خانه
3.64K

شلوارهای فاق کوتاه جریان خون دستگاه تناسلی را به شدت مختل می کنند

 • ۱۲:۲۱   ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  avatar
  چهار ستاره ⋆⋆⋆⋆|3627 |4913 پست

  بررسی های اخیر نشان می دهند تعداد، شکل و حرکت اسپرم مردان نسبت به ۳۰ سال گذشته تا حد زیادی آسیب دیده است. این میزان در بررسی های مختلف ۵۰ ۳۰ درصد گزارش شده است. زندگی مدرن امروزی، آثار زیانبار زیادی روی دستگاه تناسلی مردان و زنان داشته است....
   
  حیات هر عضوی در بدن، به گردش خون و اکسیژن رسانی مناسب بستگی دارد. به همین دلیل وقتی جریان خون قلب مختل می شود، دچار سکته قلبی می شویم. لباس های نامناسب و نشستن طولانی مدت به خصوص در وضعیت های خاص نیز جریان خون ناحیه دستگاه تناسلی را مختل می کند و گاهی آن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

  علاوه بر این، تحت فشار قرارگرفتن اعصاب این ناحیه نیز مزید بر علت می شود و آسیب های وارده را دو چندان می کند. پس بهتر است به شلواری که می پوشید بیشتر بیندیشید اما چرا و چگونه؟
   
  برای سلامت جسم، در طراحی لباس باید آناتومی و فیزیولوژی قسمتی از بدن که لباس برای آن طراحی می شود، در نظر گرفته شود. این امر معمولا در کارخانه هایی که لباس استاندارد تهیه می کنند، رعایت می شود،

  ولی خیلی از تولید کنندگان پوشاک، فقط به سود خود می اندیشند و سلامت و بهداشت اعضای بدن مصرف کننده برای آنها اهمیتی ندارد. امروزه تعداد بسیار زیادی از شلوارها بسیار تنگ و از پارچه های سخت دوخته می شوند. پارچه این شلوارها، تقریبا یک سوم کمتر از شلوارهای معمولی و استاندارد است.
   
  از طرفی چون از جنس نامرغوب تهیه می شوند، زود استهلاک پیدا می کنند و مصرف کننده مجبور می شود شلوار جدیدی تهیه کند. شلوارهای تنگ و فاق کوتاه، جریان خون دستگاه تناسلی را به شدت مختل می کنند. این وضعیت در حالت نشسته بدتر می شود.
   
  متاسفانه پوشیدن لباس نامناسب در ناحیه دستگاه تناسلی، باعث ایجاد علایم خاصی نمی شود که فرد متوجه آن شود ولی در درازمدت آسیب هایی به وجود می آید که ممکن است غیرقابل برگشت باشند.
   
  علت اینکه بیضه ها خارج از بدن قراردارند، این است که برای عملکرد طبیعی، درجه حرارت آنها باید نیم درجه سانتی گراد از درجه حرارت بدن کمتر باشد بنابراین هر عاملی که باعث افزایش درجه حرارت آنها شود، باعث آسیب به فرایند تولید نطفه مردانه (اسپرم) می شود. به عنوان مثال در بیماری شایع واریکوسل، وریدهای اطراف بیضه متسع می شوند.
   
  این اتساع وریدها باعث افزایش درجه حرارت بیضه ها و آسیب به تولید اسپرم و ناباروری مرد می شود.
   
  لباس زیر و شلوارهای تنگ فاق کوتاه و از جنس پارچه سخت، با ۳ مکانیسم باعث آسیب به بیضه ها می شوند؛ مختل شدن جریان خون ناحیه تناسلی، اختلال در تهویه آن و بالارفتن درجه حرارت بیضه ها. نزدیک شدن و چسبیدن بیضه ها به بدن و یکی شدن درجه حرارت آنها با بدن در درازمدت باعث آسیب به تولید اسپرم می شود.
   
  لازم به ذکر است که درجه حرارت ایده آل برای تولید اسپرم طبیعی، تقریبا ۳۳ درجه سانتی گراد است.
   
  در ناحیه دستگاه تناسلی مردانه، قسمتی به نام «میاندوراه» یا در اصطلاح پزشکی «پِرینه» وجود دارد. میاندوراه در ناحیه بین مقعد و قاعده کیسه های بیضه قرار دارد و اعصاب مهم ناحیه دستگاه تناسلی از این قسمت عبور می کنند.
   

  هر عاملی که باعث ضربه یا اختلال در این قسمت شود، اعصاب آن را تحت تاثیر قرار می دهد و این موضوع باعث اختلال در نعوظ می شود. شلوارهای تنگ و فاق کوتاه، یک درز دوخت سفت در خط وسط دارند که ناحیه میاندوراه را به شدت تحت فشار قرارمی دهد.
   
  برای داشتن یک رابطه زناشویی موفق باید جریان خون و عصب گیری ناحیه دستگاه تناسلی مرد طبیعی باشد، ولی بعضی بیماری ها مانند بیماری قند، فشارخون، چربی بالا، آسیب به نخاع به هر علتی و... از طریق مختل کردن جریان خون و جریان عصبی ناحیه دستگاه تناسلی به ناتوانی جنسی یا اختلال در نعوظ منجر می شوند.

  به همین دلیل حدود ۱۵ درصد افرادی که دوچرخه سواری حرفه ای انجام می دهند، به علت فشار مداوم به ناحیه میاندوراه که باعث اختلال در عصب گیری و اختلال در خون رسانی ناحیه دستگاه تناسلی می شود، دچار ناتوانی جنسی می شوند؛ یعنی همان کاری که شلوارهای تنگ و فاق کوتاه در درازمدت با بدن می کنند.
   
  عرق انسان به خودی خود بویی ندارد ولی سطح پوست بدن ما پوشیده از هزاران نوع میکروب است. اگر راه مناسبی برای تبخیر عرق وجود نداشته باشد، در سطح پوست جمع و باعث شکسته شدن باکتری ها می شود.
   
  با شکستن باکتری ها، مواد شیمیا یی آزاد و باعث ایجاد بوی آزار دهنده می شوند. بوی عرق دو نقطه از بدن خیلی آزار دهنده است، این دو ناحیه عبارتند از زیربغل ها و ناحیه دستگاه تناسلی. علت این بو تولید پروتئین و مواد چربی به وسیله غدد عرق این نواحی است که باکتری ها از آنها تغذیه می کنند.

  از آنجا که عرق سایر نقاط بدن حاوی مقادیر زیادی نمک است، باکتری ها به آسانی نمی توانند از محتویات عرق استفاده کنند. اگر تهویه ناحیه تناسلی به علت پوشیدن لباس های تنگ به خوبی برقرارنباشد،

  هم بوی تعریق دیگران را آزرده می کند، هم کم کم ناحیه تناسلی بوی خاص آزار دهنده ای می گیرد که حتی با شستشو نیز از بین نمی رود و چون محیط همیشه به علت وجود عرق مرطوب است، احتمال عفونت های قارچی بالا می رود.
   
  افرادی که در تمام طول روز با شلوارهای تنگ و فاق کوتاه کار می کنند، اگر به کشاله های ران خود به دقت نگاه کنند، ممکن است لکه های قهوه ای رنگی را ببینند که همان قارچ پوستی است. حال شما راننده ای را تصور کنید که در فصل تابستان با شلوار نامناسب روزی ۱۰ ساعت مسافرکشی می کند.

  حدس بزنید که این فرد به علت گرمای بیش از حد ناحیه دستگاه تناسلی، مختل شدن جریان خون این ناحیه، مختل شدن جریان عصبی و تعریق بیش از حد که امکان تبخیر مناسب آن وجود ندارد، در دراز مدت دچار چه مشکلاتی خواهد شد.

   

 • leftPublish
 • ۱۲:۴۷   ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  avatar
  بهارناز
  کاربر فعال|62 |238 پست
  آخ آخ کاش همه آقایون این رو می خوندن علاوه بر این چیزا که همش درسته وقت نشستن و بلند شدن با این شلوارا دیده شدن لباس زیر از همه بدتره
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان