خانه
18.8K

چه طور اعصاب شوهرتان را آرام كنید؟

 • ۱۳:۳۷   ۱۳۹۱/۷/۱۹
  avatar
  کاربر جديد|44 |57 پست
  نوشیدنی‌هایی كه به‌صورت طبیعی یا صنعتی آنها را تهیه و برای افزایش رطوبت بدن و كاهش دمای بدن‌مان استفاده می‌كنیم اما علاوه بر این نوشیدنی‌ها كه بیشتر آنها از آبمیوه و عصاره انواع و اقسام میوه‌های تابستانی تهیه می‌شوند، می‌توانید از عرقیات گیاهی نیز بهره ببرید.

  تهیه شربت از عرقیات گیاهی علاوه بر آنكه می‌تواند از عطش و دمای بدنتان بكاهد می‌تواند فواید متعددی برای سلامت جسم و روح شما داشته باشد. در روزهای باقیمانده از تابستان این شربت‌های گیاهی را در كنار اعضای خانواده خود تهیه كرده و تابستانی خنك و سالم را با عرقیات گیاهی تجربه كنید.

  با شاه‌تره با نشاط شوید
  اگر قصد دارید در یك روز تعطیل از گروهی از دوستان و آشنایان‌تان پذیرایی كنید انتخاب شربت گیاهی شاه‌تره یكی از بهترین گزینه‌هاست. عرق شاه‌تره به این جهت كه نشاط آور، خنك‌كننده و صفرا بر است می‌تواند یكی از بهترین گزینه‌ها برای پذیرایی از مهمانان‌تان باشد. طعم این عرق گیاهی ملایم است و بوی بسیار مطبوعی دارد. می‌توانید این شربت را به تنهایی یا همراه خاكشیر آماده كرده و از مهمانان‌تان پذیرایی كنید. در صورتی كه از این عرق گیاهی به‌صورت روزانه مصرف كنید، می‌توانید عملكرد كبد را تقویت كرده و از خاصیت ضد‌نفخ و اشتهاآوری آن نیز بهره‌مند شوید.

  اعصاب شوهرتان را تقویت كنید
  اگر همسرتان بعد از یك روز كاری سخت و گرم به منزل برگشته و نیاز به یك نوشیدنی خنك و گوارا دارد، بهترین گزینه برای او استفاده از عرق بیدمشك است. این عرق گیاهی درصورتی كه به‌صورت خنك سرو شود، علاوه بر آنكه او را خنك و آسوده می‌كند موجب آرامش و از بین رفتن تنش‌ها و استرس‌های كاری‌اش نیز می‌شود. عرق بیدمشك علاوه بر این به‌عنوان داروی گیاهی مقوی قلب و تنظیم‌كننده تپش قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر عرق بیدمشك، شربت گلاب نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای كاهش استرس و تنش‌های كاری همسرتان باشد.

  اگر زیاد میوه می‌خورید، بخوانید
  افرادی كه در فصل تابستان به دلیل گرمی هوا دائم در حال نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها و مصرف میوه‌های مختلف تابستانی به‌ویژه هندوانه هستند بهتر است در طول روز یك بار شربت نعناع كه ضد‌نفخ و درد معده است بنوشند. برای تهیه این شربت می‌توانید مقداری عرق نعناع و اندكی سكنجبین را در نصف لیوان آب بریزید و به‌صورت روزانه میل كنید.

  شربت سكنجبین، ویژه عصرهای آتشین
  نوشیدن شربت سكنجبین به‌دلیل خاصیت و طبع سرد و خنكی كه دارد موجب كاهش حرارت بدن و از بین رفتن گرمای درونی می‌شود.
  به این ترتیب فرد بعد از نوشیدن این شربت احساس راحتی و خنكی می‌كند. بهتر است این شربت را به‌صورت خنك در كنار یخ سرو كرد و مقداری خیار رنده شده نیز در آن ریخت تا علاوه‌بر رفع تشنگی، التهاب‌های ناشی از گرما را در بدن تسكین دهد.

  شربت آویشن تسكین كوفتگی‌ها
  شربت آویشن اگر چه طعم چندان شیرینی ندارد اما می‌تواند عرقی گیاهی و بسیار مفید برای كاهش خستگی‌ها و كوفتگی‌های شما باشد. این نوشیدنی گیاهی درصورتی كه با كمی آب و سكنجبین تركیب شود، می‌تواند مفیدترین نوشیدنی روزهای تابستان شما باشد. این شربت علاوه بر آنكه مقوی قوه بینایی است، دردهای مفصلی و سیاتیك را برطرف می‌كند و برای بهبود تنفس و تقویت مجاری تنفسی نیز بسیار مفید است.

  سردردهای تابستانی را آرام كنید
  در روزهای گرم تابستان به‌ویژه روزهایی كه مجبورید زیر نور و تابش خورشید به محل كار بروید یا برای خرید از خانه خارج شوید، حتما شربت خاكشیر بنوشید. نوشیدن شربت خاكشیر كه با مقداری گلاب و شكر طعمدار شده باشد تاثیر زیادی در كاهش حرارت بدن، تسكین سردرد، بی‌حالی و سرگیجه ناشی از گرما دارد. این شربت علاوه بر این مقوی معده و هاضمه بوده و در رفع التهاب‌های كلیه و مجاری آن بسیار موثر است.

  شربتی برای شب‌هایی كه بی‌خواب می‌شوید
  تهیه شربت سنبل‌‌الطیب بسیار ساده است. برای تهیه این شربت كافی است نصف لیوان عرق را با نصف لیوان آب مخلوط كرده و یك قاشق غذاخوری سكنجبین و یك قاشق غذاخوری تخم شربتی یا خاكشیر به آن اضافه كنید. این شربت اگر چه طعم چندان شیرینی ندارد اما در صورتی كه مصرف‌كننده پرهیز غذایی خاصی نداشته باشد، می‌تواند با سكنجبین بیشتر آن را شیرین كند. این شربت برای درمان تحریكات عصبی و تسكین اعصاب بسیار مفید است و به‌عنوان یك آرام‌بخش و خواب‌آور گیاهی مطمئن برای شب‌های بی‌خوابی بسیار مفید است.

  به همراه شیرینی عرق هفت گیاه بنوشید
  اگر علاقه‌مند به مصرف انواع شیرینی‌ها هستید و در عین حال به سلامت خود اهمیت می‌دهید بهتر است پس از مصرف شیرینی در طول روز یك لیوان عرق هفت گیاه بنوشید. نوشیدن این عرق گیاهی همراه یك قاشق خاكشیر كمك می‌كند تا میزان قند خون شما تنظیم شود. توجه داشته باشید كه این توصیه تنها برای افرادی كه در شرایط طبیعی قرار دارند توصیه می‌شود و افراد مبتلا به دیابت و بیماری قند باید براساس تجویز پزشك از داروهای خود مصرف كنند و هرگز تغییری در برنامه درمانی خود بدون مشورت پزشك ایجاد نكنند.

  شربت كاسنی و رفع ناراحتی‌های پوستی
  یكی از ویژگی‌های شربت‌ها و عرق‌های گیاهی آن است كه می‌توان با دوهدف مختلف از آن‌ها بهره‌برداری كرد. به این ترتیب كه با نوشیدن آنها به‌صورت خنك می‌توان حرارت و دمای بدن را كاهش داد و از شدت گرمای بدن كم كرد و در عین حال می‌توان از خواص مفید گیاهی كه عرق آن تهیه شده نیز بهره برد. شربت كاسنی نیز یكی از این شربت‌های گیاهی است كه با تركیب آب و یك قاشق غذاخوری خاكشیر و سكنجبین بسیار فرح بخش است. این شربت علاوه بر تقویت كبد، برای درمان یبوست و درمان بیماری‌های پوستی و افزایش نشاط و شادابی پوست بسیار موثر است.

  با عرق هل خوشبو شوید
  عرق هل كه از دانه‌های معطر و خوشبوی هل تهیه می‌شود در گروه عرقیاتی قرار می‌گیرند كه طعم چندان شیرینی ندارند اما می‌توانید این عرق را با تركیب آب و سكنجبین و خاكشیر خوش طعم و گوارا كرده و از آن در عصرهای تابستان به جای آب و دیگر نوشیدنی‌‌ها استفاده كنید. این عرق ضمن آن‌كه مقوی معده و مسكن دردهای عصبی است برای برطرف كردن بی‌خوابی بسیار مفید است و بسیاری از درمانگران نوشیدن آن را برای تسكین سردردهای عصبی بسیار مفید می‌دانند.

  این نكات را فراموش نكنید
  * نگهداری از عرق و شربت گیاهی شرایط خاصی دارد كه درصورتی كه این شرایط رعایت نشود خواص این نوشیدنی‌ها تحت‌تاثیر آن كم شده یا به‌طور كلی از بین می‌رود.
  * بهترین روش برای نگهداری عرقیات گیاهی، نگهداری آن‌ها در ظروف شیشه‌ای تیره رنگ یا آلومینیومی است به‌گونه‌ای كه در آنها به طور كامل بسته شود.
  * برخی از عرقیات مانند گلاب و هل در مقابل نور خورشید و گرمای آن عطر و خاصیت خود را از دست می‌دهند. بنابراین سعی كنید این عرقیات را دور از تابش خورشید و در مكانی خنك قرار دهید.
  * عرقیات متناسب با شرایطی كه تهیه و تولید می‌شوند از یك تا 3 سال تاریخ مصرف دارند. بنابراین هنگام مصرف عرقیات گیاهی به تاریخ انقضای آنها دقت كنید.
  * از نگهداری عرقیات گیاهی در مكان گرم و مرطوب پرهیز كنید. این مكان‌ها خاصیت عرقیات را از بین می‌برد.
  * برای مصرف عرقیات تلخ مانند عرق نعناع، عرق بید یا عرق كاسنی می‌توان از عسل، نبات، سكنجبین یا كمی آبمیوه استفاده كرد.

 • leftPublish
 • ۱۰:۰۰   ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
  avatar
  nil oo far teh
  کاربر فعال|230 |391 پست
  پــــــس کـــی اون موقـــع عصاب مـــا خانومـا رو آروم کــــــــٌنه ؟!؟
 • ۱۱:۰۶   ۱۳۹۲/۱۲/۲۹
  avatar
  پروانه
  چهار ستاره ⋆⋆⋆⋆|4627
  مونا جون دستت درد نکنه. نمیدونم چجوری لایکت کنم که دلم خنک شه . بوس فراوون. خیلی لایک. گل گفتی
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان