خانه
3.34K

چند باور اشتباه که خانم های جوان برای زیبایی بیشتر به آنها عمل می کنند

 • ۱۱:۰۶   ۱۳۹۲/۵/۱۵
  avatar
  کاربر فعال|324 |534 پست

  چند باور اشتباه که خانم های جوان برای زیبایی بیشتر به آنها عمل می کنند

  بعضی از باورهای غلط آنقدر بین خانم ها رواج دارد که آدم شاخ در می آورد! باید بدانید این باورها هیچ پایه علمی ندارند. این باورهای اشتباه که اغلب خانم های جوان برای زیبایی بیشتر به آنها عمل می کنند را بخوانید.

  احتمالا تا به حال برای شما پیش آمده است که مادربزرگ تان یا یکی از بزرگ تر های فامیل به شما دستورالعملی را توصیه کرده اند تا مشکلی را حل کنید. خیلی اوقات این توصیه ها و روش های قدیمی جواب می دهد، ولی گاهی هم نه تنها فایده ای ندارد بلکه وقت شما را هم می گیرد و حتی باعث می شود شما به دنبال راه حل دیگری نروید و در نتیجه مشکل تان همچنان ادامه پیدا می کند. گاهی آنقدر چنین توصیه هایی دهان به دهان می گردند که کاملا عوض می شوند. اگر بدانید کدام یک از این توصیه های قدیمی درست است و کدام یک نه، می توانید به راحتی بهترین راه حل را انتخاب کنید. در این مطلب شما را با چند باور نادرست در رابطه با زیباشدن آشنا می کنیم، مسلما دانستن آن ها برای شما جذاب خواهد بود.

  می توانید به طور کامل از سلولیت رها شوید

  سلولیت به تجمع بد شکل چربی هایی گفته می شود که در سوخت و ساز آن ها اختلال به وجود آمده است. این چربی ها به همراه برخی مواد سمی زیر پوست رسوب می کنند؛ این مشکل بیشتر در خانم ها رایج است. اگر فرورفتگی هایی با ظاهر پوست پرتقالی در پا ها و ران های تان وجود داشته باشد به آن سلولیت گفته می شود. متاسفانه یک راه حل قطعی برای از بین بردن کامل این مشکل وجود ندارد، حتی لیپوساکشن نیز نمی تواند پوست شما را به حالت قبل بازگرداند، اما می توان با استفاده از راه هایی کمی از شدت آن کم کرد تا کمتر روی پوست نمایان باشند. کرم های سفت کننده ای که کافئین دارند، می توانند تا حدی پوست را سفت و نرم کنند. حتی استفاده از یک مرطوب کننده معمولی نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد، چون پوست را آبرسانی کرده و با کمی متورم کردن پوست باعث می شود سلولیت کمتر خود را روی پوست نشان دهد.

  نوشیدن آب پوست را از خشکی نجات می دهد

  آنچه می تواند باعث رطوبت پوست شود روغن و چربی است نه آب. به طور حتم، نوشیدن آب به ارگان های اصلی بدن کمک می کنند که بهتر فعالیت کنند وقتی کم آبی در بدن فرد خیلی شدید شود ؛احتمال دارد روی چهره فرد تاثیر بگذارد یعنی اینگونه نیست که کم آب خوردن به راحتی اثرخودش را روی پوست نشان دهد. جالب است بدانید بسیار پیش می آید فرد روزی ۸ لیوان آب بنوشد ولی باز پوست او بسیار خشک به نظر برسد.

  نکته اگر می خواهید ناخن های تان همیشه رنگ طبیعی خودشان را حفظ کنند، قبل از زدن رنگ دلخواه تان، یک لاک بی رنگ روی ناخن ها بزنید

  مرطوب کننده روی صورت، مانع چروک می شود

  خیلی اوقات پیش آمده است که شنیده ایم استفاده از کرم مرطوب کننده یا وازلین می تواند از پوست مقابل پیری محافظت کند و اجازه ندهد که پوست چروک شود، اما این فرضیه اصلا درست نیست. وقتی پوست پیر می شود، توانایی خود را برای به دست آوردن رطوبت از دست می دهد در نتیجه ظاهری خشک و پیر پیدا می کند. کرم مرطوب کننده یا وازلین می توانند، باعث شوند که چروک ها کمتر خود را روی پوست نشان دهند، چون رطوبت پوست را افزایش می دهند در نتیجه خطوط روی صورت کمتر خودشان را نشان می دهند ولی به هیچ وجه مرطوب کننده نمی تواند از پیری پوست جلوگیری کند و فقط باعث کمتر نشان دادن این پیری می شود.

  اگر همیشه لاک بزنید، ناخن های تان زرد می شود

  البته این جمله تا حدی درست است ولی با رعایت راه حل ساده ای می توانید هرچقدر دل تان می خواهد از لاک استفاده کنید، بدون این که نگران رنگ گرفتن ناخن ها باشید. روی سطح ناخن شما پر از منافذ است در نتیجه این منافذ می توانند رنگدانه ها و مواد رنگی موجود در لاک را جذب کنند. لاک های تیره تر به خصوص قرمز رنگ رنگدانه های بیشتری دارند در نتیجه ناخن های شما را بیشتر لک می کنند. اگر می خواهید ناخن های تان همیشه رنگ طبیعی خودشان را حفظ کنند، قبل از زدن رنگ دلخواه تان، یک لاک بی رنگ روی ناخن ها بزنید.

  می توان منافذ پوستی را کوچک کرد

  باید بدانید واقعا کوچک کردن منافذ پوستی ممکن نیست اما می توانید کاری کنید که این منافذ کوچک تر به نظر برسند. مثلا استفاده از سفیده تخم مرغ می تواند بسیار موثر باشد چون سفیده تخم مرغ، پوست را سفت می کند در نتیجه این منافذ پوستی کمتر خود را نشان می دهند اما این تاثیر کوتاه مدت است و اگر می خواهید اثر آن را زیاد کنید باید به طور مداوم از آن استفاده کنید.شما باید با توجه به نوع پوست خود، سفیده تخم مرغ را با مواد دیگر مخلوط کنید و به صورت ماسک به صورت تان بزنید مثلا می توانید سفیده تخم مرغ را با همان مقدار الکل طبی (الکل سفید) مخلوط کنید و آن را با نوک انگشتان خود بردارید، روی پوست بگذارید و ماساژ دهید یا…..

  تیغ، موها را ضخیم تر می کند

  تا وقتی شما مو را کوتاه نکرده اید، تغییری در ظاهر آن مشاهده نمی کنید. مو در نزدیکی ریشه ضخیم تر از جاهای دیگر است و به مرور به سمت نوک مو نازک تر می شود. وقتی شما با تیغ مو را شیو کنید، در واقع مو را در نزدیکی ریشه قطع کرده اید و مو از همین قسمت ضخیم شروع به رشد می کند در نتیجه ضخیم تر به نظر می رسد، اما باید بدانید استفاده از تیغ هیچ تغییری در ضخیم بودن، رنگ و زیادشدن موها ایجاد نمی کند.

  مالیدن چشم ها، باعث چروک می شود

  می توانید مطمئن باشید مالیدن چشم ها هنگامی که خیلی خسته اید، باعث چروک شدن چشم های تان نمی شود. اما باید توجه کنید حرکات تکراری در عضلات صورت مثل خندیدن یا اخم کردن می تواند سبب شود، تولید کلاژن پوست کاهش پیدا کند در نتیجه به مرور زمان چروک ها به وجود بیاید ولی اینکه گمان کنید به دلیل مالیدن چشم ها یا دست کشیدن به پوست، چروک ها بیشتر می شوند تصور نادرستی است.

  روغن زیتون ترک های پوست را کم می کند

  متأسفانه، این جمله نیز درست نیست. ترک های پوستی زمانی به وجود می آیند که پوست در یک مدت زمان کوتاه، ناگهان منبسط و کشیده می شود(مثل دوران بارداری) به طور معمول تولید کلاژن و فیبرهای الاستین می تواند سبب بهبود این ترک ها شود. البته ترک های پوستی به واسطه وراثت نیز می توانند منتقل شوند. این ترک های پوستی زیر لایه بیرونی پوست به وجود می آیند و هیچ وقت روغن زیتون به این لایه پوست دسترسی ندارد در نتیجه نمی تواند بهبود در ترک ها به وجود بیاورد. تنها کاری که روغن زیتون می تواند برای پوست شما انجام دهد تخفیف خارش پوست ناشی از کشیدگی است.

  موی سفید را نکنید چون ۱۰ برابر می شود

  این باور کاملا نادرست است، به طور کلی، وقتی مویی از ریشه کنده می شود شروع به رشد مجدد می کند مگر اینکه به دلایلی خاص این اتفاق نیفتد. سفید شدن موها یک امر طبیعی است که با بالا رفتن سن اتفاق می افتد و علت این پدیده، کاهش فعالیت سلول های ملانوسیت یا سلول های حاوی رنگدانه مو ست. کندن یا قیچی کردن موهای سفید به هیچ وجه باعث زیاد شدن آنها نمی شود. ولی به دلیل فشار وارد آمده بر پوست سر و مو، توصیه می کنیم این کار را انجام ندهید. با کندن موی سفید، مجددا در همان مکان، موی سفید جدیدی رشد خواهد کرد و تعداد آن زیادتر نمی شود.

 • leftPublish
 • ۱۱:۲۶   ۱۳۹۲/۵/۱۵
  avatar
  shimajoon
  سه ستاره ⋆⋆⋆|2574 |2957 پست
  مهرسا جان ممنون مطالبي كه ميزاريد فوق العاد مفيده مرسي گلم
 • ۱۱:۳۳   ۱۳۹۲/۵/۱۶
  avatar
  مهتا کرامت
  دو ستاره ⋆⋆|954 |2274 پست
  وای خیلی خوبه مرسی که گفتی
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان