خانه

روانشناسی شخصیت بر اساس رنگ ها

 • وقتی بچه بودیم آرزو داشتیم رنگ مورد علاقه ی هر کسی را بدانیم و بفهمیم آن رنگ چه چیزی درباره ی شخصیت آن فرد می گوید. هر کسی را می دیدیم می پرسیدیم : "رنگ مورد علاقه ی شما چیست؟!"
  خیلی مشتاق بودیم که جوابشان را بشنویم، اما نمی توانستیم به راحتی شخصیتشان را تشخیص دهیم چون معنی آن رنگ ها را نمی دانستیم! بعد از خواندن این مطلب شما نیز خواهید فهمید که هر رنگی چه معنی می دهد.

  1. قرمز
  بیایید در میان رنگین کمان رنگ ها گشتی بزنیم و ببینیم چه چیزی راجع به شما می گویند! اگر به رنگ قرمز علاقه دارید فردی برون گرا و مستبد هستید. شما تلاش می کنید که زندگی ایده آلی داشته باشید ودر به دست آوردن هر چیزی که می خواهید مصمم هستید. غیر قابل پیش بینیهستید و با مسائل به روز و جدید روشنفکرانه برخورد می کنید. اگر با فرد آرامی برخورد داشته باشید، ممکن است آرامش آن ها روی شما تأثیر بگذارد و احساساتتان را پشت یک نقاب پنهان کنید.رنگ

  2. نارنجی
  شما مهربان، خوش مشرب و اجتماعی هستید. نارنجی نشان دهنده ی ماجراجویی و کنجکاوی است. بعضی از مسائل را به سختی می پذیرید. اگر وارد یک رابطه شوید، احساسات کمی از خود نشان می دهید. شما قدر جوانیتان را می دانید. در میان جمع بودنو شوخی کردن را خیلی دوست دارید. با هر چالش و رقابتی هیجان زده می شوید.

  3. زرد
  زرد رنگ شادی و آزادی است. کسانی که به رنگ زرد علاقه دارند معمولاً مسئولیت پذیر نیستند، اما فوق العاده عاقل و منطقی هستند. شما به خوبی برنامه ریزی می کنید اما اکثراً آن ها را انجام نمی دهید! توقعات زیادی دارید. از این که روی شخصیت خودتان تمرکز کنید و چیزهایی را در مورد خودتان کشف کنید لذت می برید! دوست دارید برای دیگران الهام بخش باشید و ایده های خلاقانه و مبتکرانه ای دارید.

  4. سبز
  افرادی که این رنگ را دوست دارند از تغییر می ترسند. شما به دنبال محبت و اطمینان هستید. فرد صبوری هستید اما رک هم هستید. به دیگران اجازه ندهید از شما سوء استفاده کنند یا به شما صدمه بزنند، چون کسانی که به رنگ سبز علاقه دارند هیچ چیز را سخت نمی گیرند و نجیب و آرام هستند، در حدی که دیگران سعی می کنند از آن ها سوء استفاده کنند. دوست دارید همیشه در وضعیت امن و آرام باقی بمانید.

  5. آبی
  این افراد حساس و خویشتندار هستند و همیشه دلواپس چیزی یا کسی هستند! برای کسانی که برایتان اهمیت دارند بیش از حد نگران هستید و همیشه مواظبشان هستید. دیگران شما را به خاطر وفاداری، صداقت و دلسوزیتان تحسین می کنند. فردی درونگرا و سخت کوش بوده و به دنبال موفقیت هستید. بر اساس عقاید و اصول اخلاقیتان زندگی می کنید. کسانی که به رنگ آبی علاقمندند هیچ وقت سعی نمی کنند خودشان را به خاطر دیگران تغییر دهند.

  6. صورتی
  صورتی آدم را به یاد یک کودک بی گناه و ظریف می اندازد! صورتی رنگی رومانتیک است و اکثراً این رنگ را برای سیسمونی نوزاد دختر انتخاب می کنند. دختری که رنگ صورتی را دوست دارد در آروزی عشق و امنیت است. صورتی یک رنگ زنانه است، برای زنی که دوست دارد کسی از او محافظت کند و دیگران با او خوب رفتار کنند. بعضی ها می گویند کسانی که عاشق رنگ صورتی هستند بیشتر از دیگران احساسات مادرانه دارند.

  7. بنفش
  بنفش نشان دهنده ی فردی شوخ طبع و منحصر به فرد است. شما در آرزوی قدرت هستید و همیشه شأن و منزلت خودتان را حفظ می کنید. از متفاوت بودن نمی ترسید و از این که شخصیت متفاوت خودتان را به دیگران نشان دهید لذت می برید! شما جذاب هستید و عمیقاً هنر را می پرستید. شاید ظاهرتان را با نقاب خشنی پوشانده باشید اما حساس هستید و به راحتی از درون صدمه می بینید.

  8. قهوه ای
  شما برای فکر کردن به هر چیزی نیاز به زمان دارید. فردی یکنواخت و ثابت قدم هستید که دوست ندارید خودتان را با تغییرات وفق دهید. غیر قابل پیش بینی نیستید و از مسئولیت پذیر بودن عمیقاً لذت می برید. دیگران شما را فرد قابل اعتمادی می دانند اما اکثراً با شما سخت ارتباط برقرار می کنند چون شما خیلی انعطاف پذیرنیستید. پای حرف خودتان می ایستید و اگر بگوئید چیزی را انجام می دهم، حتماً انجام می دهید! کسانی که رنگ قهوه ای را دوست دارند اغلب محافظه کار هستند.

  9. خاکستری
  شما معتاد کار کردن هستید و برای انجام وظایفتان از کسی توقع پاداش ندارید. اکثراً با دیگران به خوبی می سازید چون از بحث و مشاجره بدتان می آید. زندگی کردن در فضای صلح آمیز را ترجیح می دهید. ممکن است احساسات و شخصیت واقعیتان را پنهان کنید، حتی در برابر افرادی که از نظر شما خیلی خوب هستند! معمولاً کسانی که رنگ خاکستری را دوست دارند، آرام و خونسرد هستند.

  10. سیاه
  شما فرد مرموزی هستید و اکثراً افکار و تمایلات شخصیتان را نشان نمی دهید. افکار و احساسات درونی و پنهانی زیادی دارید که هیچ کس از آن ها خبر ندارد، چون شما آن ها را به هیچ کس بروز نمی دهید. خیلی در چشم نیستید و به دنبال توجه دیگران هم نیستید. در آروزی قدرت و کنترل هستید. شاید انکار کنید اما گاهی اوقات شخصیت متزلزلیدارید!

  شاید این مطالب در مورد همه صدق نکند، اما کشف کردن شخصیت اطرافیانتان از طریق چیزهایی که دوست دارند یا ندارند، سرگرم کننده است! شما به کدام یک از این رنگ ها علاقه دارید؟

  مترجم اختصاصی زیباکده : سمانه صادقی
  برچسب ها روان شناسی , زندگی ,
     0

نظرات کاربران
 • طوبی ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
  با سلام رنگ سفید چی شده؟ با توجه به دامنه وطیف رنگها ، بندرت کسی فقط یک رنگ را دوست دارد / بعنوان مثال من عاشق طیفهای رنگ بنفش وآبی هستم اما رنگهای نارنجی وزرد را هم می پسندم حالا لطفا شخصیت شناسی من را تحلیل کنید!!! شخصیت شناسی های امروزه پایه واساس درست ومنطقی ندارند هررنگ درجای خودش درزمانها وسنین مختلف برای ما کاربرد دارند ومورد استفاده قرارمی گیرند
 • مامان نگار و نازی ۱۳۹۳/۱۰/۱۷
  ممنون.واقعا درسته.من عاشق صورتی هستم .
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2021 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان