينيم که پمادها و کرم‌ هاي ويژه‌اي براي کاهش اندازه بيني تبليغ مي ‌شوند، ولي در واقع چنين پمادهايي هم، اثري روي اندازه بيني ندارند و فقط برخي از مصرف‌ کنندگان و افرادي را که براي زيبايي حاضرند هر راه ميان‌ بري را امتحان کنند، براي خريد اين دستگاه‌ ها و مواد تشويق مي ‌کنند.

  بعضي اوقات ممکن است جراحان پلاستيک و زيبايي و يا گوش و حلق‌ و بيني، داروهاي کورتوني را براي کاهش تورم و التهاب بيني پس از جراحي آن، به بيني تزريق ‌کنند، ولي در واقع اين در محدوده کار پزشکان و متخصصان است، در صورتي که راهي براي استفاده عموم مردم براي کوچک کردن بيني نيست و مردم نبايد گول چنين فريب‌هايي را بخورند که فقط با يک دستگاه ساده و با اعمال فشار و حرارت و يا ماساژ، ‌بتوان بيني را کوچک کرد.

  در بعضي تبليغات ادعا شده است که اين دستگاه کوچک ‌کننده بيني، چربي و گوشت اضافي بيني را آب مي‌ کند، منظور از گوشت هم احتمالا عضلات بيني است، درست است؟


  خير. اين دستگاه‌ ها شايد با ايجاد لرزش‌ ها و ماساژهاي مخصوصي، موجب کاهش چربي بيني شوند، ولي همه اين ها موقتي و زود گذرند. در مورد آب کردن گوشت اضافي بيني، چنين ادعايي کاملا نادرست است. اين ادعاها پايه و اساس علمي ندارند و بيشتر فريب تبليغاتي هستند تا واقعيت.پس به نظر شما چنين دستگاه ‌ها و کرم‌هايي نمي ‌توانند بيني را کوچک کنند؟


  خير. تنها موردي که براي کاهش حجم بيني وجود دارد همان موردي است که عرض کردم. اگر کسي مدتي پس از جراحي بيني هنوز بيني ‌اش تورم دارد مي‌ تواند زير نظر پزشک داروهاي کورتوني را مصرف کند تا بيني‌اش اندکي جمع شود، ولي اين که ابتدا به ساکن، بيني بزرگي داشته باشد و بخواهد با اين دستگاه، بيني ‌اش را اصلاح کند، آرزويي محال و روشي نادرست است.آقاي دکتر! براي برطرف کردن نواقص بيني مثل انحراف تيغ ‌بيني و حل مشکلات تنفس فکر مي کنيد اين دستگاه موثر است؟


  خير. برطرف کردن مشکلات تنفسي در اثر انحراف تيغه بيني، با جراحي اين تيغه به وسيله متخصصان گوش و حلق و بيني ميسر است و با دستگاه‌ هاي ماساژ دهنده قابل برطرف شدن نيست.
  ادعاهاي عجيب و غريب
  وقتي تبليغ يکي از اين دستگاه ‌هاي کوچک ‌کننده بيني را ديديم، وسوسه شديم که به نمايندگي فروش آن زنگ بزنيم و ببينيم اين دستگاه چه ويژگي ‌هايي دارد.

  آنچه مي‌ خوانيد ادعاهاي عجيب و غريب فروشندگان اين دستگاه 188 هزار توماني است. خانم منشي مثل يک نوار ضبط شده، اين جملات را براي هر مشتري مشتاق تکرار مي ‌کند: "دستگاه کوچک ‌کننده بيني با پدهاي مخصوصي که دارد، با ايجاد لرزش و حرارت، چربي و گوشت اضافي بيني را آب مي‌ کند، به بيني شکل مي‌ دهد و بيني را کوچک و خوش ‌فرم مي‌کند.

  دوره درمان اين دستگاه دو ماه است و در اين دو ماه شما بايد اين دستگاه را روزي يک ساعت روي بيني ‌تان قرار ‌دهيد.

  هيچ عوارضي ندارد و هم‌ زمان سه نفر مي‌ توانند از يک دستگاه استفاده کنند."

  وقتي از خانم منشي درباره اين که چه کساني و با چه مشکلاتي در بيني‌ شان مي ‌توانند از اين دستگاه استفاده کنند، سوال کرديم، پاسخ‌هاي عجيب و غريب ‌تري شنيديم:

  "تمام کساني که بيني گوشتي دارند، انحراف بيني و مشکل تنفسي دارند، مي توانند از اين دستگاه استفاده کنند. همچنين خانم‌هايي که پس از جراحي بيني، پره‌هاي بيني ‌شان گشاد شده است، مي ‌توانند با اين دستگاه پره‌هاي بيني ‌شان را جمع کنند."

  انحراف بيني نقصي است که در اثر انحراف تيغه مياني بيني به يک سمت به وجود مي‌ آيد و موجب مشکلات تنفسي مي ‌شود. اصلاح اين انحراف هم فقط با عمل جراحي تيغه بيني ميسر است و جالب است بدانيد فروشندگان اين دستگاه ادعا مي ‌کنند اين دستگاه 80 درصد انحراف بيني را از بين مي‌ برد. وقتي مي ‌پرسيم چه‌طور؟ مي‌ شنويم: "با تنظيم پدهاي آن به صورت محکم روي بيني، بيني تا 80 درصد به سمتي که مي‌ خواهيد منحرف مي‌ شود."

  فروشندگان اين دستگاه ادعا مي ‌کنند که اين دستگاه در اختراعات جهاني به ‌عنوان اولين دستگاه کوچک ‌کننده بيني به ثبت رسيده است و مجوز بهداشتي نيز دارد.

  اما اگر شما بخواهيد اين دستگاه را تهيه کنيد، نمي ‌توانيد به محل شرکت مراجعه کنيد. اين دستگاه فقط از طريق پيک براي شما ارسال ‌مي شود و هزينه آن دريافت مي ‌گردد!

  مصاحبه کننده: دکتر گلرخ ثريا

 • ۰۹:۲۶   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست


  تبليغات ماهواره‌اي در عرصه سلامت
  يك متخصص و جراح گوش و حلق و بيني: دستگاه‌هاي کوچک‌کننده بيني، نتيجه و تاثير خاصي ندارند


  يک متخصص و جراح گوش و حلق و بيني اعلام کرد: دستگاه‌هاي کوچک کننده بيني و کرم‌هاي فرم دهنده بيني هيچ تغييري در شکل و فرم بيني ايجاد نمي کنند و هيچ فايده اي براي مصرف کنندگان ندارد.

  دکتر ابراهيم رزم پا، متخصص و جراح گوش و حلق و بيني و فلوشيپ جراحي سر و گردن در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران، با اشاره به عملکرد دستگاه‌هاي کوچک کننده بيني، گفت: در مورد اين دستگاه‌ها تبليغات زيادي صورت گرفته مخصوصاً ازطريق شبكه‌هاي ماهواره‌اي و خارجي، ولي درحقيقت عملکرد و کارکرد اصلي اين دستگاه ها بر مبناي لرزش و ايجاد حرارت است که با ايجاد اين دو عامل است که به اصطلاح آنها باعث کوچک شدن بيني مي شود ولي در عمل هيچ کدام از اين موارد حاصل نمي شود.

  وي درخصوص تغييرات موقت براثر استفاده از اين دستگاهها گفت: اين دستگاهها مي تواند ازطريق همان خواص گرمايشي و لرزشي بطور موقت يک تغييرات جزئي ايجاد کند ولي اين که اين تغييرات منجر به تغيير شکل بيني و کوچک شدن بيني شود صحت ندارد.

  عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به عارضه اين دستگاهها، اظهار داشت: اين دستگاهها همچنان که هيچ فايده خاصي ندارند ولي چون به تازگي به بازار عرضه شده اند در اين مدت کوتاه نمي‌توان در مورد عوارض ها قضاوت و با اطمينان صحبت کرد.

  وي با اشاره به مشکلاتي که اين دستگاهها براي افراد ايجاد مي کنند، گفت: اين دستگاه‌ها دو مشکل اساسي براي افراد ايجاد مي کنند و اين دو عارضه خيلي ملموس است و نياز به گدشت زمان زيادي هم نيست، يکي اين که افراد اين دستگاهها را با اميد به اين که بتوانند تغييرات دلخواه را در بيني ايجاد کنند خريداري مي کنند و بعد از مدتي استفاده احساس مي کنند استفاده لازم را نبرده‌اند.

  دکتر رزم پا در ادامه اظهار داشت: مشکل ديگري که اين دستگاهها براي خريداران ايجاد مي‌کنند اين است که افراد اين دستگاه‌ها را با قيمت هاي بالا مي خرند که بتوانند تغييرات دلخواه خود را ايجاد کنند ولي درنهايت ازلحاظ روحي و رواني آسيب مي بينند چون براي خود تصوراتي داشته اند و تغييرات مطلوبي را درنظر مي گرفتند و هم ازلحاظ مالي هزينه زيادي را متقبل شده اند و هم ازلحاظ رواني آسيب مي بينند.

  اين متخصص گوش و حلق و بيني با اشاره به غيرقانوني بودن اين دستگاه‌ها، خاطرنشان کرد: اين دستگاه ها هنوز ازطرف وزارتخانه تاييد نشده است و بعيد مي دانم مورد تاييد قرار گيرد زيرا هيچ پايه علمي ندارد.

  وي در ادامه در خصوص کرم هاي فرم دهنده گفت: اين کرم ها انواع مختلفي دارد که گفته مي شود مي تواند تاثيرگذار باشد ولي درکل تنها انواعي مي توانند در سايز بيني موثر باشند که خاصيت لايه برداري داشته باشد ولي ازلحاظ علمي اين کرم ها و دستگاههاي کوچک کننده هيچ کدام مبناي علمي ندارند و توسط هيچ مرجع علمي تاييد نشده است.

  دکتر رزم پا، درخصوص واکنش مجامع علمي به اين دستگاه بيان کرد: در مجامع علمي اعتقاد به اين دستگاهها وجود ندارد و ضرورتي احساس نمي شود درخصوص اين دستگاه کار تحقيقاتي صورت گيرد و چون مبناي اين کار علمي نيست در مورد اين کار هيچ تحقيقي صورت نگرفته است.

  عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در پايان توصيه کرد: اگر کسي بخواهد از اين مواد حالت دهنده و تغييردهنده استفاده کند بهتر است از موادي استفاده کند که پايه گياهي داشته باشند تا اگر سودي ندارند ضرري هم به پوست نرسانند چون اين کرم هاي فرم دهنده، شيميايي و سرطلن زا هستند.  عضو تحریریه علمی ایران سلامت
 • ۰۹:۲۹   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
  اینم توی تالار گفتگوی یک سایت دیدم ...خوندنش خالی از لطف نیست

  فقط توهم اونم از نوع فانتزيشه
  يكي از دوستان من كسي هستش كه توي اون تبليغات بازي كرده ميگه تمام اون خانمها بينيهاشون عملي است و اين دستگاه هيچيزي جز توهم نيست
  در اصل اگه بخواييم از جهت ديگه به اين قضيه نگاه كنيم شخص با خريد اين دستگاه به اين باور ميرسه كه در طي چند ماه صد در صد بينيش ظاهر زيبايي پيدا ميكنه حالا اگه اين قضيه هم نشه واقعا" چون شخص دچار خود باوري شده خيال يا همون توهم نتيجه گرفتن بهش دست ميده + پولي كه الكي از دستش رفته
  الان در حال حاضر جراحي بيني يكي از پر طرافدار ترين ها هستش چه بسي كه بيشتر از خانم ها هم آقايون اين كار رو انجام ميدن و جالب اينجاست كه اينقدر بازار اين كار پر رونقه كه برخي از دكتر ها حتي قستي اين كار رو انجام ميدن
  البته ميدونم كه ميدونين صد در صد ولي باز هم ميگم ميانگين يك عمل جراحي خوب توسط دكتر خوب بين 2 الي 4 و حتي بيشتر ميليون تومنه
  البته جديدا" شنيدم كه برخي از دكترها ي تازه كار اين كار رو با 600 هزار تومان الي 1 ميليون تومان هم انجام ميدن
 • ۰۹:۳۱   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
  فکر میکنین دفعه دیگه قراره چه دستگاهی وارد این مملکت بی در و پیکر بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  امان از کوته فکری و چشم و هم چشمی!!!!!!!!!!!!!!!
 • ۰۹:۳۲   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  shimajoon
  سه ستاره ⋆⋆⋆|2574 |2957 پست
  دقيقا الهه جون درست ميگي اين تبليغات فقط براي كسب درآمد بيشتره
 • leftPublish
 • ۰۹:۳۴   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
  شیما جون آخه خدا عقل و فکر هم به ما داده ..... اینقدر آدم نباید زود باور باشه ....
  تو تبلیغش میگه برا بینی گوشتی و اینکه بافت چربی رو آب میکنه ... آخه بینی مگه چقدر چربی داره که این میخاد آب بکنه
 • ۰۹:۴۹   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  مهتا کرامت
  دو ستاره ⋆⋆|954 |2274 پست
  کسی از اطرافیانتون هم ازش استفاده کرده ؟
 • ۰۹:۵۳   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
  نه مهتا جان
  آخه اصلا خود تبلیغش خیلی تابلو هت معلومه الکیه...
 • ۰۹:۵۵   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
  میگم چند ماه دیگه صبر کنیم اینم مثل کرم حلزون تو تلویزیون تبلیغ میکنن .... اون مرده خاله زنکه رو میارن بگه از وقتی آیدان میزنم خیلی خوشگل شدم و باورم نمیشه فکر میکنم معجزه است......
 • ۱۰:۱۵   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  مهتا کرامت
  دو ستاره ⋆⋆|954 |2274 پست
  وای الهه جون مردم از خنده اره میبینی

  تبلغ بانک ملی بود شبیه کلیپ جنیفر دیده بودی؟
 • leftPublish
 • ۱۰:۵۸   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  سنا
  دو ستاره ⋆⋆|652 |2369 پست
  اون دستگاه یک طرف، صابونی که توش تبلیغ میکنه یک طرف دیگه(آخه مگه صابون میتونه چربی و گوشت بینی رو آب کنه)
 • ۱۱:۳۸   ۱۳۹۲/۴/۲
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
  قبلا ملت میرفتن پوست شون رو میکشیدن ...اما نمیدونستن صابون رازک آیدان پوست رو سفت میکنه
 • ۱۲:۰۶   ۱۳۹۲/۴/۷
  avatar
  بهار دخت
  کاربر فعال|85 |339 پست
  بچه ها مسخرم نکنین ها ولی من باورم شده بود فک می کردم شاید بتونه بینی های گوشتی رو کوچیک کنه.
 • ۱۴:۳۱   ۱۳۹۲/۴/۷
  avatar
  Eli
  چهار ستاره ⋆⋆⋆⋆|3776 |4308 پست
  معلومه الکیه و بدرد نخورده
 • ۱۴:۵۳   ۱۳۹۲/۴/۷
  avatar
  نسیم جوون
  یک ستاره ⋆|544 |1149 پست
  بهار خیلی تابلو بود که الکیه چه جوری باورت شده بوددوستی جون
 • ۱۶:۳۲   ۱۳۹۲/۴/۷
  avatar
  الهه(مامان النا)
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|15007 |7040 پست
  نه بهار جون چرا مسخره کنیم .. بالاخره هدف تبلیغ اینه که یه چیزی رو خوب جلوه بده گلم
 • ۱۱:۴۱   ۱۳۹۲/۴/۸
  avatar
  نگین
  کاربر فعال|16 |184 پست
  با پخش بعضی از تبلیغات واقعاً ب شعور مخاطب توهین میکنن
 • ۲۲:۵۶   ۱۳۹۲/۴/۱۴
  avatar
  سولماز
  یک ستاره ⋆|836 |1199 پست
  بچه ها مرسی از اطلاع رسانیتون. آدم بعضی وقتا گول میخوره
 • ۲۱:۵۶   ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
  avatar
  پروانه
  چهار ستاره ⋆⋆⋆⋆|4627
  فکر میکنم چربی دماغ رو اب میکنه بعدش پوست دماغ اویزون میشه!!!!
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2023 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان