خانه
30.8K

روح انسان در کدام بخش ازبدن قراردارد؟

 • ۱۰:۴۳   ۱۳۹۳/۶/۴
  avatar
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|8686 |5387 پست

   


     روح انسان از دیر باز به عنوان موضوعی اسرار آمیز مورد بحث و جدل بوده است باور. اکثرمردم این است که انسان بجز بُعد جسمانی که فناپذیر است، دارای جنبه ای غیر مادی است که با مرگ جسمانی هیچگاه از بین نرفته و همیشه تا ابد زنده خواهد ماند که این موجود غیر مادی به عنوان روح آدمی شناخته میشود. اما روح انسانها در کجای جسم مادی آنها قرار دارد؟


  برای یافتن این پرسش نگاهی به آناتومی و ساختار چشم می اندازیم.  همانطور که از تصویر معلوم است، وقتی به محیط اطراف نگاه می کنیم، تصویری سه بعدی از اجسام پس از عبور از مردمک در شبکیه تشکیل شده و از آنجا از طریق رشته های عصب بینایی به مغز منتقل میشوند. مکانیزم ارسال تصویر به مغز بسیار شبیه انتقال اطلاعات کامپیوتری است. به عبارت دیگر وقتی شما به اجسام نگاه میکنید، اطلاعات رنگها و اجسام بصورت داده های الکتریکی و با حجم چندین مگاپیکسل در هر لحظه از چشم به مغز منتقل میشود و در مغز مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرد. اما این تصاویر و اطلاعات دیداری چگونه در نهایت توسط ما درک می شوند و دیده میشوند؟


  حقیقت این است که مجموعه جسم انسان و بخش هدایتگر آن یعنی مغز، دقیقاً همانند یک کامپیوتر، برای کار کردن نیاز به نرم افزاری دارند که بتواند بخشهای مختلف را در حالت عملیاتی قرار دهد و این نرم افزار چیزی نیست جز همان “روح”. روح در واقع بخش کوآنتومی انسان است که بُعد مادی ندارد و برای زنده کردن انسان در کالبد وی قرار میگیرد.


  در مثال بالا نیز وقتی داده ها از طریق رشته های عصبی به مغز منتقل میشوند، طی عملیاتی بسیار پیچیده، تصاویر توسط روح انسان دیده و درک میشوند. البته باید گفت که روح انسان بخودی خود قادر به درک شهودی است اما چون تا زمان زنده بودن انسان، در کالبد جسمانی گرفتار است، باید از طریق سخت افزار بدن اقدام به دیدن و درک محیط اطراف کند.


  این موضوع زمانی مشخص تر میگردد که به مکانیزم خوابیدن فکر کنیم. وقتی می خوابیم، روح بصورت موقت از بدن خارج میشود به همین دلیل است که وقتی کسی بصورتی خوابیده که چشم هایش نیمه باز است، قادر به دیدن چیزی نیست چون نرم افزار لازم (روح) جهت درک تصاویر دریافتی از چشم موقتاً وجود ندارد. وقتی خواب می بینیم معمولاً تصاویر واضح و طبیعی هستند چون اکثر رویاها توسط روح دیده میشوند.


  در صورتی که هیچگاه نمیتوانید در حالت بیداری چشمهای خود را ببندید و مثلاً چهره کسی را بصورت کاملاً واضح در ذهن خود مجسم کنید. شاید یکی از دلایلی که انسانها بدون بستن چشم نمی توانند بخوابند این باشد که تعامل روح و مغز وقتی چشم باز است هیچگاه متوقف نمیشود و روح امکان خروج از بدن را نمی یابد.


  در مورد شنیدن هم دقیقاً وضعیت به همین صورت است. وقتی شخصی خواب است. ممکن است صداهایی در محیط وجود داشته باشد اما چون روح خارج از بدن است صداها توسط فرد شنیده نمیشود در حالی که هم گوش فعال است و هم مغز. بنابراین میتوان نتیجه گیری کرد که آنچه که ما می بینیم و میشنویم نه توسط مغز، بلکه توسط روح است که درک میشود و مغز تنها نقش پردازش اطلاعات را به عهده دارد و به نوعی میتوان دریافت که محل قرار گرفتن روح انسان در مغز اوست و در واقع یک جنبه از روح، مجموعه دستورالعملهایی است که سخت افزار مغز را بکار می اندازد.


  اگر روح درون انسان نبود، همانند کامپیوتری که فاقد نرم افزار است، عملاً جسم با تمام پیچیدگی هایش فاقد حرکت، احساس و اندیشه می شد. این روح است که باعث میشود انسانها بتوانند درکی همه جانبه از محیط اطراف خود داشته باشند و به زندگی ادامه دهند و در انتها این مرگ است که باعث جدایی روح از انسان میشود. روح همیشه وجود خواهد داشت و هرگز با مرگ از بین نخواهد رفت
 • leftPublish
 • ۱۵:۵۶   ۱۳۹۳/۶/۹
  avatar
  naziii khanoom
  دو ستاره ⋆⋆|4494 |2538 پست
  من کنجکاوی نکردم و دامنگیر شد! ....منم اصلا نمیتونم تمرکز کنم ولی نهایت سعیمو میکنم فکر و تمرکزمو کنترل کنم بلکه به ارامش برسم. چشم پریسان جون قرآن میزارم همیشه قبل خواب صلوات یا گاهی ایه الکرسی میخونم ...
  اگه دیدم بدتر شد یکبار دیگه پیگیرش میشم!

 • ۱۶:۲۲   ۱۳۹۳/۶/۹
  avatar
  pari san
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|7775 |5225 پست
  نازی جون ناراحت نباش . همین که بدونی ت وتنها کسی نیستی که این اتفاق براش افتاده آرامش بخشه . باز اگر دیدی اوج داشت بهم بگو . من چون خودم روانشناسی خوندم علائمم با عارضه روانی برابری نمی کرد و خودمم می دونستم از کجا آب می خوره ولی اشکالی نداره برای هرکسی ممکن بود پیش بیاد . شجاع خونسرد و آروم باش حل میشه به امید خدا
 • ۱۹:۴۶   ۱۳۹۳/۶/۹
  avatar
  مینا
  پنج ستاره ⋆⋆⋆⋆⋆|8686 |5387 پست
  چه بحثی شد این روح!
 • ۱۰:۲۱   ۱۴۰۰/۲/۲
  avatar
  R.dgh
  کاربر جديد|0 |1 پست

  سلام‌ میگم که چطور واقعا خلسه را حس کنیم یعنی بفهمیم که توی حالتش رفتیم

 • برای شرکت در مباحث تبادل نظر باید ابتدا در سایت  ثبت نام  کرده، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید؛    (Log In) کنید.
موضوع قبل
زیربخش
موضوع بعد
آخرین پست های این تالار
آخرین پست های این بخش
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2023 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان