خانه
1.12K

5 دلیل اینکه حسادت چیز خوبی است

 • ۰۹:۴۰   ۱۳۹۶/۶/۳۰
  avatar
  کاربر جديد|3 |2 پست

  احساس حسادت,احساس منفي,احساس منفی

  لطفا به این مطلب رای دهید
  http://www.parvaresheafkar.com/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/img/stars_24_flat.png') left 0px !important;">
  http://www.parvaresheafkar.com/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/img/stars_24_flat.png') left -58px !important;">
  [رای ها : 2 امتیاز : 4.5]

  حسادت چیست؟ 5 علت اینکه حسادت چیز خوبی است!

  مثل بیشتر والدین، والدینم به من آموختند که حسادت یک احساس منفی است و من باید بجای اینکه روی چیزهایی که ندارم تمرکز کنم، برای چیزهایی که دارم سپاسگزار معلودم باشم. من در حالی بزرگ شدم که باور داشتم مهم است حسادت را کنار گذاشته و به آن بی توجه ی کنم. حالا کاملاً به عکس آن معتقدم.

  حدود 4 ماه قبل، کنفرانس مهمی در لندن برگزار میشد که می خواستم در آن حضور پیدا کنم. می دانستم که تعداد زیادی از افراد موفق در حرفه من قرار است در آنجا سخنرانی کنند و این موضوع می توانست یک تحول در زندگی من باشد. اما به دلایلی مردد بودم که ثبت نام کنم.

  بعد از چند ساعت که از کامپیوترم دور شدم، فهمیدم که موضوع چیست: من حسادت می کردم. من پیش شوهرم اعتراف کردم که می ترسم که وقتی به آنجا می رسم زیادی حسودی کنم، چون می خواستم یکی از سخنرانان کنفرانس باشم نه فقط یکی از شنوندگان.

  من بعد از شنیدن این حرفها از دهان خودم در حالی که میدانستم چقدر به نظر مضحک است،با صدای بلند خندیدم.

  بعد از آن تجربه، فهمیدم که تمام احساسات به طریقی به ما کمک می کنند. بنابراین با کنار گذاشتن آنها، من فرصت کشف اینکه از خود و زندگی ام چه می خواهم را از دست میدهم. احساسات من از جمله حسادت می تواند مثل یک قطب نما یا عینک ذره بینی عمل نماید و وقتی به اهداف کاری و زندگی مربوط شود، حسادت می تواند کاملاً مفید باشد. حتی می توانیم از حسادت، رقابت نیز بسازیم.

  در زیر 5 دلیل برای اینکه حسادت چیز خوبی است آمده است:

  احساس حسادت,احساس منفی,احساس منفی

  1. قدم بعدیمان را نشان میدهد

  ما باید بدانیم که دقیقاً چه چیزی می خواهیم تا به آن برسیم. درست است؟ زمانیکه در حال تلاش برای رسیدن به اهدافمان هستیم، آگاهی یک کلید می باشد و من معتقدم که حسادت چیزی است که دقیقاً مقیاسی مناسب برای جایی است که می خواهیم در زندگی در آنجا باشیم. اشاره می کند به اینکه در کجا ممکن است عقب بمانیم و اینکه کدام یک از احساساتمان به هدف و قدمهای زندگی ما توجه دارد. من تا زمانی که آن حسادت دردناک را حس نکرده بودم کاملاً از آرزویم برای سخنرانی در همایش بی خبر بودم.

  2- به ما کمک میکند که با بقیه ارتباط برقرار کنیم

  وقتی کسی را می بینیم که کاری که ما می خواهیم انجام دهیم را انجام داده یا چیزی را که ما می خواهیم را دارد، باید با او ارتباط برقرار نماییم. در مورد من، در کنفرانس من با چند نفر که در حرفه خودم واقعاً تحسینشان می کردم ارتباط برقرار کردم و آنها هنوز هم به شیوه های مختلف به من کمک می کنند.(و چه کسی می داند! شاید من یک روز حتی بتوانم با آنها همکاری کنم.)افراد موفق,اهداف کاری,تحول در زندگیhttp://www.parvaresheafkar.com/wp-content/uploads/2017/08/78607601_XS.jpg 638w, http://www.parvaresheafkar.com/wp-content/uploads/2017/08/78607601_XS-600x299.jpg 600w" sizes="(max-width: 638px) 100vw, 638px" style="border: 0px; max-width: 100%; height: auto; margin-right: auto; margin-left: auto; display: block; width: 500px; border-radius: 5px;" />3- به کنجکاوی تبدیل می شود

  وقتی که ما به کسی حسادت می کنیم، آن را به کنجکاوی تبدیل کنیم. اگر قادر نیستیم که از آنها بپرسیم که چطور به موفقیت هایشان دست پیدا کردند، حداقل در مورد راه و روششان کنجکاو شویم و درباره آنها جستجو و تحقیق نماییم. من تضمین میکنم که با تحقیق درباره ماجرای یک نفر، ما افراد بیشتری را پیدا خواهیم کرد که به جایی که ما میخواهیم برویم رسیده اند و می توانیم نکات مفیدی برای تحقق رویاهایمان بدست بیاوریم.

  4- چیزهای ممکن را نشان میدهد

  بسیاری از مردم نمی دانند که از زندگی چه می خواهند، بنابراین از حسادت به نفع خودشان استفاده کنیم. هر وقت که درباره افرادی که در حرفه من بهتر هستند حسادت می کنم، سعی می کنم به یاد بیاورم که آنها به من کمک می کنند که بفهمم در این راه چه چیزهایی ممکن است، که درباره بیشتر آن چیزهای ممکن تا بحال فکر نکرده بودم.

  5- به سپاسگزاری بیشتر منجر میشود

  زمانیکه احساس حسادت می کنیم، این احساس را سرکوب نکنیم. به جای آن به اطرافمان بعنوان یک آیینه نگاه کنیم و ببینیم که چه کاری را تا بحال انجام داده ایم و بخاطر آن سپاسگزار باشیم. اگر به کمک نیاز داریم تا واقعیت را به روشنی ببینیم، با یک دوست قابل اعتماد که می تواند به ما درباره هر کاری که انجام داده ایم یادآوری کند و از ما در قدم های بعدی که می خواهیم بردارید حمایت کند، تماس بگیرید.

  به یاد داشته باشیم، به هرچیزی که توجه و رسیدگی کنیم رشد و پیشرفت می کند (حتی چمن هم با آب دادن سبزتر می شود) بنابراین روی چیزی که در زندگیمان واقعاً در جریان است تمرکز نماییم، به آن توجه کنیم و شاهد رشدش باشیم.

 • leftPublish
 • ۰۰:۳۴   ۱۳۹۶/۹/۷
  avatar
  زیبا ش
  کاربر جديد|0 |4 پست
  جالب بود واقعا
 • ۰۹:۵۴   ۱۳۹۸/۷/۱۰
  avatar
  شکیلا یعقوبی
  کاربر جديد|0 |3 پست

  مدل محمد جانبلاغی یک مدلی هست برای ثروت و در این فایل ایشون توضیح میدن که من پیشگو نیستم ولی اگه چند تا سوال از شما بپرسم باورهای شما رو بیرون می کشم و با توجه به مدل ذهنی که دارید می تونم ۱۰۰% پیش بینی کنم که شما چه آینده ی مالی خواهید داشت .

  باورها و افکاری که آقای محمد جانبلاغی برای ثروت ارائه می کنند یک مدل مفید فراگیر هست که برای همه ی مردم جهان کاربردیه.

  لینک ورود به سایت
  http://www.janblaghy.ir

 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2020 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان