خانه
9.72K

چگونه شوهر خود را خوشحال کنیم؟

 • ۱۲:۰۰   ۱۳۹۱/۹/۷
  avatar
  کاربر فعال|58 |271 پست
   
  خوشحال کردن شوهر
   
   
  وفاداری و علاقه شما به همسرتان در زمان های سختی و مشکلات اثبات می شود لذا زمانی که شوهرتان دچار شکست شغلی، بیماری، بدهکاری و ... می شود از او حمایت کنید.
   
  در این مطلب به نکات و مواردی اشاره خواهد شد که به شما کمک می کند هر چه بیشتر محبوب همسرتان شوید و روابط زناشویی تان، بیش از پیش مسالمت آمیز و توام با خوشحالی و نشاط گردد.
   
  عموماً نکات و مطالبی که در اختیار زوجین قرار می گیرد، برگرفته از متون اروپایی و آمریکایی است که به طور قطع تفاوتهای فرهنگی، اعتقادی و نگرشی بسیاری با ما ایرانیان مسلمان دارند. در فرهنگ و تمدن ما ایرانیان مسلمان، علاوه بر تأکید و اهمیت فراوانی که بر کیان خانواده داده شده است، وظایفی خاص و منحصر به فرد به هر یک از زوجین واگذار می شود که رعایت آن نقش بسزایی در رضایت زناشویی خواهد داشت.
   
  فراموش نکنید که شما نه تنها یک زن ایرانی بلکه یک زن مسلمان بوده و با زنان سایر کشورهای دنیا متمایز بوده و حتی به جرأت می توان گفت منحصر به فرد هستید چرا که تعهد، عفاف، مسئولیت پذیری، فداکاری و ... که در یک زن مسلمان ایرانی مشاهده می شود، در هیچ یک از زنان سایر ملل دیده نمی شود. زنان ما نه تنها دارای فرهنگ و تمدن غنی ایرانی هستند بلکه این فرهنگ و تمدن با آموزه های اسلامی و اعتقادی آنان نیز درآمیخته است.
   
  از سوی دیگر مردان ایرانی نیز در وفاداری، مسئولیت پذیری، سخت کوشی و خانواده دوستی از منحصر به فردترین مردان دنیا هستند؛ لذا آموزه های تربیتی زنان و مردان ایرانی باید مختص خود آنان باشد و نه الگوبرداری از دیدگاههای روان شناسان غربی. در ادامه نکات کلی شیوه های همسرداری به شما بانوان ایرانی ارائه می گردد:
   
  1 - میزبانی جذاب باشید
  پس از بازگشت همسرتان از مسافرت، محل کار، دانشگاه و... با روی خوش به استقبال او رفته با چهره ای بشاش و خنده رو با او سلام و احوال پرسی کرده و بهترین لباسهایتان را برای همسرتان بپوشید، عطر بزنید و به ظاهر خود رسیدگی کنید. در مورد اتفاقات و خبرهای خوشی که در طی روز دیده یا شنیده اید صحبت کنید و اخبار و ناگوار را به زمانی بعد از استراحت همسرتان موکول کنید. تلاش کنید تا در حد توانتان فضای منزل را برای استراحت همسرتان مهیا کنید.
   
  2 - با صدایی آرام و ملایم با همسرتان صحبت کنید.
  حتی در بدترین شرایط هم بر سر شوهر خود فریاد نکشید.
   
  3 - همیشه بوی خوش داشته باشید و به زیبایی ظاهرتان توجه کنید
  به تناسب اندام و بهداشت جسمانی خود توجه داشته باشید. بهترین لباسها و پوششها را نزد همسر خود داشته باشید ، نه اینکه لباسهای زیبایتان را مختص مهمانی ها و مجالس کنار بگذارید. اجازه ندهید همسرتان شما را با ظاهری نامرتب و ژولیده ببیند. از آرایشهای حرام به شدت بپرهیزید (یعنی در مقابل نامحرم ظاهری مناسب و عفیف داشته باشید و زیبایی هایتان را مختص همسرتان بدانید).
  از رنگها، لباسها و آرایشهایی استفاده کنید که مورد علاقه همسرتان است و هر چند وقت آرایش ظاهر، لباسها و موهای خود را تغییر دهید ( البته فراموش نکنید که در این زمینه حتماً به توانایی اقتصادی همسرتان توجه داشته باشید ).
   
  4 - راضی به رضای خداوند باشید
  به خاطر درآمد کم همسرتان غمگین و افسرده نباشید و با او درگیر نشوید و خودتان را آزار ندهید. برای کنار آمدن بهتر با این وضعیت به زندگی افراد کم درآمدتر از خود توجه کنید و نعمتهایی را (سلامتی و خانواده خوب و...) که خداوند به شما داده، شکر گذار باشید و به خاطر داشته باشید که ثروت واقعی در ایمان و تقواست.
   
  5 - تحت تاثیر تجملات زندگی اطرافیان خود قرار نگیرید
  خانه و زندگی خود را همان طور که هست دوست داشته باشید و از همسر تان تقاضاهایی فراتر از توان و قدرت مالی اش نداشته باشید. در مقابل به همسرتان کمک کنید تا هر ماه پس انداز هر چند اندکی ذخیره کند و از طرف دیگر او را تشویق کنید تا به افراد نیازمند و فقیر کمک کند.
   
  6 - از همسر خود تشکر و قدردانی کنید
  درست است که مردان مسئول تأمین هزینه های زندگی زن و فرزندان هستند اما این مساله به معنای نادیده گرفتن تلاشها و زحمات مردان نیست. از همسر خود به خاطر تلاشهای بی شائبه اش تشکر و تقدیر کنید. نتیجه این رفتار، عشق و علاقه بیشتر شوهرتان نسبت به شما و خانواده خواهد بود.
   
  7 - وفاداری خود را به همسرتان اثبات کنید
  وفاداری و علاقه شما به همسرتان در زمان های سختی و مشکلات اثبات می شود لذا زمانی که شوهرتان دچار شکست شغلی، بیماری، بدهکاری و ... می شود از او حمایت کنید. این حمایت می تواند شامل حمایت و توجه عاطفی تا کار کردن شما در بیرون از منزل ( برای کمک اقتصادی به همسر) را شامل شود.
   
  8 - زمانی که عصبانی است او را بشاش نمائید
  قبل از هر کاری از چیزهایی که او را عصبانی می کند پرهیز کنید، اما چنانچه این اتفاق افتاد با استفاده از تکنیک های زیر سعی کنید او را آرام کنید:
   
  1 _ اگر اشتباهی از شما سرزده و مقصر هستید غرور را کنار بگذارید و عذرخواهی نمایید
  2 _ اگر او مقصر است آنگاه :
  _ به جای غر زدن سعی کنید آرام باشید
  _ هرگز کاری نکنید که همسرتان مجبور باشد بین شما و خانواده اش یکی را انتخاب کند
  _ صبر کنید تا عصبانیت او فروکش کند و سپس با آرامش و مهربانی در مورد مشکل بوجود آمده با او صحبت کنید.
  3 _ اگر عصبانیت وی عامل خارجی دارد:
  _ تا فروکش کردن خشم او ساکت بمانید.
  _ از پرسیدن پرسش های زیاد و طولانی پرهیز کنید و تنها سعی کنید با سؤالات کوتاه بفهمید که چه اتفاقی افتاده است مثلاً بپرسید: ممکن است به من بگویید چه اتفاقی افتاده؟ چرا این قدر عصبانی هستید؟ دوست دارم کمک کنم. همه چیز را به من بگو.
  _ وظیفه سرپرستی خود را هنگام غیبت ایشان به خوبی انجام دهید.
   
  9 - رازدار باشید
  از گفتن آنچه شوهرتان دوست ندارد بقیه افراد فامیل از آن مطلع شوند خودداری کنید. از منزل و بچه ها به خوبی مراقبت نمائید. مواظب دارایی ها و مخارج خانواده باشید.
  با هماهنگی و اطلاع شوهرتان کارهای خارج از خانه را انجام دهید. با افراد یا اقوامی که شوهرتان با آنها رابطه ی خوبی ندارد در ارتباط و یا رفت و آمد زیاد نباشید. در غیاب ایشان با والدین و اقوام شان خوش رفتار باشید.
  _ با دوستان و اقوام ایشان محترمانه رفتار کنید.
  _ با مهمان های شوهرتان با رویی گشاده رفتار کرده و به خوبی از آنها پذیرایی کنید.
  _ از هر گونه مشکل با اقوام و خویشاوندان شوهرتان بپرهیزید.
  _ هرگز کاری نکنید که او مجبور باشد بین شما و خانواده اش یکی را انتخاب کند.
  _ شوهرتان را تشویق کنید که با اقوامش در ارتباط باشد و آنها را به منزلتان دعوت کنید.
  _ با خانواده شوهرتان به صورت تلفنی، حضوری و ... در ارتباط مستمر باشید، به آنها هدیه بدهید و در مواقع نیاز به آنها کمک نمایید.
   
  10 - صبور باشید و از شوهرتان حمایت عاطفی نمائید
  هنگامی که با تنگدستی و شرایط مالی سخت مواجه می شوید، هنگام ابتلا به حوادث ناگوار برای اقوام، نزدیکان و یا والدین از قبیل تصادف، بیماری یا مرگ و نیز هنگامی که او با شما کمی غیرعادی برخورد می کند صبور باشید و حمایت عاطفی خود را از او دریغ نکنید.
   
  11 - خانه دار خوبی باشید
  دکوراسیون خانه را با نظر یکدیگر بچینید و به نظافت خانه برسید. غذاهای سالم و مورد علاقه شوهرتان را تهیه کنید و در تربیت فرزندان دقیق و کوشا باشید.
 • leftPublish
 • ۰۵:۳۹   ۱۳۹۱/۹/۱۶
  avatar
  **ملیح**
  کاربر فعال|25 |278 پست
 • ۱۸:۴۵   ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
  avatar
  نسیم جوون
  یک ستاره ⋆|544 |1149 پست
  من که خدا رو شکر دوس پسرم خوشحال سر خوده امیدوارم تا شوهرم میشه همینجوری بمونه
 • ۲۱:۳۳   ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
  avatar
  میترا
  یک ستاره ⋆|871 |1013 پست
  نمی دونم تو جاهای دیگه دنیا چجوریه ولی واقعا مواردی که نوشتی همشون خیلی مهمن مخصوصا خانه داری برای همه آقایون ایرانی خیلی مهمه
 • ۱۲:۱۱   ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  avatar
  مریم
  دو ستاره ⋆⋆|843 |2439 پست
  موافقم با میترای عزیز
  1000 ta like
 • ۱۲:۵۰   ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  avatar
  بهارناز
  کاربر فعال|62 |238 پست
  پس آقایون چی؟ اونا فقط باید سرویس گیرنده باشن!
 • leftPublish
 • ۱۴:۲۰   ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  avatar
  مریم
  دو ستاره ⋆⋆|843 |2439 پست

  میترای : 
  نمی دونم تو جاهای دیگه دنیا چجوریه ولی واقعا مواردی که نوشتی همشون خیلی مهمن مخصوصا خانه داری برای همه آقایون ایرانی خیلی مهمه

  میترا من فکر کردم منظورت اینه که باید اونا هم بلد باشن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  به نظر من آقایون توی کارای خونه باید به خانوما  نه تنها باید کمک کنن بلکه باید وظیفه خودشونم بدونن !!!!!!!!!!!!!
 • ۱۴:۳۶   ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  avatar
  sara* *
  کاربر فعال|58 |268 پست
  آقایون که باید توی کارای خونه کمک کنن اونا دارن مثل ما زندگی می کنن

  تازه کار خونه سخت ترم هست از کار بیرون خیلی
 • ۱۵:۴۴   ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  avatar
  نسیم جوون
  یک ستاره ⋆|544 |1149 پست
  منم فکر می کنم وظیفه خانوم نیست. مگر اینکه یه خانوم خانه دار باشه و بیرون از خونه کار نکنه
 • ۱۵:۴۸   ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
  avatar
  میترا
  یک ستاره ⋆|871 |1013 پست
  مریم جون من منظورم این بودش که آقایون خیلی اهمیت میدن به اینکه خانومشون خونه داریش خوب باشه البته اینکه شماها می گید هم خوب و ایده آله اما خب خیلی از آقایون اینجوری نیستن
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان