خانه
7.86K

مدل دکوراسیون منزل با بامبو

 • ۱۳:۵۳   ۱۳۹۲/۱۲/۸
  avatar
  کاربر فعال|223 |279 پست
  http://www.gharreh.com/themes/ThemeDesign-Caspian/images/Table_title.png); border: 1px solid #6dc1bd; line-height: 30px; padding-right: 10px; color: #ffffff; text-align: right; font-family: tahoma; font-size: 11px; background-repeat: repeat no-repeat;">

  مدل دکوراسیون و زیبایی منزل با گیاه بامبو

  http://www.gharreh.com/themes/ThemeDesign-Caspian/images/Contetnt_bg.png); border-width: 1px; border-style: solid; border-color: #cccccc #cccccc #eeeeee; padding: 5px; font-family: tahoma; background-position: 50% 0%; background-repeat: repeat no-repeat;">

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  از این گیاه انعطاف پذیر برای ایجاد دکور زنده در محیط منزل استفاده کنید. با آنکه بامبوها ظاهری مشابه هم دارند، ولی اغلب آنها از یک خانواده نیستند. بامبوهای خوش شانس بخشی از خانواده Dracaena است و اغلب ما آن را گیاه کادویی می شناسیم که در همه خانه ها داخل ظرف شیشه ای پر ماسه و آب قرار دارد. این گیاه گیاه جدیدی نیست و قدرت آن را دارد که در محیط های مختلف دوام بیاورد و می تواند به آن محیط ها جذابیت و شادابی ببخشد.  چه آن را با ریشه های برش خورده داخل ظرفی شیشه ای نگهداری کنید چه آن را با ساقه های بهم پیچیده در ظرفی تزئینی بگذارید، این گیاه رشد خود را می کند و بالا می رود. در اینجا استفاده حداکثر از آن را نشان می دهیم.

  نکته: بامبوی خوش شانس برای حیوانات خانگی سمی است و دقت کنید که حیوانات آن را نخورند.

  در این خانه ساحلی شیک، گیاه بامبو دیگر به سبک آسیایی استفاده نشده و بیشتر سبک پوشش گیاهی استوایی یافته است. وقتی به صورت گلدان گل از آن استفاده می شود، نمای دیگری به میز می دهد.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  این گیاه تاریخچه ای طولانی دارد و به فرهنگ چینی در 4000 سال قبل برمی گردد، البته وطن اصلی آن غرب آفریقا است. با آنکه این گیاه را اغلب به خانواده بامبوها نسبت می دهند، ولی در واقع رابطه نزدیکی با خانواده زنبق دارد و نام علمی گیاهشناسی آن Dracaena sanderiana است.

  این گیاه را می توان در خانه در کنار کلکسیونی از گلدان های مدرن و هنر انتزاعی بکار برد.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  ساقه های بهم پیچیده مدل جدیدی از بامبو هستند که محبوبیت آن را افزایش داده اند. می توان ساقه های صاف را دستکای کرد بطوریکه در اثر جهت نور و نیروی گرانش، به شکل مارپیچ رشد کنند. انجام این کار در منزل شاید ساده نباشد، ولی با کمی وقت و تحمل می توان گفت غیرممکن نیست.

  بامبوی بلندی که در خاک کاشته شده می تواند به اتاق سرسبزی بدهد و برای این کمد سبک آسیایی و آینه قاب طلایی کنار آن مکمل محسوب می شود.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  بامبوی این اتاق با تابلوی پشت آن هماهنگی فوق العاده و اسرارآمیزی خلق کرده است.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  در آشپزخانه سبک ترکی، قرار دادن یک بامبو به فضا حالتی قرون وسطایی داده است. بامبو جای کمی می گیرد و تأثیر بزرگی بر محیط می گذارد.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  آشپزخانه ای سنتی با کانتری وسیع حتماً به یک گیاه نیاز دارد. بجای گلدان گل از بامبو استفاده کنید و کنار آن ظروف سفالی قرار دهید.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  صاحب این خانه از شمعدان برای قرار دادن شمع و در عین حال شاخه های بامبو استفاده کرده است.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  شاخه های بلند و پیچیده بامبو روی این میز کوتاه بسیار عالی به نظر می رسند و با رنگ ها و اندازه های اتاق هماهنگی دارند. سبزی این بامبوها با رنگ های خنثی اتاق تکمیل شده است.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  گیاه بامبو و گلدان شیشه ای به این آشپزخانه زیبایی و تمیزی را هدیه داده است و می توان مدتها بجای گلدان گل از آن استفاده کرد.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  یک گلدان بامبو می توان نمایی مدرن به حمام بدهد، به شرطی که به دور از نور مستقیم آفتاب باشد.

  پرتال قاره رتبه شماره یک تبلیغات و نیازمندی در ایران

  راه های نگهداری از بامبوی خوش شانس:

  •  دما: بامبوی دمای 15 تا 25 درجه سانتیگراد را دوست دارد.
  • نور: سعی کنید نور غیرمستقیم برای آن فراهم کنید. بامبو بیشتر کم نوری را ترجیح می دهد تا پرنوری. اگر این گیاه شروع به رفتن به سمت نور کرد یا رنگ سبز برگ های آن کمرنگ شد، یعنی نور آن کم است.
  •  آب: هر یک تا دو هفته یکبار آب آن را عوض کنید. از آب معدنی برای آب دادن به آن استفاده کنید. آب شیر حاوی مواد شیمیایی و افزودنی هایی است که می توانند گیاه را مریض کنند یا بکشند. برای بامبوهای خاکی، سعی کنید خاک آنها را مرطوب نگه دارید.
  • خاک: از خاک گلدانی با زهکشی خوب استفاده کنید.
  • تغذیه: از کود مایعی که فروشنده توصیه می کند خریداری کنید و آن را رقیق کنید و هر دو ماه یک بار به آن کود بدهید. برای بامبوهای آبی از غذای گیاهی آکواریومی مایع استفاده کنید.
  • گلدان: بامبوی خوش شانس را در گلدان شیشه ای بلند یا گلدان سرامیکی بزرگ کنید. کاسه های کم عمق پیشنهاد نمی شوند. سطح آب آن باید همیشه حدود 3 تا 8 سانت باشد. هرچه آب بیشتری در گلدان بریزید ریشه های آن بیشتر می شوند و از بالاتر درمی آیند.
  • تکثیر: شاخه های جدیدی می توان از شاخه های اصلی تولید کرد. برش تمیزی از شاخه بزنید و بالای آن را با واکس ذوب شده مهر و موم کنید و این شاخه بریده را در آب بگذارید و به آب آن هورمون ریشه بزنید. آب آن را هر هفته عوض کنید.

  حل مشکلات بامبو:

  • اگر گیاه شما بوی بدی می دهد، احتمالاً بخاطر آلوده شدن آبش، شروع به فاسد شدن کرده است. گیاه را دور بیندازید و گیاه جدیدی بخرید یا بخش هایی از ساقه که سالم مانده را نجات دهید و آنها را در آب بگذارید تا ریشه بدهند. اگر جوانه های سالمی روی ساقه وجود دارد آنها را ببرید و در گلدان های دیگری بگذارید تا رشد کنند.
  • هرگز نگذارید برگ های مرده داخل آب بمانند، ریشه های سیاه را ببرید.
  • ریشه های رسیده اغلب قرمز هستند و نشانه بیماری گیاه نیستند.
  • زرد شدن برگ ها بخاطر نور مستقیم آفتاب، ریشه های فراوان، وجود کلر، نمک در آب یا کود زیادی در آن است.
  • قهوه شدن برگ ها معمولاً به معنای هوای خشک یا آلوده بودن آب است.
   
 • leftPublish
 • ۲۱:۲۰   ۱۳۹۲/۱۲/۸
  avatar
  نسیم جوون
  یک ستاره ⋆|544 |1149 پست
  بامبو واقعا گیاه قشنگیه....
  اون اولی رو این طوری بستن؟ یا خودش این مدلیه؟
 • ۱۳:۳۲   ۱۳۹۲/۱۲/۱۶
  avatar
  میترا
  یک ستاره ⋆|871 |1013 پست
  نه نسیم جون.به نظر میاد که دوتا دوتا به هم بستنشون و بهش مدل دادن. خیلی هم قشنگ شده.
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان