خانه
8.44K

نمره ی خوشبختی شماچنده؟؟؟

 • ۱۰:۴۰   ۱۳۹۳/۴/۱۰
  avatar
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|7775 |5225 پست
  1- وقتی مسابقه ای را می بازم از آن لذت نمی برم.

  Rدرست Qغلط  2 ـ وقتی کسی درباره من لطیفه ای می گوید از آن لذت می برم.

  Rدرست Qغلط  3 ـ وقتی کسی از دوستانم در حضور من جایزه ای را می برد خوشحال می شوم.

  Rدرست Qغلط  4 ـ اگر کسی در صف از من جلو بزند اعتراض می کنم.

  Rدرست Qغلط  5 ـ خیلی زود از سرگرمیها و تفریحات حوصله ام سر می رود

  Rدرست Qغلط  6 ـ اغلب روزها خیال پردازی می کنم.

  Rدرست Qغلط  7 ـ آرزوهای زیادی دارم.

  Rدرست Qغلط  8 ـ بیش از اندازه چاق هستم.

  Rدرست Qغلط  9 ـ از خواندن رمان لذت می برم.

  Rدرست Qغلط  10 ـ از خوابیدن متنفرم

  Rدرست Qغلط  11 ـ فکر می کنم جذاب هستم.

  Rدرست Qغلط  12 ـ انتقادات را به خوبی پذیرا می شوم.

  Rدرست Qغلط  محاسبه امتیازات:

  با توجه به جوابهای زیر ، در ازای هر جواب مشابه به خود یک امتیاز بدهید.

  1.غلط 2.درست 3.درست 4.غلط 5. غلط 6. غلط 7. غلط 8. غلط 9. درست 10. غلط 11. درست 12. درست  امتیاز 12 – 9 : نسبت به دیگران شما انسان خوشبختی هستید. میان انتظاری که از زندگی دارید و آنچه از آن می گیرید تعادلی برقرار کرده اید. اشخاص با امتیاز بالا ، مانند شما ، از تعادل اجتماعی خوبی بهره مندند. شما از آن جهت مورد توجه دیگران قرار دارید که از سیاست "زندگی کن و بگذار زندگی کنند" پیروی می کنید.  امتیاز 8 – 5 : شما فراز و نشیبهای خودتان را دارید. اما در اغلب مواقع به شکل متعادل و متوسطی خوشبخت هستید. اشتیاق سوزانی برای تغییر دادن زندگی تان ندارید. شما اگر با اشخاص خوشبخت تر از خود معاشرت کنید در وضعیت بهتری قرار می گیرید.  امتیاز 4 – 0: می توانید به مراتب خوشبخت تر از این باشید. جوابهای خود را مرور کنید. سعی کنید ببینید چه می توانید بکنید تا از این که هستید بهتر شوید.  توضیحات:

  این پرسشنامه براساس اهتمام دکتر تئو لنتز ، مدیر سابق انجمن پژوهشهای شخصیتی در سن لوییز میسوری تهیه شده است. دکتر لنتز بزرگ ترین پژوهش درباره خوشبختی را انجام داده. اشخاصی که مورد بررسی قرار گرفتند زنان و مردانی بودند که طیف سنی 16 تا 50 سال را تشکیل می دادند. حداقل تحصیلات این اشخاص دوازده سال بود. دکتر لنتز براساس ارقام و اطلاعاتی که به دست آورد به "معیار خوشبختی" دست یافت. مباحث دوازده گانه زیر را به دقت بخوانید تا در این مورد اطلاعات بهتری به دست آورید.  1 ـ غلط. انسان خوشبخت حتی اگر چیزی را از دست بدهد ، باز هم خودش را دوست دارد. او می داند که خصوصیات مطلوب و تحسین برانگیز دیگری دارد و با اتکا به آنها برای خود تصویر ذهنی مثبتی درست می کند.  2 ـ درست. اشخاص خوشبخت به راحتی بیشتری می توانند به خودشان بخندند ، زیرا از تصویر ذهنی مطلوبی برخوردارند. آنها خودشان را بیش از اندازه جدی نمی گیرند.  3 ـ درست. انسان شاد و خوشبخت با دیگران برخوردی همدلانه دارد. او به قدر کافی احساس خوب دارد و از این حیث به کسی غبطه نمی خورد.  4 ـ غلط. انسان خوشبخت می تواند تا حدودی رفتارهای ناخوشایند دیگران را تحمل کند.  5 ـ غلط. نسبت به کسی که خشنود و خوشحال نیست ، انسان خوشبخت از انعطاف لازم برخوردار است. او به راحتی مایوس نمی شود. می تواند زمانهای ناراحتی را تحمل کند و به هدفهای خود برسد.  6 ـ غلط. انسان خوشبخت برای جبران ذهنیتی بد در خیال فرو نمی رود.  7 ـ غلط. افراد خوشبخت آرزوهای زیادی ندارند و با آنچه دارند راضی هستند.  8 ـ غلط. اگر خوشبخت باشید ، در چیزی افراط نمی کنید. افراد پرخور اغلب احساس خوشبختی نمی کنند.  9 ـ درست. افراد خوشبخت آن قدر انعطاف پذیر هستند که از واقعیت فاصله بگیرند و از تصورات دیگران لذت ببرند.  10.غلط. دلیلش روشن نیست ، اما اشخاص خوشبخت به راحتی بیشتری می خوابند. شاید برای آنان که احساس خوشبختی نمی کنند پایان دادن به روز از آن رو سخت است که لحظات لذت بخش کافی را تجربه نکرده اند. از این رو دیرتر می خوابند تا شاید لحظه خوشایندی را تجربه کنند.  11. درست. افراد خوشبخت پذیرای خود هستند و در مقام لعن و نفرین خود حرف نمی زنند. افراد غیرخوشبخت اغلب تصویر جسمانی بدی دارند و درباره خود اندیشه منفی دارند.  12. درست. افراد خوشخبت وقتی اشکالاتشان برملا می شود چیزی از خود کم نمی کنند. آنها می توانند بدون اینکه حالت تدافعی بگیرند ، انتقادات را قبول کنند. • leftPublish
 • ۱۹:۰۹   ۱۳۹۳/۴/۱۱
  avatar
  **شادی**
  دو ستاره ⋆⋆|5100 |2321 پست
  منم 8
 • ۲۲:۳۳   ۱۳۹۳/۴/۱۱
  avatar
  آزِِِِیـــــــــــنـاااا
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|13810 |7289 پست
  من.۷شدم
 • ۱۳:۴۴   ۱۳۹۳/۴/۱۵
  avatar
  pari san
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|7775 |5225 پست
  همگی شاد باشید !
 • ۱۳:۱۶   ۱۳۹۳/۴/۱۶
  avatar
  اگرین غلامی
  کاربر فعال|324 |318 پست
  منم 6 شدم
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2023 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان