خانه

کانتور کردن لب ها

 • تا حالا بیشتر در مورد کانتور کردن صورت، بینی یا حتی کانتور کردن پاها و بدن شنیدید. ولی لب ها را هم می توانید کانتور کنید. کانتور کردن لب ها
  با استفاده از کانتورینگ، می توانید لب هایی بزرگ تر ولی با ظاهری طبیعی داشته باشید. بدون این که مجبور باشید لبتان را به صورت غیر طبیعی بزرگ کنید. خیلی از سلبریتی ها از همین روش استفاده می کنند، بدون این که خط لب یا رژشان را بیرون لبشان بکشند. اما لب هایشان بزرگ تر و برجسته تر از چیزی که هست نشان می دهد. در واقع با این روش به لب هایتان بعد و حجم می دهید.

  برای کانتورینگ لب ها به وسائل زیر نیاز دارید:
  کانسیلر
  خط لب رنگ تیره
  خط لب رنگ کمی روشن تر از قبلی
  رژ لب
  برق لب (اختیاری)


  • رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید
  بهتر است از رنگ های خنثی و طبیعی، صورتی یا گلبهی، قهوه ای یا گوشتی استفاده کنید. در نظر داشته باشید رنگ های طبیعی و روشن تر، هر چیزی را براق و بزرگ تر نشان می دهند و رنگ های تیره تر هر چیزی را کوچک تر و کم حجم تر نشان می دهند. به علاوه این رنگ ها راحت تر با رنگ های دیگر ترکیب می شوند.

  • آماده کردن لب ها
  وقتی لب هایتان را کانتور می کنید، بیشتر روی صورت جلب توجه می کند. بنابراین لب هایتان نباید پوسته پوسته و خشک باشد. قبل از شروع، لب هایتان را لایه برداری و مرطوب کنید تا سطحی صاف، نرم و یکدست داشته باشد.

  • پوشانندگی
  در ابتدا روی لب ها کانسیلر بزنید. این کار باعث می شود رژ لب، بهتر روی لب هایتان ثابت شود و در واقع این لایه بیس اولیه برای شروع کار را فراهم می کند. بعلاوه باعث می شود سطح لبتان پوشیده شود، در نتیجه سطحی بی رنگ و خنثی دارید تا راحت تر بتوانید روی آن کار کنید..

  • کشیدن خط لب
  برای کشیدن خط لب از رنگ روشن تر استفاده کنید. خط لبتان را کمی بیرون از خط لب طبیعی خودتان بکشید، ولی نه بیش از حد و غیر طبیعی. حالا کل لبتان را با همان خط لب پر کنید.

  • کانتور کردن
  حالا گوشه لب ها را تا نیمه، با خط لب پر رنگ تر تیره کنید (مطابق تصویر 2). حالا با همان خط لب تیره تر سه خط عمودی روی لب پایین و دو خط عمودی روی لب بالایی بکشید (مطابق تصویر 3).

  • پر کردن لب ها
  حالا خیلی آرام و ملایم روی لب ها رژ بزنید. طوری که خطوط پر رنگ کمی محو شده و با هم ترکیب شوند. خطوط زیرین نباید خیلی واضح معلوم باشند. باید به صورت سایه روشن دیده شوند.

  • مرحله آخر
  این مرحله اختیاری است و بستگی به سلیقه شما دارد. اگر دوست دارید لب هایتان مات باشند، از برق لب استفاده نکنید. در غیر این صورت می توانید از یک برق لب برای براق کردن لب ها استفاده کنید. بعلاوه برق لب باعث می شود لب هایتان حجم و بعد بیشتری پیدا کند، در نتیجه بزرگ تر به نظر می رسد.

  تصویر 2
  مترجم اختصاصی زیباکده سمانه صادقی 
     6

نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2024 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان