خانه
15.1K

قتل دختر 17 ساله کنگاوری به دست پدرش

 • ۱۲:۴۱   ۱۳۹۳/۳/۱۱
  avatar
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|7774 |5225 پست
  نتوانستم دیگر تاب بیاورم، کنترلم را از دست دادم، فشار روحی و ترس از بی‌آبرویی باعث شد که تصمیم بگیرم دخترم را بکشم.» اینها اعترافات پدری است که روز سوم خرداد امسال دخترش را به قتل رساند.

  این جنایت در حالی در استان کرمانشاه به ثبت رسید که علاوه بر ماجرایی که در ۱۳ تیر پارسال روی داد و دختری به دست خانواده‌اش به قتل رسید، هنوز مردم ماجرای قتل سه دختر به دست پدرشان که فیلم آن دست به دست می‌چرخید را فراموش نکرده بودند.


  چند روزی است که ماجرای یک قتل خانوادگی و کشته شدن دختر ۱۷ ساله در شهرک حسن‌آباد شهرستان کنگاور کرمانشاه دهان به دهان و محله به محله می‌چرخد. هرکس به نوعی از آن برداشت می‌کند و سعی می‌کند که آن را در ذهن خودش توجیه کند اما در آمارها هنوز کرمانشاه و مردم آنجا درگیر حادثه‌های اینچنینی هستند. این حادثه درست پنج روز بعد ازقتل دو دختر جوان به دست پدرشان در تربت جام خراسان رضوی رخ داد؛ پدر بدبینی که به دلیل سوءظن، دو دخترش را به قتل رسانده بود. این مرد که بعد از کشتن دخترانش متواری شده بود بعد از دستگیری ادعا کرد که دیگر از دست آبروریزی‌های آنها خسته شده بود به همین دلیل تصمیم گرفت تا دخترانش را به قتل برساند و به این بی‌آبرویی پایان دهد. وی در ادامه اعترافاتش گفت: با همدستی پسرم این کار را انجام دادم و او کمکم کرد تا دخترانم را به حوالی شهرستان‌مان بکشانم و بکشم.


  قتل دختر ۱۷ ساله چگونه برملا شد

  سوم خرداد ماه امسال پلیس در جریان یکی دیگر از این نوع قتل‌ها قرار گرفت. بعد از اینکه ماموران به محل رفتند با جسد غرق در خون دختر جوانی مواجه شدند که با ضربات چاقو از پا درآمده بود.


  در محل حادثه ماموران پلیس با فردی مواجه شدند که قصد داشت از صحنه جرم متواری شود. این فرد که خودش حال پریشانی داشت با تمام تلاشی که می‌کرد تا خود را بی‌گناه جلوه دهد توسط پلیس دستگیر شد. در بررسی‌ها از صحنه جرم مشخص بود که دختر جوان با ضربات متعدد چاقو به سینه و گردنش کشته شده چرا که روسری‌ای نیز به دور گردن این دختر پیچیده شده بود که نشان می‌داد حتی قصد خفه کردن او را داشته است اما آثار درگیری بر بدن وی وجود نداشت.


  مرد همچنان اصرار داشت که صحنه جرم را جور دیگری نشان دهد اما مدارک و شواهد برعکس گفته‌های این مرد بود. در بررسی‌های دقیق‌تر معلوم شد که دختر جوان توسط همان پدری که می‌خواسته از محل متواری شود به قتل رسیده است.


  با حضور بازپرس ویژه تحقیقات بیشتری به عمل آمد و در نهایت این فرد به قتل دخترش اقرار کرد. او در بیان نحوه چگونگی وقوع قتل به ماموران گفت: شنبه بود، دیگر از کارهای دخترم خسته شده بودم. خبر‌دار شده بودم که چند روز قبل از این حادثه نیز با دوستانش و چند پسر بیرون رفته بودند. مشکلات خانوادگی و فشارهای دیگر نیز باعث شد تا تصمیم بگیرم به زندگی او پایان دهم. بنابراین با چاقو ضربات متعددی به بدنش زدم. قصد داشتم با روسری‌ای که دور گردنش پیچیده بودم خفه‌اش کنم که با همان ضربه چاقو جانش را از دست داد.


  شنیده‌ها حاکی از آن است که دو روز قبل از این حادثه، دختر ۱۷ ساله همراه با دوستانش که دوتن از آنها پسر بودند جهت گردش به اطراف شهر رفته بودند. در بازگشت ماموران ایست بازرسی آنها را دستگیر می‌کنند و دختر را تحویل خانواده‌اش می‌دهند. ۴۸ ساعت از این موضوع نگذشته بود که پدر، دخترش را با ضربات چاقو و ادعای بی‌آبرویی می‌کشد.


  یک ماجرای مشابه

  یک سال قبل یک دانشجو به نام دنیا بر اثر ضرب و جرح شدید ناشی از دعوای خانوادگی، دچار خونریزی مغزی شد و جان خود را از دست داد. این دختر که توسط پدر و برادرانش برای دست کشیدن از ادامه تحصیل در اتاق زندانی شده بود چندین بار تلاش کرده بود تا خود را از حبس خانگی نجات دهد که هر بار با خشونت بیشتری روبه رو شد تا اینکه سرانجام در چهارم تیرماه ۹۲ به سبب خونریزی مغزی جان خود را از دست داد.


  مردم هنوز قتل سه دختر را فراموش نکرده‌اند

  این قتل در حالی رخ داده است که مردم کرمانشاه هنوز قتل سه دختر نوجوان توسط پدرشان را از یاد نبرده‌اند. مهتاب ۱۹ ساله، مهسا ۱۶ ساله و لادن ۱۲ ساله، شهریورماه سال ۱۳۹۰در حالی که برای خرید عروسی و گردش همراه پدر خود به زیارتگاه روستایشان واقع در تختگاه عادل‌خان درمنطقه دالاهو رفته بودند، بر اثر شلیک گلوله پدر به قتل رسیدند. پدر این سه دختر که به اتهام حمل مواد مخدر و سلاح به حبس ابد محکوم شده بود برای مراسم عروسی مهتاب، دختر بزرگش از زندان مرخصی گرفت. روز حادثه هم به بهانه خرید، سه دخترش را از خانه بیرون برد. ولی بعد از گذشت ساعتی با عجله به خانه برگشت و خبر قتل سه دخترش را به زنش داد و فرار کرد. البته پدر، کشتن دخترانش را حاصل بی‌پولی و جلوگیری از بی‌آبرویی عنوان کرده است.


  در روز آن حادثه مهتاب و دو خواهر دیگرش که از گردش با پدر خوشحال و از قضا مشغول فیلم گرفتن از این جمع خانوادگی نیز هستند، به یک‌باره قربانی شلیک گلوله پدر می‌شوند. در ابتدا پدر به شوخی عنوان می‌کند که اشهدتان را بخوانید ولی بعد شلیک دو گلوله کافی است که شوخی را تبدیل به یک قتل کند. مهتاب که در ابتدا شوک‌زده شده تنها از این اتفاق فیلم می‌گیرد ولی بعد با جیغ زدن و دویدن قصد دارد از دست پدر فرار کند که مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و کشته می‌شود.


  منبع : اعتماد • leftPublish
 • ۱۶:۲۷   ۱۳۹۹/۳/۷
  avatar
  مژگان جون
  یک ستاره ⋆|46 |1271 پست

  سلام بر همگی

  از لحظه ای که این خبرو شنیدم شوکه شدم . کی تموم میشه این قضایا . چرا پدر های ما این افکار پوسیده رو رها نمیکنن چرا به خاطر تعصبات بدون شعور جان فرزندانشون رو میگیرن .

  دختر 13 ساله تالشی تو سنی که هیچ برداشتی از اینده نداره .تو این سن این خانواده هستن که راه و چاه رو باید به بچه ها نشون بدن .پدری که باید حامی و پشتیبان دخترش باشه اما دست به قتلش میزنه و نمیخوام کسی رو قضاوت کنم پدر یا دختر هرکدوم به گونه ای اسیب دیده و شکست خورده این ماجرای شوم هستن . فقط حرفم به تربیتی هست که والدین برای بچه هاشون پیش میگیرن اگر همین پدر در کودکی مورد تربیت روشنفکرانه تری قرار میگرفت الان شاید این اتفاق نمی افتاد .مادر ها فرزندانتون رو به گونه ای تربیت کنید که جنسیت زن رو برای خودشون یک موجود مستقل بشناسن که حق داره برای زندگیش تصمیم بگیره و اگر اشتباهی کرد مجازاتش قتل نیست و زن میتونه مثل خیلی از مردها اشتباه کن و باید کنارش بود حتی در اشتباهاتش .

 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2022 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان