خانه
24.6K

اخبار جام جهانی 2014

 • ۲۳:۱۴   ۱۳۹۳/۴/۱
  avatar
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست
  مارادونا وهمسر مسی تماشاگران درخشش یوزپلنگان ایرانی


  اخبار جام جهانی 2014
  اخبار جام جهانی 2014
 • leftPublish
 • ۲۰:۰۴   ۱۳۹۳/۴/۴
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست

  رنگین کمان اقیانوس اطلس ایران برای ایران خوش یمن می شود؟  ورزش > فوتبال ملی - از نیمه شب باران آغاز شده. بارانی که استرس را بالا برده ، آیا این باران باعث می شود تا جشن صعود تیم ملی با مشکل روبرو شود؟


   


  فرهاد عشوندی ، ورزشگاه فونته نوا شهر سالوادور: ساعتی تا بازی نمانده اما باران سیل آسا باعث شده تا ورزشگاه خالی از تماشاگر باشد. مسابقه ای که کروش برای فوتبال ایران اسمش را فینال جام جهانی گذاشته خیلی بی سر و صدا تر از آنچه همه انتظارش را داشتند قرار است آغاز شود. قرار بود سالوادور در ساعات بازی این قدر گرم باشد که داور به احتمال فراوان در بین هر نیمه سوتی بزند تا بازیکنان بتوانند لحظه ای استراحت کنند و مسابقه دوباره از سر گرفته شود اما از صبح همه شهر دنبال پوشیدن لباس های گرم شان هستند که ابرهای سرکشیده از اقیانوس اطلس خیال بی خیال شدن ندارند. صبح سپیده دم البته برای دقایقی آسمان وا شد و از افق اقیانوس رنگین کمان زیبای سر بر کشید اما دوباره ابرهای تیره از سر رسیدند و شهر را شوکه کردند. شهری که میزبان مهمترین بازی تاریخ فوتبال ایران تا امروز محسوب می شود.


  کارلوس کروش شب قبل از بازی به تک تک بازیکنانش دوباره سر زد و با آنها از اهمیت هدف پیش روی شان گفت. از اینکه باید مردانه بجنگند و باید قهرمانانه به صعود فکر کنند. او اعتقاد دارد بازی سرافرازانه وقتی شانس صعود پیش روی مان است ، کافی نیست. باید به افتخار اندیشید.


  ایرانی های آمده از گوشه گوشه دنیا هم بی خیال همه گره هایی که این صعود دارد ، یک شب پیش از بازی شروع کرده اند به خواندن سرود قهرمانی . آنها در فن فست ، در ساحل اقیانوس و در بافت های قدیم شهر ساحلی سالوادر تا می توانستند ، زدند و شادی کردند. برد تیم ملی با دو گل را همه فریاد می زنند اما ته دل های شان می ترسند. ترس از اینکه تیم مغرور شده باشد. ترس از غرور این آفتی است که بیش از همه کارلوس از تیمش دارد؛« به آنها گفتم که غرور بدترین اتفاق است. ما هنوز به هیچ کاری دست پیدا نکردیم که برایش جشن بگیریم. کار سخت مان تازه پیش رو است. »


  او در تمام 3 روز گذشته فقط سعی داشت بدن های خسته بازیکنانش را دوباره بازسازی کند و مدام برای شان از اهمیت این بازی می گفت. اینکه یک جنگ 90 دقیقه ای ، انسجام در خط دفاعی و سرعت و دقت در حمله می تواند تیم ملی را به همه رویاهایش برساند.


  صبح بازی اما بارش باران ، ترس و دغدغه را بیشتر کرده بود. زمین خیس شده سالوادور آیا شانس ایران را کاهش می داد؟ تک و توک هواداران بوسنی که خیلی امید داشتند؛« من که خیلی امیدوارم. فکر کنم امروز روز ماست!» این جمله را یکی از هواداران بوسنی در هتل ویلا گاله می گوید . هتلی در نزدیکی ورزشگاه بزرگ شهر که همه خیابان های اطرافش را بسته اند تا شاید مانع از تراکم جمعیت شوند. این هوادار که بوسنیایی که لباس پیانیچ را بر تن داشت ، می گفت:«ما به سوشیچ باختیم. او هرچه بازیکن کند بود ر جلوی نیجریه بازی گرفت و با اشتباهش نابودمان کرد اما امروز باید برنده باشیم چون نمی خواهیم با هیچ چی به خانه برگردیم.» آنها امیدوارند و ایرانی ها هم امیدوار ، تداوم این شرایط بارانی شاید سبب شود تا یکی از کم تماشاگر ترین بازی های جام جهانی امروز برگزار شود. جایی که در ورزشگاهی خلوت ، سرنوشت تیم ملی ایران رقم خواهد خورد. برنده یا بازنده؟ مهم این است که بازیکنان تیم ملی تا لحظه آخر بجنگند. • ۲۰:۱۸   ۱۳۹۳/۴/۴
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست  هشت لحظه شوک کننده در ادوار مختلف جام جهانی


  شفقنا ورزشی- جام جهانی همواره لحظات بسیار خاطره‌انگیز برای بازیکنان و مربیان تیم‌ها و البته هواداران ورزش فوتبال داشته است. خاطراتی تلخ و شیرین که البته بخشی از این خاطرات مربوط به تخلفات بازیکنان در بازی و اشتباهات داوری در نادیده گرفتن این تخلفات است که بعضا به پیروزی تیم‌هایی که بازیکن متخلف در آن حضور داشته است، منجر شده است.


  به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ورزشی، پایگاه خبری ان‌دی‌تی‌وی در گزارش خود در این زمینه و به بهانه اقدام ناشایست ستاره تیم ملی اروگوئه در بازی شب گذشته این تیم مقابل ایتالیا مبنی بر گاز گرفتن شانه کیه‌لینی، مدافع تیم حریف، به بررسی هشت لحظه خاطره‌انگیز تخلفات بازیکنان در ادوار مختلف جام جهانی پرداخته است.


  بر اساس این گزارش، اقدام لوئیز سوارز در بازی دیشب از سوی مسئولین فیفا تحت بررسی و تحقیقات دقیق قرار دارد و این در شرایطی است که این اقدام مهاجم اروگوئه تنها لحظه به یاد ماندنی و خاطره‌انگیز در زمینه تخلف بازیکنان در یک بازی و عدم اقدام داور علیه آن تخلف نبوده است.


  جام جهانی برزیل لحظات زیبا و گل‌های بسیار دیدنی به همراه داشته است، و جو بسیار خوبی در آن حکمفرما است. اما با این وجود اقدام شب گذشته سوارز باعث شد این جام نیز بدون رسوایی و مشکل به پایان نرسد. بازی شب گذشته ایتالیا و اروگوئه که به شکست یک بر صفر لاجوردی پوشان و حذف آنان از جام جهانی انجامید، تحت‌الشعاع حرکت زشت لوئیز سوارز قرار گرفت و این در حالی است که وی پیش از این دو باره به دلیل این اقدام ناشایست محروم شده است. اکنون به بررسی چند حادثه مشابه دیگر در ادوار گذشته جام جهانی که از دید داوران نیز پنهان ماند می‌پردازیم.


  1) دست خدا


  دیه‌گو مارادونا نزدیکترین و مهم‌ترین بازیکن برای به چالش کشیدن اعطای عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال دنیا به پله برزیلی است. اما شاید به یاد ماندنی‌ترین حضور وی در مسابقات فوتبال به مسابقات جام جهانی 1986 در مکزیک برمی‌گردد، زمانی که وی با دست توپ را به تور دروازه انگلیس زد و تیمش را یک بر صفر جلو انداخت. این در شرایطی بود که در میان خشم بازیکنان انگلیس، علی بن ناصر، داور تونسی گمان کرد که توپ با سر توسط مارادونا زده شده و در این صحنه جنجالی اعلام گل کرد.


  این بازی در شرایطی برگزار شد که دو کشور چند سال پیش از آن بر سر جزایر فالکلند با هم اختلاف شدید سیاسی داشتند. در این بازی مارادونا آتش اختلافات میان دو کشور را با بیان این جمله که این گل درست بود و بخشی از آن با کمک دست خدا انجام شد، بیشتر کرد.


  مارادونا به همان اندازه که باهوش بود، متخاصم نیز بود. دقایقی بعد گل دوم وی که یکی از خارق‌العاده‌ترین گل‌های تاریخ فوتبال دنیا بود با دریبل کردن بیش از نیمی از بازیکنان تیم ملی انگلیس به ثمر رسید و باعث پیروزی دو بر یک آرژانتین شد و در نهایت این تیم به قهرمانی آن دوره از رقابت‌ها دست یافت.


  2) گلی که گل نبود


  سال‌ها قبل و پیش از آنکه تکنولوژی خط دروازه به کمک داوران بیاید، جف هورست، ستاره تیم ملی انگلیس در دهه 1970 در فینال جام جهانی 1966 در انگلیس جنجالی‌ترین و بحث برانگیزترین گل تاریخ رقابت‌های جام جهانی را مقابل آلمان غربی به ثمر رساند تا پیروزی چهار بر دو انگلیس در این بازی رقم بخورد. در شرایطی که دو تیم در وقت اضافه دو بر دو برابر بودند، ضربه پر قدرت هورست پس از برخورد با تیر دروازه به زمین برخورد کرد، اما آیا از خط دروازه عبور کرده بود؟ بازیکنان انگلیس می‌گفتند بله و بازیکنان آلمان می‌گفتند نه. تصمیم‌گیری بر عهده داور این بازی از شوروی بود. وی حکم به گل بودن این ضربه داد و بازیکنان آلمان هرگز او را نبخشیدند. به ویژه اینکه فناوری مدرن امروزی ثابت کرد این ضربه گل نبود.


  3) گل‌هایی که نباید پذیرفته می‌شد


  اشتباهات بد داوری درباره افراد ممکن است قابل اغماض باشد، اما یک بازی از جام جهانی پر بود از اشتباهات متعدد داوری، اقدامی که تئوری توطئه را در این بازی بر سر زبان‌ها انداخت، در واقع عملکرد بایرون مورنو، داور اکوادوری در این بازی هنوز هم باعث خشم شدید ایتالیایی‌ها می‌شود.


  در بازی میان ایتالیا و کره جنوبی در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2002 مورنو سوت‌های مشکوکی کرد و قضاوت عجیبی انجام داد. از جمله اعلام یک پنالتی زودهنگام به سود کره جنوبی، اخراج فرانچسکو توتی، مهاجم ایتالیا به دلیل فریب دادن داور و نپذیرفتن گل دامیانو تومازی در وقت‌های اضافی که گل صحیحی بود و با آن ایتالیا به دلیل قانون گل طلایی می توانست پیروز میدان باشد. ایتالیا این بازی را دو بر یک باخت و این در حالی بود که هواداران فوتبال در پایان این بازی درباره اینکه برای باقی ماندن تیم میزبان در تورنمنت برنامه ریزی شده بود، تردید شدیدی داشتند.


  9 سال بعد و در سال 2011 مورنو به دلیل حمل ماده مخدر هروئین در آمریکا به دو سال و نیم زندان محکوم شد.


  4) اخراج زیدان با یک ضربه مهلک


  در جام جهانی 2006 عملکرد بسیار زیبا و استادانه زیندان باعث رسیدن فرانسه به فینال شد و این تیم در فینال مقابل ایتالیا قرار گرفت. زیدان در این بازی تیم فرانسه را با گل کردن ضربه پنالتی پیش انداخت، اما مارکو ماتراتزی بازی را به تساوی کشاند. در نهایت در دقایق وقت اضافی بازی بود که زیدان بدون هشدار قبلی با سر ضربه محکمی به سینه ماتراتزی زد و بلافاصله یک کارت قرمز دریافت کرد. توضیحی که زیدان در این‌باره ارائه داد این بود که ماتراتزی به خواهر وی توهین کرده است.


  تماشاگران حیرت زده از این واقعه پس از اخراج، زیدان را دیدن که از زمین بیرون رفت و پیراهن خود را نیز درآورد و کار خود در فوتبال را به عجیب‌ترین شکل ممکن به پایان رساند. بدون زیدان فرانسه بازی را در ضربات پنالتی باخت و ایتالیا قهرمان شد و این آخرین حضور زیدان در فوتبال به عنوان بازیکن بود.


  5) باز هم مارادونا


  دیه‌گو مارادونا که مدتی را به دلیل استفاده از کوکائین در زمان حضور در لیگ ایتالیا در ممنوعیت از فوتبال سپری کرده بود، در بازی‌های جام جهانی 1994 آمریکا به زمین فوتبال بازگشت و این بار اما نه برای مدت طولانی. وی بار دیگر به دلیل مثبت بودن آزمایش دوپینگش از حضور در ادامه رقابت‌ها محروم شد. خود وی در این‌باره در یک گفتگوی تلویزیونی در آرژانتین گفت: آنان باعث بازنشستگی من از فوتبال شدند. قلب من شکست.


  6) ضربه سخت شوماخر بر بدن باتیستون


  در رقابت‌های جام جهانی تکل‌های خشن و مصدوم‌کننده بسیار اتفاق افتاده است. اما شاید هیچ تکلی خشن‌تر و سخت‌تر از اقدام دروازه‌بان تیم ملی آلمان، تونی شوماخر در جام جهانی 1982 علیه پاتریک باتیستون، بازیکن تیم ملی فرانسه در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها نباشد. شوماخر در این صحنه از محوطه جریمه بیرون آمد و به سر بازیکن فرانسوی ضربه سختی وارد کرد و باعث بیهوشی او شد.


  اما با این وجود نه‌تنها شوماخر از بازی اخراج نشد و یا اخطار نگرفت، داور حتی به سود فرانسه ضربه آزاد هم اعلام نکرد. اگرچه در بازی فینال عدالت برقرار شد و ایتالیا با سه گل پاسخ این اقدام شوماخر را داد.


  7) این یک تبانی بود


  همواره پیش از بازی‌های مختلف شایعاتی مبنی بر توافق تیم‌های مختلف برای به دست آوردن نتیجه مورد نظر وجود داشته است، اما هیچ کدام به زشتی و بدی بازی تیم‌های ملی آلمان و اتریش در جام جهانی 1982 در اسپانیا نبود. بازی این دو تیم آخرین بازی گروه در این جام محسوب می‌شد و در صورت پیروزی آلمان با یک یا دو گل، هر دو تیم به مرحله بعدی راه می‌یافتند. این در حالی بود که نتیجه تساوی باعث صعود اتریش به مرحله بعد و حذف آلمان از این دور از رقابت‌ها می‌شد و الجزایر نیز از این گروه صعود می‌کرد.


  بازیکنان تیم ملی آلمان می‌دانستند که برای صعود به مرحله بعد تنها باید بازی خود مقابل اتریش را با پیروزی پشت سر بگذارند. زیرا پیش از این الجزایر تیم شیلی را برده بود. تیم آلمان در دقیقه 10 بازی با نتیجه یک بر صفر از اتریش پیش افتاد. پس از آن دو تیم بدون هیچ هدفی تنها به توپ ضربه می‌زدند و به ندرت حمله‌ای انجام می‌شد تا این اطمینان حاصل شود که دو تیم تنها با هدف حذف الجزایر و صعود آلمان در حال انجام این بازی هستند. حتی گزارشگران و مفسران این بازی نیز از نوشتن نقد درباره این بازی امتناع کردند و حتی گزارشگر اصلی این بازی به بینندگان توصیه کرد شبکه تلویزیون را عوض کنند و برنامه دیگری ببینند.

  به همین دلیل است که امروزه بازی‌های آخر مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی به طور همزمان برگزار می‌شود از تکرار چنین حوادث زشتی جلوگیری ش


 • ۲۱:۰۰   ۱۳۹۳/۴/۵
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست

  دختری که در برزیل سر و صدای زیادی به پا کرد+ تصویر
  عکس او در حال خواندن سرود ملی، سر و صدای زیادی به پا کرده است.


  به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، تصویر دختر بچه ای که به همراه بازیکنان برزیل با شور و شوقی فراوان در حال خواندن سرود ملی برزیل بود، سر و صدای فراوانی به پا کرده است.


   


  این تصویر که در اینستاگرام مارسلو منتشر شده، توسط جفرسون، دروازه بان ذخیره ی برزیل گرفته شده و در آن، تیاگو سیلوا، خولیو سزار، داوید لوییز و مارسلو در حال خواندن سرود ملی هستند. دختر بچه نیز در کنار دیگر کودکانی که در تصویر هستند، در حال خواندن سرود ملی است ولی شور و شوق او در عکس، فوق العاده است.

  جفرسون در توئیترش نوشت: " این دختر نماینده ی مردم ماست که با صلابت و افتخار، سرود ملی کشور را می‌خوانند، زنده باد برزیل"

   


  تیاگو سیلوا نیز نوشت: "این عکس نمایانگر روحیه ی مردم کشور ماست که فارغ از سن و سال، عاشق برزیل هستند."

   


  برزیل با 7 امتیاز در صدر گروه A قرار گرفت و حالا در دور بعد به مصاف شیلی که از پدیده های جام بوده خواهد رفت.


  ویرایش شده توسط MHANjOon در تاریخ ۵/۴/۱۳۹۳   ۲۱:۰۲
 • ۲۱:۰۳   ۱۳۹۳/۴/۵
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست

  انتشار خبر رسوایی اخلاقی ۲ بازیکن حاضر در جام جهانی جنجال برانگیز شد!
  دو عضو تیم‌های انگلیس و فرانسه به علت مشکلات اخلاقی اردوی تیم کشور خود را در جام جهانی با جنجال مواجه کردند
  به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، در شرایطی که تیم ملی انگلیس امروز (سه‌شنبه) در آخرین بازی خود در جام جهانی برزیل مقابل کاستاریکا به میدان خواهد رفت، یک روزنامه چاپ لندن نوشت «لوک شاو» مدافع 18 ساله تیم ساوتهمپتون با چند زن مدل مجلات، پیش از جام جهانی ارتباط نامشروع داشته است.


  براساس گزارش این نشریه زن‌های نامبرده پیش‌تر با دو بازیکن اسبق تیم ملی انگلیس یعنی اشلی کول (از چلسی) و مدافع تیم ملی فرانسه و عضو منچستریونایتد یعنی پاتریس اورا، ارتباط برقرار کرده‌اند.

   


  اگر چه «سه شیر» (انگلیس) از جام حذف شده و «خروس‌‌های آبی» (فرانسه) امید قهرمانی دارد اما به نظر می‌رسد انتشار این خبر اردوی تیم‌های انگلیس و فرانسه را متشنج کند.

   

  رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل از پنج‌شنبه 23 خرداد شروع شد و تا تاریخ 22 تیر ادامه خواهد یافت.
 • ۲۱:۰۷   ۱۳۹۳/۴/۵
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست
  حواشی بازی ایران و بوسنی + تصاویر


 • leftPublish
 • ۲۱:۱۱   ۱۳۹۳/۴/۵
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست

  محرومیت سنگین سوارز به خاطر حرکت زشت / جام جهانی برای وی تمام شد
  فدراسیون بین‌المللی فوتبال امروز پس از بررسی تخلف بازیکن اروگوئه، سوارز را چهار ماه از حضور در میادین فوتبال محروم کرد.


  ه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، فیفا لوئیس سوارز مهاجم تیم ملی اروگوئه را که در دیدار با ایتالیا شانه بازیکن حریف را گاز گرفت از 9 بازی ملی محروم کرد و همچنین وی به مدت چهار ماه از حضور در کلیه فعالیت‌های فوتبالی با محرومیت مواجه شده است.


  پیش از این فیفا به این مهاجم هشدار داده بود.


  این بازیکن همچنین دو بار در تیم باشگاهی خود چنین تخلفی را انجام داده بود و با محرومیت مواجه شده بود.


  براین‌اساس سوارز با وجود راهیابی تیم ملی اروگوئه به مرحله یک هشتم نهایی، دیگر قادر به همراهی تیمش نخواهد بود.

 • ۱۲:۱۴   ۱۳۹۳/۴/۶
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست

 • ۲۰:۱۶   ۱۳۹۳/۴/۷
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست

 • ۱۶:۱۵   ۱۳۹۳/۴/۹
  avatar
  ronak n
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|13384 |16410 پست
  کاریکاتور گاز گرفتن سوارز بازیکن اروگوئه


  اخبار جام جهانی 2014
  اخبار جام جهانی 2014
 • ۱۶:۲۱   ۱۳۹۳/۴/۹
  avatar
  Nanayi joon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|4285 |6357 پست
 • leftPublish
 • ۱۹:۴۱   ۱۳۹۳/۴/۹
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست

  شاکی شدن فردوسی پور از کمبود وقت برنامه اش در این روزها

  فردوسی‌پور كه این شب‌ها برنامه «2014» را روی آنتن می‌فرستد، هنوز نتوانسته تعدادی از آیتم های مورد نظرش را پخش كند و به همین دلیل می‌خواهد حتی در شب‌هایی كه فوتبال برگزار نمی‌شود برنامه‌اش روی آنتن برود. او شب گذشته هم از این موضوع شاكی بود كه به خاطر ویژه برنامه های ماه رمضان و همچنین مسابقه والیبال، نمی‌تواند زمان زیادی را در اختیار داشته باشد. عادل فارغ از این موضوع كه شبكه سوم مجبور است نظر سایر مخاطبان خود از جمله طرفداران سریال‌های ماه رمضان را هم جلب كند، می‌خواهد زمان زیادی در اختیار داشته باشد و شب گذشته چند بار تاكید كرد كه امیدوار است سازمان صدا و سیما با او همكاری كند تا این برنامه هم بتواند آیتم‌های مختلف خود را پخش كند. جدا از اینكه حق با فردوسی‌پور است یا نه، اینكه او چنین هیجان بالایی برای جام جهانی فوتبال دارد هم موضوعی جالب است.
  منبع: خبرآنلاین

 • ۲۳:۲۱   ۱۳۹۳/۴/۹
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست

  http://www.pars98.com/wp-content/themes/rooz/images/post.jpeg);background-color: #ffffff; background-position: 100% 0%; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">

  اولین پست مسی بعد از بازی با ایران!


     لیونل مسی ستاره ی آرژانتینی بعد از بازی با ایران پستی را در صفحه شخصی خود منتشر کرد و در آن از پسر و همسرش یاد کرد.


  قابل ذکر است که همسر و پسر مسی در بازی ایران و آرژانتین در ورزشگاه حظور داشتند, تصویر آنرا در زیر میتوانید مشاهده کنید…    


  گردآوری: پارس 
 • ۰۸:۰۸   ۱۳۹۳/۴/۱۲
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست
 • ۰۶:۳۹   ۱۳۹۳/۴/۱۴
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست
  برزیل و آلمان به دور نیمه نهایی راه یافتند
  جدال این دوتیم شاید بتوان گفت فینال زودرس
 • ۱۷:۰۴   ۱۳۹۳/۴/۲۰
  avatar
  MHANjOon
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|17092 |8177 پست
  نیمار به بازی نیمه نهایی برخواهد گشت
 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2022 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان