آموزش ترکیب رنگ مو
کپی لینک با موفقیت انجام شد
تعداد بازدید : 1114
آخرین پست تاپیک : ۱۴:۴۶   ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
صفحه مورد نظر

کاسنی ضد سرطان است ؟!

به اشتراک گذاری در تگرام
کاربر سه ستاره ⋆⋆⋆تعداد پست :3052
ارسال پیام خصوصی
avatar
سپاس شده  : 4417

کاسنی ضدسرطان است+تصویر


عضوهیات علمی دانشگاه علوم‌کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: گیاه کاسنی دارای خاصیت ضد التهاب، ضد باکتری، مقوی قلب، محافظ کبد، کاهنده کلسترول خون، کاهنده قند خون، ضد نفخ، ملین، مسهل، ادرارآور، شیر افزا و ضد سرطان است.

 محمد اکبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص خواص گیاه کاسنی اظهار کرد: مواد محلول در آب کاسنی تسکین دهنده سیستم عصبی مرکزی بوده و همچنین برای سیستم روده‌ای- معدی مفید است. تحقیقات نشان داده اینولین و ترکیبات وابسته موجود در ریشه کاسنی می‌تواند از یبوست جلوگیری کند. از دیگر اثرات مهم کاسنی، ضد اسهال و اشتها آور بودن آن است.وی ادامه داد: ریشه و تمام قسمتهای هوایی کاسنی اثرات درمانی زیادی دارد. افرادی که سنگ کلیه دارند باید با مشورت پزشک از کاسنی استفاده کنند.

اکبرزاده به نحوه مصرف گیاه کاسنی اشاره کرد و افزود: برگ گیاه جوان به عنوان گیاه ادویه‌ای مانند اسفناج پخته و برگ‌های قدیمی‌تر همانند کرفس مصرف می‌شود. ریشه کاسنی پس از پختن با کره استفاده می‌شود. ریشه این گیاه به صورت بو داده شده همانند چای و قهوه استفاده می‌شود، همچنین پس از تهیه پودر و مخلوط در آب مصرف می‌شود.وی بیان کرد: کاسنی گیاهی است که ارتفاع آن تا حدود 1.5 متر می‌رسد، این گیاه دارای گل‌هایی به رنگ آبی است که زیبایی خاصی به گیاه می‌بخشد (گل‌ها در آفتاب، باز و در شب‌های بارانی بسته می‌شوند). ریشه کاسنی، قطور و محکم بوده که به یک متر می‌رسد. رنگ بیرونی ریشه، قهوه‌ای ولی داخل آن سفید و شیرابه‌ای سفید رنگ دارد. این گیاه بسته به شرایط منطقه می‌تواند یکساله، دوساله، یا چندساله باشد. این گیاه به صورت خودرو در اکثر نواحی ایران می‌روید.اکبرزاده خاطرنشان کرد: کاسنی جز گیاهان مورد تأیید سازمان دارو و غذای آمریکا است.

عضوهیات علمی دانشگاه علوم‌کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به ترکیبات مهم گیاه کاسنی، افزود: گل های کاسنی حاوی ماده‌ای به نام شیکورین است. ریشه آن حاوی 8 درصد اینولین و در اندام‌های گیاه ترکیبات تانن‌ها، فلاونوئید، گلیکوزید، کربوهیدرات، لاکتوسین، اسید شیکوریک، گلوکزیدها، اسید تارتاریک، استرول‌های اشباع نشده و تری ترپن‌ها، اسانس های مختلف، چربی‌های اشباع نشده و اینولین وجود دارد.


صفحه مورد نظر
برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع بعد »
زیربخش
«  موضوع قبل
دریافت آخرین مطالب زیباکده از طریق ایمیل
زیباکده