خانه

5 بیماری زندگی مدرن

 • چاقی، فشار خون بالا، دیابت، سرطان، افسردگی از بیماری های زندگی مدرن در دنیای امروز هستند. بخوانید تا بیشتر درباره علتها و تاثیرات
  تهدید کننده این بیماری ها بدانید. بیشتر جوامع راه طولانی را در صد سال اخیر پیموده اند.
   با پیشرفت عظیمی که در علم روی داده بی شک ما زندگی بسیار راحت تری امروزه داریم و به همان اندازه نیز روند زندگی دچارتغییرات شده است.
  روزهایی که افراد مجبور بودند در بیرون یا داخل منزل فعالیت های سخت فیزیکی کنند گذشته است و مشکلات بسیاری نیز به دلیل این سبک زندگی منفعلانه نصیب ما شده است.

  مشکلی که بخصوص در بیست تا سی سال اخیر ایجاد شده و به طور میانگین روی 35 درصد از افراد تاثیر می گذارد. بر طبق تحقیقات دلیل اصلی چاقی اپیدمیک، عادات بد غذایی و عدم ورزش و تحرک است.
  افراد نه تنها به تغذیه با کیفیت پایین عادت کرده اند بلکه ساعت ها در جلوی تلوزیون و کامپیوتر می نشینند.حتی اگر چاقی به خودی خود تهدیدی برای شخص نباشد بیماری هایی که از چاقی نشات می گیرند ممکن است مشکل ساز شوند.

  دو دلیل برای فشار خون بالا وجود دارد. عادات غذایی نامناسب و استرس که هر دو در زندگی امروز طبیعی هستند.فشار کاری و کمبود زمان باعث می شود بسیاری به غذاهای آماده و فست فود رو کنند و ترکیب آن با استرس به فشار خون بالا منجر می شود . اگر فشار خون شخصی را نکشد می تواند او را دچار عارضه حمله قلبی کند    در گذشته مبتلا شدن به دیابت نسبتا نادرتر بود. نوع یک دیابت بیماری ارثی بود که بر روی معدود افرادی تاثیر می گذاشت و نوع دوم  دیابت با تغییر در تغذیه و شیوه زندگی افزایش پیدا کرد.
   

  انواع مختلفی از سرطان مثل ریه، مغز، خون، معده وجود دارد. پزشکان بر این عقیده هستند که نوع خاصی از سرطان ارثی هست و به شیوه زندگی ارتباطی ندارد. اما مواردی دیگر از سرطان ارتباط مستقیمی با شیوه زندگی و عادتها دارند به طور مثال بیشتر موارد سرطان ریه از سیگار ناشی می شود

  پزشکان بر سر این مسئله بحث دارند که آیا افسردگی یک بیماری جدی است یا تنها موقعیت و حالتی که شخص کمک و همیاری می خواهد. بعضی پزشکان با قرض های ضد افسردگی سعی در درمان بیمارشان دارند اما روانشناسان دیگر معتقد هستند که افسردگی مشکلی درونی هست که برای درمان باید به درون رجوع کرد نه دارو. از دلایلی که باعث افسردگی می شوند استرس، مشکلات ارتباطی، تغذیه بد یا حتی کمبود ارتباطات اجتماعی به دلیل تکنولوزی می تواند باشد
  مترجم اختصاصی سایت مریم شهریاری 
  برچسب ها سلامتی ,
     0
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
شما میتوانید بعد از ورود برای این مقاله نظر ثبت نمایید.
 • درج نظر
   
تبلیغات
 
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سايت زیباکده بوده و استفاده از مطالب با ذکر و درج لینک منبع بلامانع است.
© Copyright 2019 - zibakade.com
طراحی و تولید : بازارسازان