خانه
2.3K

وقتی برق، موهاي‌تان را می‌گیرد

 • ۱۴:۴۹   ۱۳۹۲/۵/۶
  avatar
  کاربر فعال|324 |534 پست
   
  الکتریسیته ساکن، هنگام شانه زدن یک مشکل عمومی است که بسیاری از افراد آن را تجربه مي‌کنند. اغلب این مسئله باعث بروز مشکل نمي‌شود ولی برایبعضی مردم قضیه جدی‌تر است.

  اگر چه نمي‌توان به طور کامل الکتریسیته موها را برطرف کرد اما مي‌توان آن را به میزان زیادی کاهش داد. یک راهکار ساده، استفاده از اسپری مو است. با اسپری مو مي‌توان موها را بهتر شانه کرد.
  ژل نیز بسیار موثر و در آراستن موها نیز مفید است.
  فرش، موکت و جوراب، انتقال‌دهنده‌های بد الکتریسیته هستند، به خصوص با شانه زدن موها الکتریسیته ایجاد و در بدن شما ذخیره مي‌شود. الکتریسیته ساکن باعث بروز شوک الکتریکی مي‌شود.
  اگر شما کف زمین بایستید و الکتریسیته بدن به زمین منتقل شود، الکتریسیته ساکن بدن منجر به بروز شوک الکتریکی حین شانه زدن موها نمي‌شود.
  اگر همچنان با این راهکارهای ساده هنوز الکتریسیته مو دارید، بدانید خشکی محیط و خشکی بیش از حد موها در بروز این حالت دخیل است، به خصوص اگر موها با موادی نظیر پلاستیک، فیبرهای سنتتیک یا پشم در تماس باشد، وسعت زیادی از الکتریسیته ساکن رخ مي‌دهد.
  اولین راهکار، استفاده نكردن از شانه‌های پلاستیکی است. این کار از پرواز کردن موها جلوگیری مي‌کند. بنابراين بهتر است از شانه‌های چوبی استفاده شود.

  جلوگیری از خشکی موها
  راهکار دوم، ممانعت از بروز خشکی بیش از حد موهاست. خشكي مو تقریبا با انواعی از روغن‌ها برطرف مي‌شود؛ مثلا کاربرد روغن زیتون، بادام یا نارگیل روی موها در روز، سپس شستن آن در شب، حداقل 2 بار در هفته مفید است.
  اگر تا الان از نرم‌کننده مو استفاده نمي‌کردید، شاید وقت آن رسیده باشد که این کار را انجام دهید. این کار کمک مي‌کند تا از شر الکتریسیته خلاص شويد. جنس موهاي‌تان چه خشک باشد، چه چرب یا معمولی، همچنان مي‌توانید از نرم‌کننده استفاده کنید. فقط سعی کنید نرم‌کننده به ریشه‌ها و کف سر برخورد نکند. نرم‌کننده را روی ساقه مو بزنید تا هم الکتریسیته نداشته باشد و هم موهاي‌تان روغنی، چرب و بی‌حالت نشود. کاندیشنرهای جدید، محافظ خوبی برای موهاست اما آن‌قدر انواع مختلف و با ادعاهای گوناگون وجود دارد که اکثر مصرف‌کنندگان را گیج مي‌کند.
  مسئله اساسی این است که هر نوع کاندیشنر موها را نرم و مرتب و به گره نخوردن موها کمک مي‌کند، با الکترواستاتیک که موها را «پف» مي‌کند، مقابله مي‌كند و به قدرت انعکاسی، درخشندگی و توان موهای خشک و آسیب‌دیده مي‌افزاید.

  از کاغذ خشک‌کن استفاده کنید
  کاغذ خشک‌کن نيز در این‌جا به کمک شما خواهد آمد. کاغذ خشک‌کن را در امتداد موها قرار دهيد و از سمت ریشه، پایین بياوريد و روی ساقه‌ها بکشید و تا نوک موها بروید. اگر جنس موهاي‌تان نازک و چرب است، سعی کنید کاغذ خشک‌کن با کف سر شما تماس پیدا نکند. یک تکه کاغذ خشک‌کن استفاده شده خیلی بهتر کار شما را راه مي‌اندازد تا یک تکه کاغذ خشک‌کن نو.
  استفاده از لوسیون نیز به خارج شدن الکتریسیته از روی موها کمک مي‌کند اما هنگام استفاده از لوسیون نباید آن را مستقيم روی موها بمالید، چراکه این کار سبب مي‌شود موهاي‌تان چرب و روغنی به نظر برسد. به این منظور باید ابتدا لوسیون را روی دست‌های خود بمالید سپس به موها بزنید. از تماس لوسیون به کف سر جدا خودداری كنيد. اگر جریان الکتریسیته موجود در موهاي‌تان زیاد نباشد، همین کار آن را به طور کلی از بین مي‌برد. مالیدن مستقیم لوسیون به پوست سر، به ویژه برای موهای چرب توصیه نمي‌شود. این کار سبب مي‌شود موهاي‌تان چرب و صاف به نظر برسد.
  محصولات دیگری که کاربردهای دیگری دارد، به از بین بردن الکتریسیته موها نیز کمک مي‌كند؛ ژل، موس و تافت. این محصولات همه و همه در از بین بردن الکتریسیته مفید است.
  اگر حالت موهاي‌تان خراب نمي‌شود و قرار نیست از خانه بیرون بروید، مي‌توانید از چند قطره آب نیز استفاده کنید.
  اگر یک اسپری دست‌ساز خانگی را که شامل 10 پیمانه آب و 1 پیمانه نرم‌کننده است، به آرامی به موهای خود اسپری کنید، هم مي‌تواند پیچ و تاب‌های زیبایی به موهای شما بدهد و هم مي‌تواند الکتریسیته موهاي‌تان را از بین ببرد. این کار برای افرادی که دارای موهایی نازک و شکننده هستند، پیشنهاد نمي‌شود، چرا که این امر سبب مي‌شود موهای آنها صاف، بی‌حالت و چرب به نظر برسد.


                       
 • leftPublish
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان