خانه
162

قانون جذب چیه و چطور کار میکنه؟

 • ۲۲:۲۵   ۱۴۰۱/۹/۱۹
  avatar
  کاربر جديد|0 |1 پست

  امروزه خیلی‌ها درباره قانون جذب حرف می‌زنند. بعضی‌ها آن را با دلایل مختلف تایید می‌کنند و بعضی‌ها هم با توجه به چیزهایی که می‌دانند آن را رد می‌کنند.

  من به هیچ‌کدام از اینها کار ندارم! من هیچ تعصبی روی این موضوع ندارم. فقط می‌خواهم چیزهایی که از این مفاهیم یاد گرفتم را با شما شریک شوم.

  بیایید اول ببینیم قانون جذب یعنی چی و بعد درباره آن صحبت کنیم، چون ممکن است خیلی‌ها آن را نشناسند یا توضیح آن را ندانند!

  توضیح قانون جذب

  من فهمیدم که قانون جذب یک قانون طبیعی مثل بقیه قوانین فیزیکی این دنیای مادی هست. مثلا الکتریسیته از یکسری قوانین خاص پیروی می‌کند، یا مثلا موج‌های رادیویی خودش از یکسری قوانین پیروی می‌کند، چرخش زمین، تغییر فصل‌ها، روز و شب، اینها همه از یکسری قوانین خاص پیروی می‌کنند. به زبان ساده‌تر این دنیا به خاطر وجود قوانین فیزیکی و متافیزیکی که دارد، از یک نظم خاص و دقیق برخوردار است.

  خیلی‌ها فکر می‌کنند قانون جذب یک چیز جادویی و عجیب و غریب است و حتما باید کارهای خاصی انجام داد تا بتوان از آن استفاده کرد! اما اصلا اینطور نیست. قانون جذب یک قانون متافیزیکی طبیعی است. روش کارکردش بر اساس انرژی است و کارش این است که انرژی‌های همسان را به هم نزدیک کند.

  نمی‌خواهم موضوع را خیلی پیچیده کنم، می‌خواهم چیزی که حقیقت است و درباره آن می‌دانم را توضیح بدهم. پس لطفا ذهن خود را از تعصبات آزاد کنید. میدانم که یک قانون خاص با این ویژگی در این دنیا وجود دارد و حالا اسمش را هرچیزی که دوست دارید می‌توانید انتخاب کنید.

  قانون جذب می‌گوید: انرژی‌های همسان به سوی یکدیگر جذب می‌شوند.

  حالا این یعنی چی؟

  در گذشته داشمندان و محققان فکر می‌کردند که کوچک‌ترین جز یک ماده اتم است. اما امروزه متوجه شدند که اتم خودش از انرژی تشکیل شده است. پس فهمیدند که هر چیزی که در این دنیا وجود دارد از انرژی تشکیل شده است.

  حالا می‌توانید شیوه کارکرد قانون جذب را حدس بزنید؟

  دانشمندان فهمیدند که همه چیز از انرژی تشکیل شده است و قانون جذب می‌گوید انرژی‌های مشابه به سوی همدیگر جذب می‌شوند.

  حالا می‌توانید ارتباط قانون جذب با این دنیا را متوجه شوید؟

  نمی‌خواهم خیلی وارد موضوعات فیزیکی شوم، اما به نظرم همین قانون جذب است که همه چیز را از طریق همه چیز بر هم مرتبط می‌کند!

  حالا بگذریم، می‌خواهم درباره چیزهایی که از این قانون یاد گرفتم صحبت کنم:

  چیزهایی که درباه قانون جذب یاد گرفتم

  اولین چیزی که یاد گرفتم این بود که چیزی به اسم شانس و اتفاقات شانسی وجود ندارد!

  خیلی از آدم‌ها وقتی نمی‌توانند چیزی را به دست بیاورند یا در کاری موفق شوند می‌گویند: شناس نداشتم. یا می‌گویند: از بدشناسی من است.

  اما این قانون می‌گوید چیزی به اسم شانس وجود ندارد و تمام چیزهایی که در زندگی خود تجربه می‌کنید توسط خودتان پدید می‌آید.

  به نظرم اینجا نقطه‌ای هست که خیلی‌ها درباره قانون جذب انتقاد می‌کنند و با دلایل مختلف این موضوع را رد می‌کنند. شاید به این خاطر است که قانون جذب می‌گوید مسئولیت تمام زندگی شما بر عهده خود شماست. خیلی‌ها دوست ندارند مسئولیت کامل اتفاقات و شرایط زندگی خود را بپذیرند. انگار همیشه به دنبال بهانه‌ای می‌گردند که دیگران را در زندگی خود مقصر بدانند. قانون جذب همه آن بهانه‌ها را از این دسته آدم‌ها سلب می‌کند. خب خیلی‌ها این را دوست ندارند!

  فرکانس و ارتعاش

  قانون جذب بر اساس فرکانس و ارتعاش کار می‌کند. حالا منظور از فرکانس و ارتعاش چیست؟

  در مفهوم قانون جذب، به لرزش انرژی‌های موجود در اتم‌ها و تکرار و تداوم این لرزش‌ها فرکانس و ارتعاش گفته می‌شود. طبق چیزهایی که تا الان توضیح دادم متوجه می‌شویم که همه چیز دارای فرکانس و ارتعاش است. مثل درختان، گیاهان، در و دیوار، بدن ما و غیره.

  بر اساس توضیحاتی که درباره قانون جذب خوانده‌ام، ما انسان‌ها همواره در حال ارسال فرکانس به دنیای اطراف خودمان هستیم. کار قانون جذب این است که اتفاقات، شرایط، آدم‌ها و چیزهایی را که با فرکانس ما همسان است را به سمت ما جذب کند.

  این خیلی ساده است! اما خیلی‌ها می‌گویند چنین موضوعی صحت ندارد، چون نمی‌توانند این فرکانس‌ها را با چشم ببینند تا باورشان شود. اما مگر ما جریان الکتریسیته موجود در سیم برق را می‌بینیم؟ آیا ما امواج رادیویی را می‌بینیم؟

  ما تنها زمانی می‌توانیم وجود برق در سیم را تایید کنیم که به آن سیم دست زده باشیم یا اینکه با کمک دستگاه‌های مربوطه وجود برق را تایید کنیم. برای امواج رادیویی هم به همین شکل است، تنها زمانی می‌توانیم وجود این امواج را تایید کنیم که از رادیو استفاده کنیم. درواقع تجربه احساسی این موارد کمک می‌کند که حقیقت بودن آنها را باور کنیم.

  برای قانون جذب هم به همین شکل است، فقط کافی است به دنبال نشانه‌هایی باشید که وجود این قانون را تایید می‌کند.

  جذب و گسترش در زندگی

  قانون جذب می‌گوید: به هر چیزی که توجه می‌کنید، درواقع دارید ریشه و اساس همان چیز را وارد زندگی خود می‌کنید و آن را گسترش می‌دهید.

  بعضی‌ها می‌گویند قانون جذب گفته به هر چیزی که فکر کنید آن را جذب می‌کنید. اما این جمله درست نیست!

  قانون جذب نمی‌گوید به هر چیزی فکر کنید آن را جذب می‌کنید. می‌گوید به هر چیزی توجه کنید، ریشه و اساس آن چیز را جذب می‌کنید. اگر یادتان بیاید گفتیم که انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند. قانون جذب نمی‌گوید با فکر کردن به چیزی آن را جذب می‌کنید، می‌گوید با توجه کردن به آن چیز، چیزهای مشابه و همسان با آن را جذب می‌کنید. البته قدرت جذب هم به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  حالا منظور از توجه کردن چیست؟

  منظور از توجه کردن یعنی چیزهایی که می‌شنوید، چیزهایی که می‌بینید، چیزهایی که به آن فکر می‌کنید، چیزهایی که درباره آن می‌خوانید، چیزهایی که درباره آن می‌نویسید و چیزهایی که درباره آن تجسم می‌کنید.

  در این دنیا همه چیز دو وجه دارد

  اگر به نظام آفرینش این دنیا توجه کنید، متوجه می‌شوید که همه چیز در این دنیا دارای دو وجه متضاد هم است. مثلا:

  • آهن‌ربا دو جه دارد: قطب منفی و قطب مثبت
  • دما دو حالت دارد: سرد و گرم
  • روشنایی دو حالت دارد: روشن و تاریک
  • سلامتی دو حالت دارد: بیماری و سلامتی

  منظور قانون جذب از توجه کردن این است که باید دقت کنید ببینید در هر لحظه از زندگی خود، در حال توجه به کدام وجه از موضوعات مختلف هستید؛ منفی یا مثبت؟ اگر به وجه مثبت موضوعات توجه می‌کنید، چیزهای مثبت بیشتری به سمت خودتان جذب می‌کنید. اگر به وجه منفی موضوعات توجه می‌کنید، چیزهای منفی بیشتری به سمت خودتان جذب می‌کنید.

  مثلا اگر مدام به وضع بد مالی خود توجه می‌کنید، شما در حال جذب اتفاقات و شرایطی هستید که وضعیت مالی شما را بدتر می‌کند. و این را هم بگویم که چیزهایی که شما جذب می‌کنید فقط برای خودتان است یعنی تاثیری روی اطرافیان شما ندارد، حتی همسرتان!

  قانون جذب یک چیز طبیعی است

  بعضی‌ها فکر می‌کنند که قانون جذب یعنی اینکه در گوشه‌ای بنشینند و فقط درباره پول خیالبافی کنند تا برایشان یک کیسه پول از آسمان به زمین بیفتد!

  اما این حقیقت ندارد. قانون جذب همیشه از راه‌های درست، طبیعی و منطقی شما را به خواسته‌هایتان می‌رساند.

  ضرورت داشتن احساس خوب

  موضوع دیگری که از قانون جذب یاد گرفتم، این بود که باید همیشه احساس خوب خود را حفظ کنید.

  چون احساس خوب مساوی است با اتفاقات خوب و احساس بد مساوی است با اتفاقات بد. یادتان هست که گفتم انرژی‌های همسان یکدیگر را جذب می‌کنند، درست است؟

  احساس ما نشان دهنده نوع انرژی است که از ما ساطع می‌شود. اگر احساس ما بد باشد، یعنی انرژی که از ما به دنیای اطرافمان ساطع می‌شود، از نوع منفی است. اما اگر احساس ما خوب باشد، یعنی فرکانسی که به دنیای اطرافمان مخابره می‌کنیم، از نوع مثبت است. به همین دلیل است که احساس خوب اتفاقات خوب را جذب می‌کند و احساس بد اتفاقات بد.

  لطفا برای تکمیل این محتوا اگه نکته‌ای جا مونده بود از طریق دیدگاه‌ها مطرح کنید.

  اگر دوست داشتید مطالب بیشتری درباره قانون جذب بخوانید، می‌توانید از این منبع استفاه کنید: قانون جذب چیست؟ jahanebehtar.com/law-of-attraction

  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۲۰/۹/۱۴۰۱   ۱۵:۱۵
 • leftPublish
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2023 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان