خانه
3.72K

انواع لایت‌ها

 • ۱۰:۳۲   ۱۳۹۲/۵/۲۸
  avatar
  کاربر فعال|324 |534 پست


  ابتدا با انواع لایت‌های آشنا شوید و سپس رنگ موی دلخواه خود را انتخاب کنید.


  لو لایت (low light):  بطور کلی مفهوم آن این است که بر روی موهای روشن، تکه‌های تیره در می‌آوریم. این کار می‌تواند با فویل‌یا کلاه مش انجام شود. لو لایت بر روی موهای اروپائی‌ها به آسانی با رنگ انجام می‌شود که نتیجه‌ی آن بسیار زیباست بر روی موهای آسیایی‌ها بیشتر مواقع ای کاربرد دارد که مو بسیار روشن شده و زردی زیاد آن نوعی زنندگی ایجاد کرده است در این صورت آرایشگر می‌تواند با پیشنهاد لولایت چهره‌ی مشتری را از‌یکنواختی درآورد و با ایجاد رفله‌های تیره، نوعی سایه روشن زیبا بر روی موی مشتری ایجاد کند . که نتیجه‌ی آن در مرحله‌ی اول جوانتر شدن چهره‌ی فرد و در مرحله‌ی دوم موهای روشن‌یکنواخت، درخشان تر به نظر می‌رسد و جذابیت چهره بیشتر می‌شود.

  رگه‌های تیره می‌تواند از پایه‌های 3 و 4 از هر سری رنگ و به دلخواه با توجه به رنگ چهره و موی مشتری انتخاب شود . این کار به سلیقه‌ی فرد بستگی دارد . به عنوان پیشنهاد می‌توانید از سری رنگهای گرم طلایی و شکلاتی از پایه‌های 3‌یا 4 بر روی موهای بلوند و روشن استفاده کنید. نوعی‌هارمونی زیبا ایجاد می‌کند .
  همچنین از کاربردهای لولایت زمانی است که فرد مو را بلوند کرده و حالا رشد‌یک‌یا دو سانتی ریشه دارد. می‌توانید هم رنگ ریشه‌ی مو تکه‌های باریک تیره در بیاورید . اگر رنگ ریشه‌ی مو تیره است از پایه‌ی قهوه ای متوسط و قهوه ای روشن استفاده کنید. بدین ترتیب تا مدتی طولانی تر موهایتان همچنان زیبا و مرتب و فانتزی به نظر می‌رسند.


  های لایت (high light):‌  های لایت برعکس لولایت است .‌یعنی بر روی موهای تیره رگه‌های روشن تر در می‌آوریم. در‌های لایت با رنگ تا حدود سه درجه و با دکلره تا هشت درجه مو را روشن تر می‌کنند و تکه‌های بسیار روشن مثل انواع بلوند‌های دودی ، زیتونی، کاهی ، مرواریدی و رنگهای خاص مانند مسی ، صورتی، قرمز، سورمه ای .... ایجاد می‌کنند.
  اگر تفاوت رنگ موی پایه و تکه‌های انتخابی تا حدود 3 درجه باشد ( که توسط رنگ مو ایجاد می‌شود ) به آن در اصطلاح عموم‌های لایت و اگر این تفاوت رنگ تا هفت درجه باشد به آن مش می‌گویند. ( که با استفاده از دکلره ایجاد می‌شود ).  این تصویر نشان دهنده‌ی‌های لایت و لولایت است‌ های لایت با بلوند روشن و لو لایت با رنگ قهوه ای پایه‌ی ۳
  سان لایت:  به دو حالت ایجاد می‌شود.

  1- در این روش زمینه‌ی مو بسیار روشن است و روی این موی بسیار روشن باز تکه‌های روشن تر در می‌آویم . در این نوع سان لایت از دو رنگ استفاده می‌شود. رنگ بلوند بسیار روشن و نارنجی البته پایه‌ی ضعیف نارنجی ( از رنگ ژله ای نارنجی روشن استفاده می‌کنیم).
  2- در این روش بیضی بالای سر(از رستنگاه تا تاج سر) بلوند ( دکلره ) می‌شود که پهنای آن بسته به سلیقه‌ی شخصی افراد است . بهتر است که زمینه‌ی مو بسیار روشن باشد زیرا‌هارمونی زیبا ایجادمی کند ولی عده ای هم بر روی موهای پایه‌ی متوسط‌یا تیره این نوع سان لایت را نیز دوست دارند. من خودم شخصا حالت دوم (‌یعنی بر وری موهای تیره ) این مدل را نمی پسندم. البته سلیقه‌ی افراد متفاوت است و فرم و استیل مو و آرایش هر فرد با توجه به سن و سال و شخصیت اجتماعی افراد فرق می‌کند.


  مون لایت ( moon light):
  مون لایت عکس سان لایت است و تکه زیرین مو بلوند شده (‌یا بوده ) و بیضی بالای سر تیره می‌شود.
                              

  نوعی مون لایت فانتزی


  هاف لایت (half light ):


  از روستگاه مو تا فرق سر و تا گودی گردن مو را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم . (دورست مانند وقتی که می‌خواهید موهای خود را دو گوشی کنید ) سپس‌یک طرف موی سر را به‌یک رنگ و طرف دیگر را به رنگ دیگر می‌کنیم . ( در فیلم 101 سگ خالدار خانمی که نصف موهایش به رنگ مشگی و نصف دیگرش به رنگ سفید است . در واقع‌هاف لایت کرده است ) ولی این نوع‌هاف لایت تقریبا در اجتماع کاربرد خاصی ندارد مگر در فیلم‌ها و بعضی افراد خیلی خاص !
  نوع دیگر‌هاف لایت وجود دارد که نقریبا بسیار استفاده می‌شود و تقریبا زیباست در این نوع‌هاف لایت طول مو را به دو قسمت مساوی تقسیم می‌کنند و قسمت پایین مو را بلوند‌یا روشن تر می‌کنند. اگر رنگ زمینه‌ی مو همخوان با نیمه‌ی روشن شده باشد زیبایی خاص خودش را دارد. ( مثلا اگر موی فرد پایه‌ی 5‌یا 6 زیتونی باشد و نیمه‌ی روشن شده بلوند زیتونی ، نوعی‌هارمونی زیبا و دلچسب ایجاد شده است این نوع‌هاف لایت با بعضی از شینیونها بسیار زیباست


  مووی لایت (movie light):


  یک کار بسیار فانتزی است که مستطیل بالای سر را جدا کرده و دکلره می‌کنیم سپس به 3 تا 7 قسمت افقی تقسیم کرده و توسط رنگ‌های فانتزی هر تکه را جداگانه رنگ کرده و می‌شوییم که به شکل رنگین کمانی روی موها قرار می‌گیرد.

  در نوع ساده تر موی لایت در قسمت مستطیل جلوی سر بعضی تکه‌ها کرم و بعضی تکه‌ها قرمز هستند که پس از سشتشو و استحمام عملا همه‌ی تکه‌های کرم قرمز می‌شوند


  ویرایش شده توسط زیباکده در تاریخ ۴/۹/۱۳۹۴   ۱۵:۰۲
 • leftPublish
 • ۱۱:۰۵   ۱۳۹۲/۵/۲۸
  avatar
  مروارید
  یک ستاره ⋆|399 |1307 پست
  ممنون مهرسا عزیزم خیلی کامل و عالی بود
 • ۱۱:۱۱   ۱۳۹۲/۵/۲۸
  avatar
  ساناز افشار
  چهار ستاره ⋆⋆⋆⋆|3627 |4913 پست
  هایلایت با لولایت فرق داره؟
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2023 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان