خانه

زندگی شاد یعنی آتش زدن به کالری!

 • قبل از این که مطلب را بخوانید یک ماشین حساب بیاورید؛ می خواهیم با هم حساب و کتاب کنیم و کالری های اضافی را در طول روز نوش جان می کنید، مرخص کنیم.
  صبر کنید! جبهه نگیرید، نمی خواهیم بگوییم ورزش کنید، فقط کافی است یک سری از فعالیت های روزانه را در محل کارتان و در منزل انجام دهید تا به راحتی کالری بسوزانید. کاهش وزن , لاغری , محل کار , خانه , تناسب اندام

  سوزاندن کالری در خانه
  اگر خیلی شکمو نباشید، مثل خیلی از آدم ها معمولاً روزانه 100 کالری زیادتر از نیاز میل می کنید. برای این که این پرخوری های کوچک روزانه برای تان دردسر درست نکند و به شکل شکم برجسته از تی شرت شما بیرون نزند، باید دست به کار شوید و در روزانه از شر این 100 کالری در همان روز خلاص شوید.
  خیلی آسان است، فقط کافی است، در طول روز در خانه اندکی بیشتر فعالیت داشته باشید. فعالیت هایی که شاید شما آن را اصلا به حساب ورزش نگذارید ولی واقعاً می توانند به شما کمک کنند که وزن تان را کاهش دهید. شما می توانید ظهر و یا حتی آخر شب این کارهای معمولی را انجام دهید و کالری بسوزانید.

  پله به جای آسانسور
  این بار که می خواستید به خانه تان در طبقه چهارم بروید، دست تان را از روی دکمه آسانسور بردارید و از پله ها استفاده کنید. اگر شما فقط در طول روز 5 دقیقه از پله ها بالا بروید، 124 کالری می سوزانید. اگر شما همان روز 12 عدد چیبس خورده باشید، همین 5 دقیقه از پله ها بالا رفتن تا آپارتمان تان، شما را با چیپس ها بی حساب می کند. انگار نه انگار که به چیپس ها بی حساب می کند. انگار نه انگار که به چیپس ها ناخنک زده اید.

  گشتی در پاساژ
  گشتن در پاساژها و دیدن فروشگاه ها علاوه بر این که جیب شما را خالی می کند فایده ای هم دارد که می تواند کالری های اضافی را خالی کند و بسوزاند. اگر شما یک ساعت آرام آرام راه بروید و فروشگاه ها را تماشا کنید، 250 کالری سوزانده اید.

  اول همبرگر؛ بعد کارواش خانگی
  این بار که اتومبیل تان کثیف شد، سریع راهی کارواش نشوید. خرج اش یک سطل آب و کف و یک اسفنج است، ولی فایده اش سوزاندن مقدار زیادی کالری هنگام شستن اتومبیل تان است. یک ساعت شستن اتومبیل 380 کالری می سوزاند. اگر شما قبل از شستن اتومبیل تان یک عدد ساندویچ همربرگر میل کرده باشید. با همین کار، از شر کالری های اضافی همبرگر ناهار خلاص می شوید.

  بازی با بچه ها
  اگر کوچولوهای شیطانی در منزل دارید، بازی با آن ها هم به لاغر شدن تان کمک می کند. همبازی شدن با بچه ها و قایم باشک و یا فوتبال بازی کردن با آن ها، یک ساعته، نسخه 200 کالری اضافی را می پیچد و آنها را دود می کند. حسابی هم شما را سرحال می کند.

  خودتان به جای کارگر
  اگر عادت دارید که برای تمیز کردن منزل از یک کارگر کمک بگیرید، بهتر است به او بگویید چند هفته ای به منزل شما سر نزند.
  در این جا باید به خانم های خانه دار تبریک بگوییم که روزانه مقدار زیادی کالری اضافی حین انجام کارهای منزل می سوزانند. دوست دارید بدانید چرا برخی از خانم های خانه دار تناسب اندام خوبی دارند؟ چون هر یک ساعت آشپزی 150 کالری، جارو با جارودستی 170 کالری، گردگیری 190 کالری، اتوکشیدن 200 کالری، جاروبرقی کشیدن 270 کالری، و پاک کردن پنجره ها 195 کالری و شستن ظرف ها 135 کالری می سوزاند. پس کمی خانه داری کنید.

  آقایان، جمعه ها، منزل
  آقایان ایده آل در روزهای تعطیل به جای دخالت در کارهای منزل دست به کار می شوند و به تعمیرات هفتگی منزل یا باغبانی می پردازند. جدا از رو به راه شدن اشکالات منزل، این کارهای کوچک روزانه، کالری های چلوکباب بعد از ظهر جمعه را هم بر باد می دهد. هر یک ساعت باغبانی 240 کالری، تعمیر لوازم منزل 185 کالری و کمک در جابه جا کردن مبل ها برای تغییر دکوراسیون منزل 300 کالری را می سوزاند.

  سوزاندن کالری در محل کار

  رانندگی تعطیل
  اگر عادت دارید با اتومبیل خودتان به سر کار بروید، به شما توصیه می کنیم، بدون اتومبیل و پیاده به سرکار بروید. دست کم این کار را در روزهایی که پلاک اتومبیل تان اجازه نمی دهد، انجام دهید. اگر اهل اتوبوس سواری یا سوار شدن تاکسی برای رسیدن به محل کارتان هستید، لطف کنید چند خیابان دورتر از محل کارتان پیاده بروید. این اولین پیشنهاد ما برای سوزاندن کالری در محل کارتان است. اگر شما حدوداً 70 کیلوگرم وزن داشته باشید با هر ساعت رانندگی 120 کالری می سوزانید ولی اگر در همین یک ساعت پیاده روی کنید، اگر کند راه بروید 180 کالری، می سوزانید.
  اگر به خودتان نشست بدهید و با سرعت متوسط قدم بزنید در این 1 ساعت تا محل کارتان، 300 کالری را مرخص می کنید، اگر خیلی تند قدم بزنید می توانید تا 470 کالری بسوزانید.

  پشت میز بایستید!
  این مشکل خیلی از کارمندان، پزشکان، مهندسان و منشی هاست. اگر تمام ساعت ها را در محل کارتان پشت میزشان نشسته اید، هیچ می دانستید وقتی بایستید، هیچ می دانستید وقتی بایستید، بیش از وقتی می نشینید، کالری می سوزانید؟
  اگر باز هم شما 70 کیلوگرمی باشید و یک ساعت بنشینید، 100 کالری می سوزانید ولی وقتی در همین یک ساعت پشت میزتان بایستید 120 کالری از دست می دهید. خوب راه حل اش هم آسان است، یک میز جدید سفارش دهید که بتوانید ایستاده پشت آن کارهای تان را انجام دهید. حتی می توانید میز بلندتری را انتخاب کنید. می توانید ساعت نهار، پشت میز بایستید و غذا میل کنید. به جای این که پیغام کاری را به همکاران تان برسانید به جای پشت میز نشستن و تلفن کردن، بلند شوید و سر میزش بروید. به همین سادگی.

  زنگ ورزش
  این روزها حتی در این تهران خودمان برخی از مدیران خوش ذوق، زنگ ورزش و تناسب اندام برای کارمندان خود در نظر گرفته اند. در این زمان کارها موقتاً تعطیل می شود و کارمندان دقایقی پشت میزشان ورزش می کنند. به جای این که پشت میزتان لم بدهید و چای بنوشید، کمی پشت میز حرکت کنید. شانه های تان را به بالا و پایین حرکت دهید یا دستان تان را در هم قلاب کنید و به طرف دور از قفسه سینه تان بکشید. همین نرمش های ساده پشت میزی برای یک فرد 70 کیلوگرمی، اگر به یک ساعت برسد، 170 کالری مصرف خواهد کرد. می توانید در طول چند ساعتی که در محل کارتان هستید، چند 10 دقیقه این نرمش ها را انجام دهید. 170 کالری به اندازه خوردن یک بشقاب ماکارونی است که برای ناهار به محل کارتان برده اید و میل کرده اید.
  یک توپ تناسب اندام بخرید
  این توپ ها را می توانید از فروشگاه های عرضه لوازم ورزشی خریداری کنید. البته اگر محل کارتان خصوصی است و با افراد زیادی در محل کارتان ارتباط ندارید می توانید از این توپ به جای صندلی میز کارتان استفاده کنید. بنابراین دیگر لازم نیست پشت میز چمباتمه بزنید. نشستن روی این توپ به تقویت عضلات شما کمک می کند. گاهی هم که از کار روزانه خسته شدید چند نرمش با آن انجام دهید و کالری بسوزانید.

  وسایل ورزشی در محل کار
  سری به یک فروشگاه عرضه لوازم ورزشی بزنید و یک سری از وسایل کوچک تو جیبی، تو کیفی و تو کشویی برای ورزش ها و نرمش های پشت میزی تان تهیه کنید. کش های ورزشی و دمبل های سبک انتخاب های مناسبی برای شما خواهد بود که در بین جلسات کاری می توانید از آن ها استفاده کنید. حتی اگر مدیر شرکت شما موافقت می کند، یک تردمیل برای استفاده کارمندان بخرید که در ساعات مشخصی بتوانید روی آن راه بروید. جالب است بدانید در برخی از شرکت های مدرن در دنیا، تردمیل هایی به شکل میز طراحی شده است که کارمندان می توانند لب تاپ خود را روی آن قرار دهند و حین راه رفتن روی تردمیل، کارهای روزانه خود را انجام دهند. می گویند این کارمندان که 3-2 ساعت پشت این میزهای تردمیلی کار می کنند، 30-20 کیلوگرم در طول سال وزن کم می کنند. دویدن سریع ولی کوتاه مدت روی تردمیل در یک ساعت می تواند 700 کالری اضافی را بسوزاند.

   

  منبع : زندگی ایده آل

  برچسب ها تناسب اندام , لاغری , ورزش ,
     0

نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2021 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان